Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlhordás esetén lehet kérni...

Túlhordás esetén lehet kérni a császárt?

Figyelt kérdés

Valamit még egy kérdésem lenne, a tolófájásokból mennyi a normális? Kb?


A szülészeten egy doktor és két asszisztens is azt mondta 4-6, azoknak akinek már elfogy az ereje mire odajutnak meg kb 10. Ezzel szemben 3 barátnőm is 1-2 órát tolt, mindhárman túlhordták a babát, nem csináltak nekik súly becslést és beszorultak a fejeik, mindenkinél vákumoztak a végén. Én szerintem, ha súlyt is néztek volna, látták volna, hogy már túl nagyok és ez nem így történik. Szóval, ha túlhordom (egyébként is 41. hétre van kiírva) lehet kérni, hogy császározzanak?


2017. dec. 11. 19:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a túlhordás nem ok a császármetszésre. Egy ideig alapból várnak, nem nyúlnak bele rögtön akkor, mikor betöltöd a 40. hetet, ha nincs más bajod (mondjuk cukorbetegséged, magasvérnyomásod). Ha magától nem indul be a szülés és a méhszájad sem ideális az indukcióhoz, akkor is lehet méhszájérlelést csinálni.

De ha az sem használ, akkor nyilván nem várnak a végtelenségig, ha nem tudják megindítani, mert annyira alkalmatlan a helyzet, akkor császár.


Olyan meg nincs, hogy "normális mennyiségű tolófájás". Először szülő nőknél a kitolási szak (azaz a méhszáj eltűnését követően) simán lehet egy óra, de akár másfél, türelmesebb dokiknál kettő is.

De ezt az időszakot nem kell végig nyomni, sőt....

Akkor érdemes elkezdeni rendesen nyomatni, ha már kimenetben van a fej, addig pont elég az, hogy a terhes annyit nyomkod, amennyit nem tud "visszatartani". Ugyanis a tolófájásoknál alapból inger van arra, hogy nyomjon.


A súlybecslés egyrészt baromi pontatlan (fél kg-okat simán lehet tévedni a vége felé), másrészt túl sok értelme nincs. Valaki egy kg-os gyereket sem tud megszülni, és nem azért, mert ne férne át, hanem mondjuk valami miatt nem megfelelően illeszkedik be.

Valaki meg a kilós gyereket is simán megszüli probléma nélkül.


A szülés ütemét és azt kell nézni, hogy a magzat jól van-e. Igazából a sztoridból semmi lényeges nem derül ki azon kívül, hogy két ismerősödnek vákuum lett a szülés vége. De ha egyszer jól halad a szülés, normális ütemben tágul a méhszáj, kitolási szakban szépen jön lefelé a fej, akkor miért kellene császározni? Ha meg elér egy pontot, utána csak hüvelyi szülésbefejezés van, nem lehet akárhonnan visszatuszkolni a gyereket, tehát ha a végén akad el, akkor indokolt a vákuum.


A magzatnak pedig jót tesz mind a vajúdás, mind pedig a hüvelyi szülés. A vajúdás a tüdőérésnek kedvez, tudtommal sokkal ritkább utána az adaptációs zavar. Az pedig, hogy áthalad a hüvelyen a magzat, a bélflórájának a kialakításában játszik szerepet.

Persze, nem kell minden áron erőltetni a hüvelyi szülést, de azért csak az lenne a normális útja a dolognak. A császárnak is megvannak a maga kockázatai.

És nehogy azt gondold, hogy császárnál nem akadhat gond a kiemeléssel. Láttam én már olyat, hogy be kellett kérni a fogót, mert egyszerűen nem lehetett kivarázsolni a magzatot.

2017. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
valaki egy 2,5 kg-os * (Ezt szerettem volna írni, csak nem volt bekapcsolva a num lock).
2017. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Meg a 4 kilós gyereket is megszüli*
2017. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

42. héten szültem.

Akkor már kórházban voltam, hogy figyelni tudják, hogy minden rendben a babával.

Magától indult be a szülés, minden simán ment, és 4 óra alatt meg is volt. Sejtelmem sincs, hogy hányat nyomtam vagy meddig, mert ott már nagyon nem voltam képben. :)

Makk egészséges, 3800 g, 52 cm-es fiam született. :)


A terminus csak egy körülbelüli időpont. Egyrészt nem tudja a doki sem, hogy mikor volt peteérésed. Másrészt a mai napig nem tudni pontosan, hogy mitől indul be a szülés, mi az a bizonyos jel, amire magától elkezdődik. Nem napra pontosan 40 hét mindenkinél.

