Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés vagy...

Természetes szülés vagy császármetszés?

Figyelt kérdés

Aki mindkettőt átélte már le tudná írni milyen volt?

Én nagyon félek a természetes szüléstől sok történetet olvastam, hogy sokáig hagyták vajúdni és elment a baba. Vagy feleslegesen végeznek gátmetszést. Illetve hogy érzéstelenítő nélkül végeztek császármetszést.

Van akinek mindkettőben van már tapasztalata?

Ha választhatnátok melyiket választanátok inkább és miért?

(Mindenképpen magánkórházban szülnék, az államiban nem bízom, ott biztosan figyelnek ránk)


2018. aug. 5. 21:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

én rettegek a császártól,a műtétektől, altatástól,érzéstelenítéstől... :/


spontán szültem egy kisdundiegot( 3850 gr hozzám képest nagy baba volt, széles vállakkal emiatt el is tört a kulcscsontja ) nekem álomszülésem volt, nem voltak olyan huu de nagy fájdalmaim...vagy csak magas a fájfalomküszöböm

gátmetszés se volt vészes, bár az első 1-2 nap, azért húztam magam után a fenekem és 3x meggondoltam felkeljek-e, de simán kibírható..3.nap kb. mintha nem is szültem volna

az a baj, hogy a spontán szülésről is inkább csak a rosszakat hallani, pedig akikkel együtt voltam szobában...mindenki úgy vélekedik,hogy rosszabbra számított


szex, hát az elején csak sikosítóval ment..de ez a hormonok miatt is

az első 2-3 lökés volt vészes, de aztán ugyanolyan volt,mint előtte :D


remélem most is sikerül spontán szülnöm, bár még csak 7 hetes vagyok! nyilván, ha muszáj a császár nem fogom ellenezni, egészség az fontosabb

2018. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
42%

Első otthonszülés Svédországban.

Leírtam egy másik posztban már, hogy azt hittem meghalok, maga volt a pokol, és majdhogynem útáltam a gyereket aki ezt az iszonyatos fájdalmat okozta nekem.

Nem akartam több gyereket, mégis véletlenül terhes lettem.

Azonnal közöltem az orvossal, hogy nem hogy kórház, hanem császármetszés, és ha bármit mer ez ellen mondani feljelentem!

Nézett rám mint a birka hogy ez az én jogom eldönteni neki kötelessége tudomásul venni, ha császár hát legyen az programozott a 39. héten ha a baba jól fejlődött semmi akadálya ennek.

A 39. héten megtörtént a császármetszés és nagyon jó élményeim vannak.


Nem voltam annyira kiszolgáltatva a folyamatos múlni nem akaró fájdalmaknak, amikből őszintén 2-3 óra múlva elegem lett és a pokolba kívántam a szülést, a gyerekvállalást mindent.

Otthon szültem erre vásárolt medencében szülésznők társaságában, akik később adtak injekciót mert rájöttek, hogy sokkot kaptam, és nem fog menni, vagy mentőt hívunk és irány a műtő, vagy kapok fájdalom csillapító injekciót intravénásan és akkor talán menni fog a kitolás.

Szóval nekem aki nekiáll höbögni a természets pic.ás szülés mellett azt én orrba-vá.om!!!!

Kívánom az ilyen szuper anyáknak hogy minden héten éljék át...

2018. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Én csak természetesen szültem igaz, de leírom a tapasztalataimat.

2 hete szültem természetesen egy állami kórházban, ahol sem a fogadott orvosom sem a fogadott szülésznőm nem volt jelen, mert épp szabadságon voltak. Ennek ellenére nagyon jó élmény volt (abszolút nem bánom, hogy másoknál szültem, mindenkivel meg voltam elégedve) bár fájdalmasabb és gyorsabb szülés volt, mint az 1.-vel. Gátmetszést csinált az orvos, de már teljesen helyrejöttem. Az tény hogy a varrás rettenetesen fájt most is.


Embere válogatja, na meg az orvos sem mindegy, de én a természetes szülés mellett szavazok. Ha minden rendben zajlik akkor sokkal rövidebb a felépülési idő.

2018. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Tesóm szült mindkét módon.

Első sima volt, második programozott császár, tesóm első szülés után kialakult betegsége miatt.

Hát ő azt mondta 10-10x a sima szülést választotta volna.

Mondjuk szerintem neki könnyű első szülése volt, 3óra alatt megvolt a baba, tök jól viselte.


Mindenkinek más a tapasztalta, van aki a sima szülést éli meg borzasztóan, van aki a császárt.


Én simán szültem háromszor, nagy szerencsésen nagyon könnyen tágultam, alig fájt. A második-harmadik szülésnél gátvédelemmel, semmi beavatkozás nem volt- és nagyon gyorsak is voltak a gyerekek. Szülés után másnap már semmi bajom nem volt- jöttem-mentem mintha csak látogató lettem volna. Első szülésnél azért tovább tartott még összeszedtem magam, de az sem volt vészes.

Ha halálközeli élmény lett volna az első szülés, akkor lehet elgondolkodtam volna, hogy császárt kérjek, de így nem volt erre szükség.

2019. okt. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!