Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni (1-2 hét) belül...

Szülés utáni (1-2 hét) belül kialakuló pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit ledöbbentem ma, iderült, hogy 2 ismerősem is(ezek közül egyik családi kapcsolatok révén úgymond rokon, tehát közelebbről ismerem a történetét) pánikbeteg lett szülés után. A rokonhoz mentőt is kellett hívni, a másik kismama ismerősöm a párja vitte be az ügyetlre mert szorított a mellkasa.

Ezelőtt ilyet nem tapasztaltam se rokonoktól nem halottam ilyet, sem a baráti körömben nem fordult elő ilyesmi. Anyukám szülésznőként dologzik, így ő mondta, hogy szerinte a mai anyukák túl vannak "paráztatva" úgymond. Mindenért aggódnak, mert elhiteteik velük, hogy a gyerek ellátása valami nagyon misztikus, megtanulhatatlan dolog. Sok kismamája mantrázza azt, hogy nem akar rossz anya lenni. Mondta, hogy ez a jelenség úgy 5-10 éve harapódzott el szerinte.

Ti mit tapasztaltok ezzel kapcsolatban?

Most vágnánk bele a második baba vállalásába, de kezdek félni milyen hozadékai lehetnek még egy szülésnek.



2018. jan. 30. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A második mentális szempontból nem olyan durva, mint az első. Általában nem pánikbetegség, hanem szorongás, depresszió jön ki. Ez nálam is így volt, sőt a pánikot szinte elmulasztotta a terhesség, de aztán jött a java, nagyon brutális szorongás. Egyébként ennek hormonális oka van és mindig is ismert jelenség.
2018. jan. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is inkább depressziohoz volt hasonlo.. Tenyleg hatalmas a nyomas..Nem lehet mar megfelelni, akarhog csinalod valaki szerint rossz.. Igy marha nehez.
2018. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szules utan inkabb depresszio "szokott" kialakulni esetenkent. Es sajnos neha nagyon rossz vege lesz, tudok egy olyan esetrol ismeretsegi korben ahol az anyuka megprobalt ongyilkos lenni, a vegen "csak" lebenult... Ez nem most tortent hanem jo par evvel ezelott. Szerintem ez a frissen sult anyukakat erinto szorongas, deperesszio es tarsai mindig is letezett csak nem volt ennyire nyiltan kimondva, es nem foglalkoztak annyit a temaval. De attol meg ugyanugy volt. Nalam a masodik babam szuletese utan ugy masfel hettel jekentkezett egy ilyen besokallas, kialvatlan voltam, nagyom faradt, semmire se volt idom amire akartam, es ugy ereztem minden kicsuszik a kezem kozul. Volt egy melypont, de halistennek nem zuhantam melyebbre. Parom probalt mindenben segiteni amiben tudott, szerencsere tultettem magam ezen. Viszont van akiknel ez nem all meg ezen a ponton. Es igen, hormonalis oka is van tobbek kozott.
2018. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Nálam nagyon durva pánik alakult ki szülés után. Egyszer a mentőt is rámhívták...ők mondták,hogy pánikroham. De bonyolítja,hogy szívritmuszavarom van ha felmegy a pulzusom...alapból 100, ha pánikolok,120 felett van. Akkor meg leesik a vérnyomásom és beszédülök egymás után többször a ritmuszavartól...kaptam rá Betalocot,meg ki lehetne süttetni Debrecenben,de félek tőle. Marad az önmagam megnyugtatása. Ma már ez jól megy,22 hós a lányom. Hozzájárul a dologhoz az is,hogy májbetegen született a kislányom,kezdetben minden rokon engem okolt,mert hogy biztos rossz a tejem...nehéz időszak volt. Állandóan orvoshoz hordani,hol Bp-re,hol Miskolcra,Debrecenbe....Mára lenyugodott ez a dolog is, egész jók az értékei.

Depressziós nem voltam,van rá egy hajlamom,melankolikus alkat vagyok,de ez kimerül a Quimby sűrű hallgatásában :)

2018. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem magukra vannak hagyva az újdonsült anyukák.Ezért a szorongás...mert persze ott van apuka vagy a nagyi,de dolgoznak,max 1-1 hétig tudnak segíteni,pláne ha van nagyobb gyerek akkor őt ugyanúgy rendezni,hozni-vinni kell.Nem is csodálom hogy mennyien lesznek depressziósok.
2018. jan. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad másokra hallgatni, hanem úgy kell mindent csinálni, ahogy neked és a babának kényelmes! Ha külön szobában akarod altatni és nem akarod szoptatni, akkor úgy legyen. Ha egy ágyban akarsz vele aludni és akár óránként szoptatni, úgy legyen, ÉS ne érdekeljen, hogy ki mit pofázik!!! Ennyi a titka! Én 4 gyereket szültem, elsőnél mindenki tanácsát meghallgattam egy ideig, aztán azt mondtam, tudjátok mit, le vagytok ti tojva! És így is lett! Senkinek semmi köze, mit hogyan csinálsz a babával, amíg az nektek beválik! Boldog babavárást és babázást!!!
2018. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam inkább enyhe depresszió/szorongás jelentkezett a szülés után. Télen született a kislányom, férjem sokat dolgozott. Sokszor az idő miatt sem tudtunk akkor lemenni sétálni. Megnehezítette a dolgomat, hogy az egyik rokonom (messzi rokon, 1 hetet nálunk volt) a szoptatáskor folyton bejött a szobába, hangosan beszélt hülyeségeket. A baba emiatt nyugtalan volt, én pedig ideges lettem, mikor azt kellett hallgatnom mindennap, hogy biztosan nem jó a tejem, nem tápláló. Hozzáteszem 17 hónapig tudtam szoptatni. :) Társaságban nem nagyon voltam 2 hónapig. Majd amikor apósom kerek születésnapját ünnepeltük, kb. 20-an biztos voltunk, náluk hirtelen sírásba kezdtem, hiába ismertem mindenkit. Nekem az a "tömeg" a "bezártság után" így hirtelen sok volt. Szerencsére férjem is sokat segített. Amikor pedig bejött a jobb idő, többet tudtunk kimozdulni a babával is. Így könnyebben átlendültem a mély ponton. Szerintem meg kell tanulni kezelni az ilyesmi dolgokat, pl. nem kell mindig mindenkire hallgatni amit valaki mond (akár rokon, akár nem). Ha valaki egy kicsit mély pontra kerül, ugyanúgy fel lehet állni. Nem mindenkinél törvényszerű a szülés utáni depresszió. Én most várom a második babámat és nagyon bízom benne, hogy most gördülékenyebben veszem a kezdeti nehézségeket és nem lesz olyan szorongás, mint az első babámmal.
2018. febr. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is túl vannak paráztatva. Ez a gond.

A vicces az (nem vicces valójában), hogy a házasodás kapcsán is ugyanezt tapasztalom, mint valami misztikus nehéz dolgot úgy emlegetik. Hogy dolgozni kell vele/érte stb.

Meg az a baromi sok fórum, ahol egymást minősítik az anyák. Szerintem a l*szom a külvilágot és csinálom működik egyedül...

2021. okt. 27. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!