Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés alatt műköröm?

Császármetszés alatt műköröm?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy nem lehet épp műköröm a körmökön császármetszés alatt. De ahol olvastam midengyik kb 10 éves topic. Mik a mostani ajánlások?
2018. aug. 9. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Mára elavult dolog miatt korábban nem lehetett.


Ma már senkit nem érdekel van-e műkörmöd. Meg van rá a megfelelő technológia, hogy folyamatosan lássák van-e megfelelő oxigén a szervezetedben. (Bár 10 éve is volt rá megfelelő technológia, de valahogy az itthoni orvosok nehezen mozdulnak el a szokott dolgoktól)

Régen a körmök színét is figyelték műtétek közben.

2018. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyakláncot ,fülbevalót leszedették ,de a műköröm maradhatott.
2018. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Megnézném, ahogy a zselés körmöt elkezdik lereszelni. :)

Ékszer/piercing nem lehet, mert ha esetleg újra kell éleszteni, akkor megéget (áramot vezeti).

2018. aug. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a műtéti tájékoztatóban benne volt, hogy nem lehet. Ezt hetekkel előtte megkaptam. Persze sürgősséginél senki sem fog foglalkozni a műkörmöddel. A pulzoxi miatt nem jó, ha van.
2018. aug. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Én eddig úgy néz ki természetes úton szülök, mégis leszedettem a körmöm. Sosem lehet tudni mikor lesz sürgősségi császár belőle, én nem kockáztatok semmit ezzel...pedig én is imádtam, évekig volt, nem is kicsi...Szülés utan ugyse az lenne az első hogy fussak körmöshöz, meg hát a gyereknek is jobb lesz, ha most nincs egy ideig. .legalabbis szerintem, mégiscsak popsitörlés stb...szóval szerintem erről is le tud mondani, aki akar...legalabb a szülés idejére, főleg, ha biztosan tudod, hogy császar lesz.
2018. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Programcsászárom volt. Nekem azt mondták, hogy lehet (Maternity), mert ugye van már egy gép erre, nem kell hozzá már a körmeidet nézni.:) Nekem ennek ellenére nem volt, mert előtte géllakkom volt, de féltem, hogy szülés után majd hosszú ideig nem tudom újra csináltatni, és akkor ugye ronda lesz.


Fülbevalómat, gyűrűmet levettem, de nem tudom, mondták-e vagy csak magamtól. Erre már nem emlékszem.

2018. aug. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%

Ez most komoly? Valaki képes ezzel foglalkozni? Hogy hogy néz ki a körme SZÜLÉS KÖZBEN??? Meg szülés után?

A babának biztos akkor lesz a legjobb, ha anyucinak szépek a körmei... Mindegy is, hogy rendesen tisztába tudod-e rakni, megetetni, felvenni anélkül, hogy megkarmolnád, csak a körmöd legyen szép.

2018. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a saját körmöm volt hosszú. A műtőben nem, de a csecsemősök szóltak érte.
2018. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtte szuper anya :) van aki ad magára baba mellett is, nyilván nem XXL méretű kormeim szoktak lenni, egy pici korom is lehet ízléses és szép. Már régóta van műkörmom/ gél lakkom,első baba mellett is volt:) ez a kérdés arra irányult, hogy mivel nem engedik a műtőben, most kihagyom! Köszi az aggódást.
2018. aug. 9. 11:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Tőlem azt kérte az orvosom, hogy lehetőség szerint ne legyen, de ha nem szívesen valók meg tőle, akkor világosabb szinu legyen.
2018. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!