Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem önzés kijelenteni, hogy...

Nem önzés kijelenteni, hogy “nincs kedve” bent lenni a szülésnél?

Figyelt kérdés
Mondjuk nekem sincs kedvem, de kénytelen vagyok. Ha végigcsinálok egy terhességet, meg egy szülést, akkor Ő Királyi Felsége kedve érdekel valakit? Meg ez a szexes dolog, hogy mi van, ha utána nem kíván majd. Ő engem.. mi van, ha a szüléskor úgy szétreccsen valami, hogy én nem engedem többet magamhoz? Miért mindig a férfiakat kell babusgatni, míg mi szenvedünk?
2018. máj. 23. 18:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem teljesen igazad van. Ha csak nincs kedve, mert mondjuk szívesebben nézi a tv-t az önzés, de akkor ez nem is most kellene, hogy kiderüljön, hogy önző.

Az más, ha nem bírná, akkor nem kell viszont erőltetni.

Ezt meg kell beszélnetek, mi a helyzet.

Nálunk apuka 2 szülés (apás) után mondta, hogy a 3. -ra nem szeretne bejönni. Azt mondta, olyan rossz volt látni hogy szenvedek. Megbeszéltük, amíg nem lesznek nagy fájásaim mindenképpen szeretném, ha velem lenne, mert jól esne és addig még ő is bírja. Ha úgy érzi elég, kimegy majd, nekem úgyis a végén már mindegy ott van e vagy nem, annyira fáj :)


A szex meg... Hát igen, általában csak a férfiakra gondolnak, hogy nem kívánják majd a nőt.

Szerintem azért lehet ez, mert azért a szülés nyomai meggyógyulnak, teljesen rendbejön a szülés után az ember.

A férfi "sebei" viszont lelki eredetűek, ami nem minden esetben tud nyomtalanul begyógyulni. Valami ilyesmi lehet :)

2018. máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%

Mit jelent a "nincs kedve"?

Ha hidegen hagyja az esemény az baj, ha egyszerűen fél az élménytől ami bent éri majd, csak nincs mersze bevallani, az nem baj. Mondjuk ezt nem ártana pontosan tudnod. Helyedben leülnék vele őszintén beszélni hogy mi jár a fejében, és ha szimplán fél ettől az egész helyzettől akkor nem erőltetném hogy bejöjjön. Arról meg tényleg nem ő tehet hogy a nők szülnek nem a férfiak, ezen kár hisztizni.

2018. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Én értem amit írsz, de a talán eltúlzod kicsit. Igazad van abban, hogy mi nők sem azért vállalunk gyereket, mert annyira szenvedni akarunk szülés közben, és ha a férfi is akarta azt a gyereket akkor a terhein is segítsen át a dolognak ne csak a szépet és jót kapja! Abban is egyet értek, hogy nem csak a férfiak kedve mehet el a szextől, és az a kapcsolat, ahol megundorodok a páromtól mert szenvedni látom halálra van ítélve, vagy pedig a férfinál eleve régebbi eredetű problémák lehetnek. Valaki írta hogy a nő teste meggyógyul és újra kívánja a szexet, de ez nem minden esetben van így, és sokszor lelki sebek is maradnak a nőnek szülés után mégsem dönthet úgy hogy kihagyja. Azt meg nem is értem mi az hogy nincs kedve? Nem biztos hogy van kedve veled elmenni moziba vagy vásárolgatni, de hogy nincs kedve támogatni? Az viszont állhat a háttérben, hogy tényleg nem bírná, hátráltatónak érezné magát, szenvedne mert nem tud rajtad segíteni és tényleg csak zavarna támogatás helyett. Viszont ezt nyugodtan, lehiggadva kéne megbeszélnetek, mert ha vele is így próbáltál meg beszélni, ahogy itt feltetted a kérdést, nem csodálom ha inkább csak annyit mondott hogy nincs kedve. De persze a hormonok sokmindenre képesek ilyenkor. Próbáld meg megérteni, átbeszélni vele és ha valami olyat mondana ami neked nem tetszik ne kapd fel a vizet, mert lehet hogy megint hasonló választ fogsz kapni
2018. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

Jó, hát nekem sincs kedvem szülni, ez tény. Mégis fogok.

