Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórház, szülés, gyakornokok?

Kórház, szülés, gyakornokok?

Figyelt kérdés

Sote 2-őn szültem a kislányom. Ugye nála beleegyeztem, hogy részt vehet szülésnél gyakornok is. Hát végül is viszonylag ügyes volt, meg még az se volt baj, hogy ő jött ellenőrizni, de mikor már a méhlepenyt húzták ki meg minden azt is ő csinálta, és nem volt a legjobb erzés lelkileg.

Az lenne a kérdés, hogy most majd a másodiknál, ugyan az a dokim, ugyan ott fogok szülni, nyilván mondhatom h nem szeretnék gyakornokot szülés közben. De nem fognak rossz szemmel nézni? Vagy valami?



2018. márc. 21. 13:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az oktatókórház velejárója, a legjobb intézmények ettől eltekintve, azaz ippeg pont ezért, hiszen ott vannak a profik, akik már nem csak csinálják, hanem tanítják is. Ettől még persze visszautasíthatod, de ha annyira nagy az ellenérzés jobb "mezei" kórházat választani szerintem. Én is a SOTE II-n szültem mindkétszer, a második ráadásul nem is lehetett volna máshol, baleset utáni koraszülés okán első osztályú PIC-el rendelkező kórház végett(Pest mellett történ a dolog) alapon oda vitt a mentő 27 hetes terhesen. A coroprális császármetszésemnél bent voltak vagy 15-en (nem vicc). Később a PIC-en, ahol több mint 3 hónapot töltött az egy kiló alatt született fiam, is rengeteg volt a rezidens. agyon lelekesek és bár nem annyira profik, mikor már sajnos a harmadik tüdőgyulladása kezdődött a fiamnak, pont az egyik iszonyú aktív rezidens vette elsőnek észre az értékekből és a szaturációból, aki szinte minden idejét a gyerekem mellett töltötte, akkor épp ő volt az "ügyeletes" legkisebb a PIC-en. Egészséges kisikolás mára a fiam, de a SOTÉ-n belül mindezért a rezidenseknek is mérhetetlenül hálás vagyok, muszáj megtanulni mindezt és másképp nem lehet. Persze van az a helyzet, amikor ez zavaró tud lenni, de szerintem ez nem az, persze szuverén jogod így dönteni.
2018. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Számomra nem teljesen világos, hogy a "gyakornok" nálad az orvostanhallgató/szülésznő/ápoló hallgatót jelenti, vagy az orvosit elvégzett rezidenst, aki szülész-nőgyógyász szakképzésen vesz részt, de még nincsen szakvizsgája.


Egy klinikán vagyok rezidens. Mi meg szoktuk kérdezni a szülő nőket, hogy engedik-e, hogy orvostan hallgató is ott legyen a szülésnél. De amikor nekem kellett betanulnom és egy másik, nálam idősebb kollégával voltam, akkor nem kérdeztük meg, hogy "ugye a másik doktornő is megvizsgálhatja", hanem kijelentettük és megcsináltam. Mikor más orvos "saját kismamája" szült, akkor sem kellett megkérdeznem, hogy ott lehetek-e, mert ez volt a dolgom. Az volt akkor a feladatom, hogy megnézzem azt, hogy a tapasztaltabb orvosok hogy vezetnek szülést, azoknak pedig, akiknek nem volt fogadott orvosuk, nekem kellett levezetni is (természetesen felügyelettel).

2018. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Lehet nem lesznek a leglelkesebbek, de dönthetsz így. Én megengedtem, nekik is meg kell tanulni, ha meg gond van, ott a doki. Sőt én a magán papírjaimat is odaadtam nekik lefenymásolni, mert Angliából jöttem haza és erdekelte oket az a rendszer is, meg valaszoltam a kerdeseikre is. :D
2018. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!