Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettenetesen félek a szüléstől...

Rettenetesen félek a szüléstől. Hogy készülhetnék fel rá?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és az első babám várom. Jelenleg a 35 hétben vagyok és ahogy közeleg, egyre jobban félek. Anyu is nehezen szült meg engem. Nagyon félek :'(
2018. máj. 30. 02:27
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
A parod majd segit mindenben :)
2018. máj. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy készülhetsz, hogy nem készülsz rá.

Sokan kibírták már, tehát meg lehet csinálni.

K

2018. máj. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Inkább az orvosod/szülésznőd fog tudni segíteni, mint a párod.

Természetes, hogy félsz, hiszen ismeretlen helyzet vár rád, fájni fog, nem kicsit, de túl fogod élni, hidd el.

Amikor már helyzet van, a félelem helyét átveszi egy teljesen más állapot. Legalábbis nekem így volt.

2018. máj. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elfogadod, hogy ezen át fogsz esni. :)

Aztán kézbe veheted és láthatod végre a babád.

A vége felé már annyira vártam, hogy ne legyek terhes! 😁 Már a szülés se érdekelt, csak letehessem a terhet.

És még túl is hordtam.

Mikor végre elkezdődött a szülés, először elöntött a boldogság, hogy végre! Az első pár görcs pont olyan volt, mint egy erős menstruáció. Nem ijedtem meg, ismerős érzés volt. Mire beindult és nagyon fájt, addigra nem értem rá mással foglalkozni. Nem féltem, tudtam, hogy minden rendben megy, mindjárt túl leszek rajta.

2018. máj. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon féltem. Ez természetes. Félsz, mert nem tudod, mi fog történni.

Én mindig azt mondogattam, hogy nem lehetne, hogy kiteleportáljon??? Hát nem teleportált, hüvelyi úton érkezett, kis komplikációval, orvosi rásegítéssel.

De elég hamar túl voltam rajta, utána már minden rendben volt.


Így vagy úgy, de ki fog jönni hidd el, bent nem marad. Ha parázol, stresszelsz, csak rosszabb lesz.

Fogadj szülésznőt, aki segít felkészülni.

2018. máj. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Leginkább sehogy. Én pont hogy egyáltalán nem féltem, önként és dalolva vonultam be indításra mert a baba az istenért sem szeretett volna magától kibújni. Rossz volt, fájt, nagyon és úgy jártam hogy jó sokáig, sírtam, vonyítottam de kibújt és teljesen igaz, hogy akkor mintha elvágták volna a fájdalmat (legalábbis a rohadt durva fájdalmat). A kisbabádat a kezedben tartani 9 hónap és egy bármilyen lefolyású szülés után egy valóban semmihez sem hasonlítható érzés. :)

Az én kicsim egy hetes ma és újra de újra megszülném mert olyan kis csodálatos. :)

2018. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! én is nagyon félek! én 22 hetes terhes vagyok.

Hol tartasz? Túl vagy már rajta?

Esetleg ha igen, elmondod, hogy milyen volt?

2018. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!