Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ismertek olyan anyát, aki...

Ismertek olyan anyát, aki nehezen tette túl magát azon, hogy császárral szült, vagy akár depresszió alakult ki nála emiatt? Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 4. 15:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%

Magamat.

Sürgősségi császár volt, ctg után toltak is a műtőbe. Nagyon nem voltam felkészülve a műtétre. Ráadásul 1 hétig nem volt velem a baba.

Az túlzás, hogy depressziós lettem volna, de időbe (kb. Fél év) telt feldolgozni.

A másodiknál vbac volt tervben, de nem jött össze. Akkor elsírtam magam azért, mert már biztos volt, hogy soha nem tudom milyen a természetes szülés.

Akkor viszont a sírás jót tett és nem volt utána semmi gond.

2018. júl. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
59%
2 császárom volt, de nem, hogy nem viselt meg, hanem azóta is úgy gondolom, hogy jó döntés volt. Hamar felépültem, mikor hazamentem, már takarítani, hajolni, mindent tudtam. A gyerekeim gyönyörűek voltak. A szobában még egy császáros anyuka volt, hasonló volt, mint én. 2 nő szült, hát szegények rengeteget szenvedtek, pluszban az egyiknek oxigénhiánnyal született a babája. Igaz, csak 2 hónapig tudtam szoptatni, de attól se lettem depressziós. Én nem is értem, hogy ilyen dolgok miatt, ami megmásíthatatlan, ráadásul anyuka nem is tehet róla, miért kell valakinek magát marcangolnia.
2018. júl. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
34%

Úristen, ezért sírni! Nem hogy örülnétek, hogy nem kellett vajúdni!

Nekem 2 császárom volt, oké kicsit szopatós volt a felépülés, nem mondom, de még mindig jobb, mint utána inkontinensnek lenni, meg harangozni az ágyban...

Méghogy élmény. Marha jó élmény lehet tényleg!

2018. júl. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
47%

#12 Mert nagyon ráérnek. Meg ömlik az idióta propaganda midnenhonnan, hogy milyen fos a császár, meg veszélyes, meg nem lesz tejed, meg fertőzésed lesz, meg anyámkínja.

Ugyanolyan veszélyes, ha nem még veszélyesebb a hüvelyi szülés is és a tejelválasztást a méhlepény leválása indítja be, ami császárnál is megtörténik. Ergo ha nincs tejed, akkor se lenne, ha a puncidon nyomtad volna ki azt a gyereket!

2018. júl. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
40%

Elképedve és szomorúan látom a primitív hozzászólásokat és a kioktatást, hogy egy másik embernek "mit kellene éreznie". Az érzelmi intelligencia ilyen fokú hiánya mindig ledöbbent, főleg ha anyákon tapasztalom.


Jó szívvel ajánlom a Perinatus Alapítvány segítőit. Sokat köszönhetünk nekik, támogatóak voltak, mikor nehéz időszakon mentünk át. Ha nem látsz számodra megfelelő programot, akkor is telefonálj be, segítenek!

2018. júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
34%
Depisnek nem mondanám magamat, de piszok rosszul esett, mikor azt mondta a doki, hogy "Műtő, most!". Természetesen a baba egészsége az első, de nagyon beavatkozásmentes szülésre voltam hangolódva, akár az első babánál (ott sikerült is). 15 óra vajúdás után szerettem volna azonnal magamhoz venni, de csak 2 órásan kaptam meg, szunyókálva. Nem volt az az igazi hű-ha pillanat... felöltöztetve, sapkában, bepólyálva, úgy, hogy jóformán csak a kezemet mozgathattam, hát nem épp ilyen első nagytalálkozásra vágytam. Hiányzik a történetből a mi kettőnk összefonódó ereje, ahogy egymás jelzései szerint visszük végig a megszületést. Semmi nem pótolhatja. Az a fránya köldökzsinór! Volt helyette 9 szúrás a hátamba, gépsípolás, elszívó szörcsögés, vita a hasam fölött, a fejemnél recept csere, és egy 5 másodperces villámrandi. Szoptatás se ment, még egy kudarc. 8 hónapos a kis császárkirályom, sok bújás, az idő, a vákuummal szülő nővérem és a császáros barátnőm segítettek túllendülni.
2018. júl. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
44%
Kedves #13-as! 56, azaz ÖTVENHAT órát vajúdtam császár előtt. És nagyon sokan vagyunk úgy, hogy hosszú vajúdás után kerül sor a császárra! Aki szerint meg nincs min túltenni magát az embernek, az olvasson kicsit utána, hogy bánnak néha a császáros anyukákkal! Beszólnak a műtősök, nem mindig hat rendesen az érzéstelenítő, amire közlik, hogy ne hisztizzen. Van, akit megvisel, hogy csak később kapja meg a babát, és sokszor jön a környezettől is becsmérlés.
2018. júl. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

6éve szültem császárral.

Nem voltam emiatt depressziós, de a mai napig nagyon sajnálom, hogy nem tudtam megszülni a lányomat természetes úton. A dokim császárt tervezett, nyilván nem azért mert unatkozott és nem volt jobb dolga, de tényleg bánt, hogy még egy kicsit sem érezhettem át, hogy milyen is ez az egész. 1db fájásom sem volt, nem tudom milyen vajúdni. Most ismét terhes vagyok, bízom benne, hogy most sikerülhet.

2018. júl. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
En is csaszarral szultem, mert majnem meghalt a babam!! Nem ,hogy rosszul eltem meg ,hanem orultem,h van mar ilyen lehetoseg ,h csaszarmetszes es megmaradtunk mindketten.Nem az a lenyeg ,hol bujik ki hanem,hogy jol legyetek mindketten!!!!
2018. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%
De aki ennyire önző, hogy a hüvelyi szülés okozta diadal miatt inkább kockáztatná a gyereke életét, az nem érzi kicsit, hogy valami nem stimmel az emeleten?
2018. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!