Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a szüléstől, mit...

Rettegek a szüléstől, mit csináljak?

Figyelt kérdés

26 éces vagyok és mostanában sokat gondolok arra, hogy 1-2 éven belül jó lenne megpróbálkozni a gyerekkel (férj, lakás, stb. van).

Viszont amióta csak az eszemet tudom, mindenki a szülési rémtörténeteivel traktál..belilult kisbabák, őrjítő fájdalmak, kétnapos vajúdás, érzéstelenítés nélküli sürgősségi császár, halál/elvérzés..talán anyámén kívül mindenkié horror volt körülöttem.

Igazából a fájdalomtól nem félek, inkább csak a nagyon brutális dolgoktól (pl. a már említett sürgősségi császár), illetve attól, hogy meg fogok halni közben.

Mindenki írja, hogy ,,fáj, de mindennél jobban megéri, erre gondoltam közben"..de miért ilyen evidens, hogy túléli az ember és ,,meg fogja érni"? Számomra egyáltalán nem az, olyan könnyen meg lehet halni és annyiféle komplikáció lehet.

Persze tudom, ma is a fejemre eshet egy féltégla és bármikor meghalhatok..de számomra ez nagyon veszélyesnek tűnik.

Mit gondoltok erről, illetve mit csináljak? Érdemes terhes felkészítésre mennem úgy, hogy még csak gondolatban tervezem a gyereket? (Pszichológushoz anyagi megfontolásból nem szeretnék ezzel a problémával menni, mert amúgy ezen kívül minden rendben van.)

A válaszokat előre is köszi!



2018. jún. 25. 09:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%

Persze hogy félsz mert ismeretlen és valóban inkább az van kiemelve hogy mennyire fáj meg probléma volt.

Én is egy jó fogadott orvost választanék a hekyedben aki mindig mindent elmagyaráz a leleteidben uhon, ha van valami fel is hívahatod.

Nagyon sokmindent vizsgálbak már. Írtad az ereket. Ennek vannak jelei nekem sok visszerm lett és kaptam rá szurit amit én adtam minden nap magamnak nem lett gond még szülésnél sem a vérhígítóval.

Ne a félelmeket nézd. Hanem tök jó ahogy kerekedik a pocak, tök jó uhra menni bekukkantani a babához, nevet adni neki, érezni ahogy mozog, és ez a világ legtermészetesebb dolga hogy a nők babát szülnek és amibe régen belehaltak az anyák és akár a babák már nagyon jól meg tudják oldani a dokik egy császárral.

Nyilván bármi lehet de több autóbaleset történik mint szülésközbeni halál. Beszélgess anyukáddal.

Amúgy én is rettegtem a szüléstől de elfogadtam hogy másképp nem lesz baba és ahogy terhes lettem már a vizsgákatok érdekeltek. Sőt még tesót is vállaltunk. :)

Menni fog neked is ne gondold túl csak annyival foglalkozz ami éppen előtted áll. Vegyél kismama vitamint aztán mindig hagyd hogy történjenek az események a következő az hogy veszed a tesztet ne a szülésen agyalj.

2018. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A sürgősségi csàszàrt altatásban végzik,nyugi!

9 napja így született a kislányom,beertunk a kórházba,10 perc alatt kivették belőlem,egyik kezemmel aláírtam a papírokat,a másikba kötötték az infúziót,és már nyomták is bele az altatót!

2018. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A sürg. császár azért merült fel, mert sajnos egy ismerősömnek a 8. hónapban levált a méhlepénye és nála már nem volt idő sem altatásra, sem érzéstelenítésre, hanem úgy vágták fel gyorsan, hogy mindent érzett, hogy ne haljanak meg..végül ő túlélte, de a baba meghalt :( Rettenetes, azóta nem tudom kiverni a fejemből.

Mindenesetre köszönöm a sok bátorító hsz-et!

Esetleg ha bábával/dúlával beszélnék gyerekvállalás előtt, az szerintetek hasznos lenne? Az orvosokból mindig kifogom a lekezelőeket/felületeseket és szerintem hülyének néznének, ha úgy mennék oda kérdezősködni, hogy nem is vagyok terhes..

2018. jún. 25. 17:02
 14/16 anonim ***** válasza:
6%
Nem éri meg gyereket szülni, kérdezd meg anyámat. Bárcsak neki is több esze lett volna, mielőtt erre a rohadt világra hozott. Kérlek, ne kényszeríts egy ártatlan lényt ebbe a létezésbe, fogadj inkább örökbe, ha szereted a gyerekeket.
2018. jún. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: sajnálom, ami anyukád és közted történt. :(

Egyébként szeretnénk örökbe is fogadni, de mellé sajátot is terveztünk.

2018. jún. 25. 18:14
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is nagyon féltem...és maga volt a pokol a szülés...rossz kórház, rossz ápolók... borzalmas volt... de hál isten jó dokim volt és a párom is mellettem volt.

Most megint terhes vagyok, így hogy tudom milyen volt...még sokkal jobban rettegek...a párom se lesz mellettem, a doki sem tudott vállalni... hónapokig sírtam mikor kiderült hogy terhes vagyok, de már csak azt várom hogy legyek túl ezen az egészen...


A lényeg, a világ legnagyobb kínszenvedése a szülés!!! Aki azt mondja hogy nem volt gáz meg bla bla az hazudik!!! De szerintem nagybak közre játszik a szülés abban hogy ennyire szeretjük a gyerekünket, hogy bármit oda adnánk a boldogságáért, bármit megadnánk érte és bármilyen fájdalmat képesek lennénk újra és újra kibírni miattuk.

2018. jún. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!