Mondd neki, hogy jó, ne menjen be, és kész. Majd odaeszi a fene, valakinek úgyis be kell vinnie a kórházba.

2018. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, mit akarsz írni, és valahol önzésnek is hathat, de ha nem akar bent lenni, tényleg ne erőltesd rá, mert a kényszerből tett dolgoknak mindig rossz az utóíze.


Ez van: a nők esnek teherbe és ők is szülnek, a férfiak (egyelőre?) fizikailag képtelenek erre.


Egyébként én fatalista vagyok és úgy gondolom, nem véletlen születik valaki nőnek vagy férfinek, mert különféle feladatokkal jár a két nem közül valamelyikként világra jönni.


Rémes szülésem volt, párom jelen volt, utólag úgy alakult, hogy meg kellett császározni, máig nem, vagyok benne biztos, hogy jót tett volna-e bármelyikünknek is, ha rendes úton születik meg a baba. Nem véletlen alakulnak úgy a szülések, és azokkal kapcsolatos minden körülmény, ahogy.

2018. máj. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen igazad van abban, hogy ez így nem jogos, meg folyton a pasikat kell pátyolgatni (az én párom rendszerint felhozza, hogy túl erősen szorítottam a kezét szülés közben...). A baj csak az, hogy tenni tényleg nem lehet ellene. Kérd meg anyukad/nővéred/legjobb barátnőd hogy legyen ott.
2018. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Hányadik hétben vagy? Nálunk az elején kijelentették hogy nem akarom, hogy szülésnél bent legyen.Elfogadta.Kesobb, hogy vajudni bejohetne,mert 18ora is lehet,az meg elég hosszú idő.Eleinte nem akarta, aztán ahogy közeledett az idő meggondolta magát, hogy jó akkor bejön.Aztan mondta a doki, hogy farfekves,teraranytalansag tuti császár,erre párom, hogy hát ha már műtétnek(nálunk nem engedik be az apát) akkor ő bedob reggel a kórházba aztán felhívom ha túl vagyok rajta.😁 Császár előtti éjjel még együtt virrasztottunk a nappaliban én mert féltem,ő mert féltett, aztán persze végig rettegtem a műtét idejét is a varoba és ő hozta nekem a babát olyan büszkén ahogy még sosem láttam.Ne vegyél semmit készpénznek amit mond, bármikor átalakulhat benne az érzés.De ne ilyen hangnemben kérd őt ahogy a kérdést feltetted,mert így elveszted a kedvét.Ha nem megy be veled akkor sem dől össze a világ.Ez a ti(baba és te)első igazi közös élmények lesz.
2018. máj. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17%
Ennyi erővel szűlni sem kötelező.
2018. máj. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Az az indok fura, hogy 'nincs kedve'. Lehet, nem tudja, vagy hiúságból nem akarja kimondani, hogy fél a helyzettől, látványtól, a tehetetlenségtől...stb.

Utóbbi indoknál én elfogadnám, hogy nem bírja az ilyen dolgokat, és kész.

Esetleg átbeszélhetnétek, hogy pl. a vajúdásnál jól esne, ha veled lenne, segítene, de ha a vizsgálatokat nem bírja, meg a kitolást bentről végignézni; akkor menjen ki nyugodtan.

Kommunikálni kell; nem megsértődni. Sajnos a férfiak egy része nem jó ebben; és a nőnek kell segíteni, hogy tudjon ilyen mélységekben beszélni ilyen dolgokról.

Ha te is másképp állsz hozzá, akkor talán jobban megy majd, és sikerül valami kompromisszumot kidolgozni.

Nálunk az egyezség az, hogy bármikor kimehet.

Én sajnos nem; de ez már csak ilyen...

2018. máj. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
40%

Ilyen stílussal örülj szerintem, hogy a kórházból hazavisz, nem anyádékhoz. :D


"Ha végigcsinálok egy terhességet, meg egy szülést, akkor Ő Királyi Felsége kedve érdekel valakit? "

Ööö... ugye tudod, hogy a teherbeesésre és a szülésre a legtöbb emlős és nő is képes rajzad kívül?

2018. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!