Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánklinika vagy kórház...

Magánklinika vagy kórház fogadott orvossal és szülésznővel? Hol jobb a terhesgondozás/szülés?

Figyelt kérdés

Árban kb ugyanott van a kettő, ahogy hallom/olvasom. Egy magánklinika miért jobb? Van-e hátránya kórházzal szemben? (Itt pl a sürgősségi ellátásra gondolok)

Ha pl programcsászárt szeretnék, de csupán pszichológiai oka van azt is elvégzik? Kérhetek altatást? Mennyire engednek "kényelmi" szempontokat?

Még mielőtt nekem estek inkább "elméleti" kérdések ezek, nem holnapra tervezzük a babát, csupán kíváncsiság.



2018. febr. 15. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Én magankórházban szültem, arról tudok mesélni ha szeretnéd, viszont állami kórházról nem tudok tapasztalatot.:)

Privátban mesélek ha gondolod.:)

2018. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az állami kórház kicsit olcsóbb fogadott orvossal és szülésznővel is, ha olyan kórházban szülsz, ahol van koraszülött ellátás, az mégiscsak egy biztonságot ad. A többire nem tudok válaszolni én államiban szültem és nagyon meg voltam elégedve mindkétszer.
2018. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2#

Fogadott orvossal/szülésznővel szültél?

Sima terhességed volt, vagy esetleg volt valami aggasztó tényező? Természetes módon vagy császárral szültél? Illetve persze, melyik kórházban?

2018. febr. 15. 20:02
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Én nagyon vacilálok rajta.Az elsőt államiban szültem,most már telik magánra is,de én már teljesen más kapcsán de szívtam meg mind magánklinikával mind magánorvossal míg államiban (leszámítva a rengeteg várakozást,meg a rossz körülményeket,higiénia stb) inkább pozitív tapasztalataim voltak.Itt egy magánklinikán 1 millió között van a szülés. Fogadott orvossal,szülésznővel de állami kórházban olyan 400 ezer és ebben benne van a terhesgondozás,szülés,ultrahangok,kombinált teszt stb
2018. febr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nem szeretném feleslegesen "rázni a rongyot". Sajnos ahol mi lakunk (nógrád) itt a helyi kórházba csak az megy akinek nem drága az élete... Biztos, hogy Bp.en szülnék, sok itteni kérdésben olvasok jó tapasztalatokat. Nekem kevésnek tűnik elsőre a 400 (vagyis eddig úgy gondoltam többe kerül fogadottal + magánrendelések), de ugye még nem volt személyes tapasztalatom. Valamiért az a benyomásom, hogy a magánklinikán, mivel a "pénzükért dolgoznak" valamivel jobban odafigyelnek, alaposabbak. Vagy rosszul gondolom?
2018. febr. 15. 20:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, mindenestűl kijöttünk 350 ezer körül terhesgondozással, fogadott orvossal és szülésznővel. Uh-ra viszont államira mentünk, csak egy babamozin voltunk, plusz néhány ctg-t a szülésznő magánban csinált, hogy hangolódjunk a szülésre. Bp. Szent Imrében szültem, ott ugyan nincs koraosztály, de rendben voltak a terhességeim, túlhordtam mindkettőt és simán szültem.
2018. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Bár előttem még ott a szülés, de eddigi tapasztalatom.


SZTK orvosnál kezdtem, váltottam magánra dokira. Nagyon jó a tapasztalat. Szimpatikus orvos, nála amolyan "havi díj van". Tehát havonta 1* fizetsz x összeget, de ha kétszer kell menni a magánrendelésre akkor kétszer mész ezért az összegért. Egyéb vizsgálat (cukorterhelés, genetikai uh) a kórházban, soron kívül.

A kórházról eddig nagyon pozitív a csalódás (pedig nagyon sok negatív dolgot olvastam /Dél-Pesti/). Szülésznők nagyon készségesek voltak, minden kérdésre válaszolnak (tényleg, még a legbénább kérdésre is), türelmesek. Aki ismerős eddig ott szült nagyon pozitív a visszajelzés.

2018. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Ami szerintem a magánkórház ellen szól, hogy nincs Pic részlegük.Ha gond van a babábval, amit nem kívánok, akkor mondjuk átviszik abba a kórházba ahol van ilyen osztály és az míg oda érnek vele mind,mind elvesztegetett idő akkor mikor minden perc is számíthat.

Nem tudom van e okod császárt kérni ,de ne hidd, hogy az a könnyebb menet.Saját tapasztalatból írom, hogy a császár szívás és még utána hónapokig is érezni fogod a dolgokat odalent.Lehet nem hüvelybe, hanem hasfalon ,de ugyanolyan rossz.Ja és ha nem alatatnak el,mert a baba miatt amúgy nem szokás végig hallgathatod az orvost ahogy mesél, hogy épp hol tart stb..stb..

2018. febr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8#

Koraszülött osztály sincs mindenhol, hiába kórház. De igen értem mire gondolsz.

Ami a császárt illeti: nem szültem még, nyilván nincs összehasonlítási alap. Hallok pro és kontra mindenfélét, nincs egyetemes okosság: a szülés fáj így vagy úgy. Én úgy gondolom, számomra megnyugtatóbb a programcsászár, nem kizárt, hogy indikált is, de ha nem, akkor inkább kifizetem. Az altatásról, amit írsz, pedig nem igaz, mert gerincproblémával pl nem biztos, hogy az anesztes bevállalja a szúrást -mint ahogyan az történt ismerősnél is.

2018. febr. 16. 13:53
 10/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat! Félreértettem, úgy értettem hogy "császárhoz nem altatnak el", kimaradt a "ha", elnézést :)


Engem nem zavar, ha kommentál a doki, inkább végignézem, csak szülnöm ne kelljen Nagyon sok történetet hallottam, (faros baba, huszonx órás vajúdás, kikönyökölt vagy kivákumozott baba, oxigénhiányos baba, itt szakadás, ott repedés stb stb stb...). A császárról meg csak kb annyit, hogy jahj de fáj, de az se mindig. Tudom, hogy sokan nagyon félnek egy műtéttől, engem inkább megnyugtat, hogy nem a természetre van bízva.

2018. febr. 16. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!