Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nehezebb, fájdalmasabb volt a...

Nehezebb, fájdalmasabb volt a második szülésed? Nagyobb baba lett, mint az első? Mennyi idő telt el a szülések közt?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 13:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, pont 20 hónap van köztük.
2018. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Első: 3300 g, 8 óra vajúdás. Második: 3700 g, 2 óra vajúdás. 4 év korkülönbség.


Falun, szülőotthonban szültem, ahol az volt a szokás, amikor a kapucsengővel jelzett valaki, hogy bejönne, a szülésznő kinyitotta az ablakot, kinézett, hogy ki az és mit akar. Amikor bent feküdtem a szülőotthonban, akkor érkezett valaki. Kinéz a szülésznő: Te vagy az Kati? Lóg-e már a feje? Kiadta a kapukulcsot az ablakon, hogy gyertek gyorsan, addig ő már szaladt a szülőszobába, azt előkészíteni. A fiatalasszonyt bekísérte a férje, 5 perc múlva hallottuk, hogy felsírt a baba. Ez a második szülése volt, az első is nagyon gyors volt, ezért kérdezte a szülésznő, hogy lóg-e már a feje?

2018. júl. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Nekem a bábám (otthonszülés Németországban) azt mondta, hogy a 2-dik a legkönyebb, mert már nem teljesen ismeretlen minden. Azonban minden szülés más. Nekem az első 2005 ben otthon született, az érzés, hogy én biztos nyakig szétrepedtem. Megnézve Volt egy fél centis repedés, ami csak bőrt érintett, amire a bába azt mondta, azt nem varrja, mert gyorsabban gyógyul simán. A második 2007-ben Volt, igazábók könnyű, mert szinte nem is fájt. Ami a nehézség Volt, hogy mivel faros (igazából lábas Volt, mert csak az egyik lábát dugta előre) Volt, a bába javasolta a kórházat. A nehézség az Volt, hogy a kitolási szak kb. 50 perc Volt, igazából nem nagyon fájt, mert Volt idő kitágulni, de egész végig attól rettegtem, hogy az orvos azt mondja, hogy elég, jön a császár. Ha lett volna, nekem nincs több gyerekem.

De lett, 2009-ben, aki olyan gyorsan jött, hogy még a bába Sem ért oda. A 2011-eshez már időben odahívtam, egy egész éjszakát ott aludt nálunk, mert szerintem jön a gyerek. Persze nem jött, amikor ott Volt, hanem 5 nappal később olyan gyorsan, hogy a férjem a bábát már úgy várta: megint elkéstél...Szóval mindegyik más Volt, a legfontosabb a bizalom és hit. Ketten megcsináljátok - Te és a gyerek. Aki más ígér, az hazudik, különben nem lenne évente Magyarországon kb. 300 anyai halálozás és még több gyermek. Bízz magadban, hisz az emberiség már kihalt volna, ha nem tudnának a nők szülni.

Ha nekem lenne egy ötödik, azt már csak egyedül csinálnám. Férj és bába és mindenki nélkül. De ehhez kellett 4 korábbi tapasztalat, hogy úgy érezzem, az lenne az igazi élmény.

2018. aug. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!