2017. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam egy percig sem, hogy a császárnál nem lehet gond. Nem is mondtam ilyet. Nem akarok mindenképp műtétet, de azok helyett, amiket leírtam szerintem jobb, mert ezeknek a szüléseknek nincs sok köze a természetes szüléshez. És szerintem az sem jó, amit valaki írt, hogy 9 óra után császározták. Ilyen ismerősöm is van, fél nap után műtötték, addigra felakadtak a szemei, hányt a műtét közben, vacogott, a babájának leesett a szívhangja, össze-vissza tekerte magán a köldökzsinórt. Ehelyett császározhatták volna 2 óra vajúdás után, oxi és ököllel tágítás helyett, de nem, mert a természetes jobb. Ő is túlhordta amúgy a babát. Akikről a kérdésemben írtam meg 4.6, 4.8 kg-os és kerek 5 kg-os babákat szültek. De lehet, hogy ezeknek semmi köze a túlhordáshoz, csak én gondolok összefüggést.. Nem tudom mennyire valós például az, amit az első írt, hogy a terhesség 42 hét.
2017. dec. 11. 21:35
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de továbbra is azt gondolom, hogy csak az egyik oldalát hallod a történetnek, ki tudja, hogy mennyire elferdítve. Amit az éppen vajúdó érez és amit szakmailag lát az orvos kívülről, az azért nem biztos, hogy minden esetben egyezik.

Nem akarom az orvosokat se védeni, mert ugyanúgy én sem tudom, hogy kinek van "igaza" (már amennyire egy ilyen helyzetben igazságot lehet tenni"), de azért el tudom képzelni, hogy nem minden úgy történt, ahogy te egy szemszögből hallottad.


És nem akarlak elkeseríteni, de tankönyv szerint első szülésnél a 10-12 órás vajúdás teljesen normális dolog.

Az Oxytocinról sem gondolom, hogy az ördögtől való lenne. Persze, ha nem muszáj, nem kell mindenáron nyomni, de ha kell egy kis rásegítés, akkor kell. Nem lesz az összes Oxys szülés ilyen horror, mint amit leírtál. Néha pont annyi kell, hogy bekössék az infúziót és már halad is gyönyörűen az egész.


És ha nincs indok, akkor nincs miért megcsászározni 9 óra után. Az nem indok, hogy "már 9 órája vajúdik", mert mint mondtam, egy szülés simán tart ennyi ideig még tankönyv szerint is.


A nőkön sem lehet egyébként kiigazodni. Valakinek az a baja, hogy miért nem voltak türelmesebbek az orvosok, miért császározták meg, holott ha még várnak egy kicsit, biztos megszül rendesen. Más meg azért akad ki, mert ő bizony már 5 órát szenvedett és még mindig nem műtötték meg. Utólag persze könnyű mondani, hogy "miért nem korábban", de ha addig nem volt baj a szívhanggal és rendben volt minden, miért kellett volna megoperálni? Előre kellett volna látnia az orvosnak, hogy majd 20 perc múlva szar lesz a szívhang?


És igen, van olyan kellemetlen helyzet, hogy az ember végigszenvedi a vajúdást és aztán megáll a dolog, meg kell műteni. Baromira sajnálom azokat a nőket én is, de ez van. Előre nem látja az ember, hogy nem fog normálisan beilleszkedni és áthaladni a fej a bemenetet. Azt akkor látja, mikor eltűnik a méhszáj és nem halad semerre. Az orvosok nem jósok.

2017. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Jaj, én nem beszélek egyáltalán a vajúdásról, természetesnek tartom, ha az sokáig eltart, ezekben az esetekben amiket hallottam nem csak vajúdásról volt szó. Van sok más “tapasztalatom” is a szülésekről, amik “jól” mentek természetesen, nem csak ennek a 4 nőnek hallottam eddig a történetét. Nem az alapján íteltem meg ezeket a szüléseket, hogy ki mennyit vajúdott, dehogy. Egyszerűen csak a fent írtaknál szerintem inkább lehetett volna (okosabb lett volna) a császár, ahelyett, hogy vártak arra, hogy a baba a szülőcsatornába kerüljön, majd alig férjen át rajta.
2017. dec. 11. 21:53
 18/23 A kérdező kommentje:
De köszönöm a válaszaidat, hasznosak voltak.
2017. dec. 11. 21:53
 19/23 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a 36. Héten 3800 grammnak mertek a babát. 41 hétre született. Magától indult, de belekakilt a vízbe. Velünk nem rohantak a műtőbe csak a szivhangot figyeltek végig. 14 óra vajúdás fel óra kitolas, 1 órás össze varras, 4 kg feletti baba. Szó szerint a doki nyomta ki belőlem. Egyik szobatarsam vakuummal szült, míg ott volt panaszkodott (érthető egyébként) és fele akkora babát szült mint én 37-39 hét környéken. Tehát nem hiszem, hogy a tulhordas ennyire befolyásolná a szülés végkimenetelét. Ne izgulj. Ha félsz tőle, az nem visz elore.
2017. dec. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekem már 38. héten megindult magàtól és amikor elkezdődtek a tolófájások azt mondták 15 perc és meglesz a baba. Ehhez képest 3 óra múlva még mindig nem volt. Végig voltak a tolófájások, álltam, nyomtam, visszatartottam, megint nyomtam, álltam közben rázni kellett engem a páromnak, megint nyomtam, nem jött....végül téraránytalanság miatt császár.

2. babánál is egyértelmű volt a téraránytalanság, de meg kellett próbálnom megszülni. Viszont itt mikor 3. tolófájás után sem jött, azonnal vittek műteni.

2017. dec. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!