Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlhordás esetén lehet kérni...

Túlhordás esetén lehet kérni a császárt?

Figyelt kérdés

Valamit még egy kérdésem lenne, a tolófájásokból mennyi a normális? Kb?


A szülészeten egy doktor és két asszisztens is azt mondta 4-6, azoknak akinek már elfogy az ereje mire odajutnak meg kb 10. Ezzel szemben 3 barátnőm is 1-2 órát tolt, mindhárman túlhordták a babát, nem csináltak nekik súly becslést és beszorultak a fejeik, mindenkinél vákumoztak a végén. Én szerintem, ha súlyt is néztek volna, látták volna, hogy már túl nagyok és ez nem így történik. Szóval, ha túlhordom (egyébként is 41. hétre van kiírva) lehet kérni, hogy császározzanak?


2017. dec. 11. 19:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miert kell megvarni hogy baj legyen miert nem lehet termeszetesen csaszart kerni. Mindenaron normal uton kell szulni aztan meg lehet mar ott lesz gond hogy nem lehet mar csaszarozni. Aztan mindenfele teápiára lehet hordani a gyereket egy szülési komplikáció miatt. Kivancsi lennék hány császáros baba (kivánságcsászáros nem akinél már baj volt és azert mütik) jár Tsmt, aryes, alapozo terapiara vagy ilyesmikre.
2017. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Szia!


Én alapjáraton nem szeretnék császárt kérni, mégis csak egy műtét és biztos vagyok abban, hogy sokszor könnyebb a természetes szülés. De úgy gondolom, hogy ma már óriási babák is születnek, régen ez nem volt ennyire jellemző, és sok olyan eset van, amikor előre lehet sejteni, hogy ennek nem lesz jó vége, ez nehéz szülés lesz és mindenkinek jobb lenne a császár, de mégsem vágnak, mert csak. Vagy ahogy itt valaki írta “nem indokolt.” A császár már csak akkor indokolt, ha rohadt nagy baj van, ez az, ami szerintem elkeserítő. Egyébként valaki azt is írta, hogy a császáros babáknak nem kell küzdeniük, csak kiemelik őket, ez sem igaz, nagyon sok helyen már nem így történik, csak egy kezdő lökést kapnak, de nekik kell “kimászni” a világba. Mindegy is, ez már egész más téma.

2017. dec. 12. 23:15
 23/23 anonim ***** válasza:
0%

"Nem értem miert kell megvarni hogy baj legyen miert nem lehet termeszetesen csaszart kerni."


Ennyi erővel mindent operáljunk meg, mert "mi van, ha baj lesz?".


"de mégsem vágnak, mert csak"

Én pont azt látom, hogy sokszor akkor is vágnak, mikor nem kellene. A császármetszések aránya kb. 40%. A WHO szerint ha csak azokat operálnák meg, akiket tényleg kell, akkor kb. 10% lenne.

Manapság már minden indok. Pláne, hogy sokaknak fogadott orvosuk van. Nem ér rá sokáig, mert megy rendelni, épp elutazik, szóval be "kell" indítani, vagy csak szimplán egyszerűbb neki megoperálni, mint 10 órán keresztül szórakozni vele.

2017. dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!