Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek az oké, hogy...

Szerintetek az oké, hogy császár után az anya és a gyerek külön vannak órákat?

Figyelt kérdés
Egy Facebook-csoportban kerekedett ebből egy vita, és én teljesen meglepődtem, hogy sok anyuka szerint okés, hogy 6-12-24 órát (kórházfüggő) gyakorlatilag nem is látják a gyereket, amíg az őrzőben vannak. Hát én biztos megőrültem volna. Szerintem ez nagyon rossz, hogy ennyi időre elválasztják az anyát és a gyereket rögtön a születést követően, pláne, hogy amúgy ezt semmi nem indokolja. Ti hogy látjátok?
2018. febr. 22. 16:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Nyíregyházán császároztak 2016ban. Míg őrzőben voltam,csak 1x hozták be megmutatni. Kb 10 órán át...Nagyon hiányzott,de iszonyú rosszul voltam (kék volt a szám,remegtem órákon át). Utána kórterembe kerültem. Császárosoknak 2 napig csak szoptatni hozzák a babát,3 óránként...ez nagyon rossz volt..30nál több baba volt a csecsemőosztályon, szegény lányom a szopiidőben aludta ki magát...:( mert ott benn egyfolytában sírtak csak. Nagyon rossz rendszer ez.

Főleg úgy, hogy apás szülésnek indult :(.


Nekem a legjobban az aranyóra hiányzott....hármasban. :(

2018. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ez elfogadhatatlan. Ha az anya nem tudja a sebe miatt ellátni az újszülöttet, vagy még nem tud az èrzèstelenítés miatt mozogni, akkor ott kène lenni plusz egy főnek. Lehet apa/rokon/kórházi dolgozó. De egy gyereket nem szabad elvenni az anyja mellől!
2018. febr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

11: ez tényleg borzasztó, sajnálom :(

Mondjuk engem kiakaszt, hogy ma még ilyen van, hogy 3 óránként hozzák ki.

Nem tudom, nekem az első pár nap is nagyon fontos, biztos, hogy rosszul éreztem volna magam, ha egyedül vagyok a kislányom nélkül. Még az első néhány óra csak-csak elmegy, de hogy egész nap... meg utána napok... szerintem szörnyű.

Nálam például sokat számított, hogy együtt lehettünk abból a szempontból is, hogy mire hazaértünk, teljesen jól megtanultam a babám ellátását, nem az volt, hogy akkor kínlódok a pelenkázással először meg ilyenek. És hát érzelmileg se mindegy, rosszul viseltem volna, ha így elveszik tőlem. Nagyon durva, hogy ilyen protokollok vannak még.

2018. febr. 22. 16:57
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
4# nem volt igényem, ha hozták volna is orultem volna, meg ellátom. De az orvosom azt mondta jobb ha pihenek, kicsit nyugalomban, addig ok ellattak a babat (amugy vizsgalatok utan aludt vegig) es utana hozták és mellre raktuk.:) tejjel se volt gond.
2018. febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha pár órát (4-6 ) külön vannak az nem gàz.

Írta valaki nagyokos, hogy aki pihenni szeretne attól elvenné a gyereket.

Nekem császárom volt, igenis jól esett pàr órát pihenni, sőt kell is, ez egy komoly hasi műtét, nem egy rándulás.

Ráadásul altatásban szültem, miután kiengedtek az örzőből (5 óra múlva ) akkor láttam a lányomat elösszőr.

Nem dőlt össze a világ.

2018. febr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nyilván mindenki másképp érzi, csak jó lenne, ha mondjuk ezt eldönthetné az anyuka, és nem járna úgy, mint a 11-es, aki szeretett volna a babájával lenni, ehhez képest napokig alig láthatta.


Én amúgy kicsit szarul voltam császár után, de nem vészesen, aludni úgyse tudtam volna, úgy be voltam pörögve, hogy megvan a babám :D Még éjjel se nagyon tudtam, csak részletekben. De jó volt, hogy délután odaadták, legalább nem arra figyeltem, hogy megy ki az érzéstelenítő és fájok. Éjszaka meg amikor épp nem sikerült elaludnom, az órát bámultam, hogy mikor lesz már fél 5, akkorra ígérte a nővér, hogy fölkelünk, és mielőtt átmegyek a gyermekágyra, még egyszer fölhozzák nekem a picit. De ez amúgy ahhoz képest nagyon baba és mamabarát volt, tényleg csak éjjel voltunk huzamosabb ideig külön. Délben műtöttek, a délután nagy részében ott lehetett nálam, csak felkelnem nem lehetett, mellém fektették az ágyra.

2018. febr. 22. 17:27
 17/21 anonim ***** válasza:
56%
Nekem koraszülött volt a kisfiam. Apád császármetszés után azonnal elvittek megvizsgálni kb 10 perc múlva még a műtőben a fejemhez tették, pár percre, utána apa mellkasára kerülhetett. Az őrző én voltam két órát addig nem láttam. Utána a saját szobámba kerültem, odahoztak egyből ahogy átvittek, mellre tettem ott volt velem 30 percig kb. Majd csak akkor hoztak vissza amikor kiment az erezestelenítő. Az első éjszaka megfigyelték a légzését, utána viszont nőn stop velem volt a szobámban kék fényes inkubátorban ami félig nyitott volt. Én egész nap ciciztettem, csak, ha elaludt akkor tettem le. Ez így volt 5 napig amíg bent voltunk.
2018. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
császárral szültem, az első nagyon rosszul sikerült, vajjúdás után, este 6 volt mire vége lett a műtétnek, az aranyórát végig kínlódtam (remegtem a sóoldattól), rám tették alig bírtam fogni úgy remegtem, mikor elvitték szó szerint beájultam, hajnal 4ig aludtam, akkor hozták be először szoptatni. Hálás vagyok érte hogy elvitték, mivel nem tudtam volna ellátni. A másik császáromnál előre programozta hogy ne így legyen minden, 4 óra után hozták be a babámat, és akkor örültem neki (de annak a 4 órának is örültem amennyit rápihenhettem) hiszen utána nonstop velem volt már
2018. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
75%
Barátnőm császárral szült 7. hónapra, egyéb komplikációk is felmerültek, nagyon ramatyul volt. Ő kérte hogy ne hozzák be a gyereket, magáról is alig tudott. Ettől még jó anya.
2018. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Azért ha vannak komplikációk, az nem ugyanaz. De nem is igazán az a lényeg, ha valaki maga kéri, hanem ha amúgy nincs orvosi indok, tehát nem volt komplikáció, baba jól van, anya a helyzethez képest jól van, akkor vajon miért protokoll, hogy elválasztják őket, ha ezt az anya nem szeretné. Szerintem nagyon nem humánus, a babának is az anyjára lenne szüksége, meg hát anyuka is nyilván kiélvezné a találkozást, de nem engedik. Természetes szülésnél ez azért a legtöbb kórházban nincs akadályozva.
2018. febr. 22. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!