Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az indított szülés jobban fáj?

Az indított szülés jobban fáj?

Figyelt kérdés
40.hetet betöltöttem és 3 nap múlva befektetnek. Első babám 39.hétre született 2 óra alatt minden orvosi beavatkozás nélkül. Fajasokkal mentünk, burokrepesztes és 1 óra múlva már rajtam pihent a kislányom :) akkor 1 ujjnyira voltam nyitva. Most is kislányt várok, 2 ujjnyira nyitva vagyok, dokik 2x megpiszkáltak 2 hét alatt hogy hátha de semmi. Nem értik miért nem indul meg mert ilyennel már szülni szoktak, méhnyak is meg van rövidülve. Tegnap össze bújtunk apával, utána 2 órán keresztül rendszertelen keményedések voltak de szépen lassan el is múltak. Nagyon félek az indított szüléstől, hogy sokkal jobban fog fájni mintha magától jönne. Van valakinek tapasztalata, vagy volt hasonló helyzetben?
2018. szept. 28. 03:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem indították. De másik oldalról tapasztalatom nincs. Talán az,hogy annyi oxit nyomattak belém,hogy attól egy ló is megszült volna. 7 h alatt lett meg repesztéstől számítva. Hát az elején szenvedtem..a végére megszoktam és próbáltam kizárni a világot.
2018. szept. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsőt indították 40+6 hetesen. Burkot repesztettek és kaptam méhszájérlelőt. Ezek abszolút nem fájnak, semmit sem éreztem belőle. 13 óra múlva lett meg a fiam.

A lányommal itthon kezdtem vajúdni, 7 perces fájásaim voltak, az első fájástól számítva 5 óra múlva szültem. Vele 40+2 voltam akkor.

Mindkettő nagyon fájt, de nem mondanám, hogy az indított jobban fájt volna. Az hosszabb volt, és több fájás volt 15-10-7-5-2 peecesek, a kitolás is elég hosszúra sikerült, kb.1 óra volt. A másodiknál már gyorsabban történtek az események.

Kitartást neked Kérdező, 3 nap alatt még megindulhat magától is, nem feltétlenül lesz indítás. Könnyű szülést kívánok neked!

2018. szept. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Az első szülésem indították 41. Héten. Burokrepesztéssel,de később kaptam oxitocint is 4 óra alatt lett meg a kislányom. A második szülésem 37. héten indult magától fájásokkal,egy órája tartó fájásokkal bementünk a kórházba,már 3 ujjnyira nyitva volt a méhszáj, még egy óra és megszületett a kisfiam. Nem kaptam oxit,semmit,mégis sokkal fájdalmasabb intenzívebb szülésem volt,mint az első ami indított volt.
2018. szept. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs mindkettőben tapasztalatom, de inditott szulesem volt es nekem teljesen pozitiv elmeny volt. Gyors volt es a vegere lett kemeny.
2018. szept. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm :) reménykedem még hogy talán elindul
2018. szept. 28. 07:39
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen is volt-olyan is.Mindkettő fáj,ès mindkettönèl a kitolas előtti rèsz a legfájdalmasabb.A spontán szülèsem nekem rohamos szülès volt.Ez annyiban volt könnyebb hogy a vajúdas jóformàn kimaradt,egyböl durva fájások jöttek egy óra sem telt el,megszületett a kisfiam
2018. szept. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat én semmi újat nem tudok hozzátenni, de az első annyira megnevettetett ezzel a lovas hasonlattal, hogy mindjárt megszülök :D
2018. szept. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az első szülésem indított volt, oxitocint kaptam, mert elfolyt a magzatvíz, de nem voltak fájások. Az egész 6 órán át tartott, ebből az első négyet végigpoénkodtuk, meg végigröhögtük, utána kezdett keményebb lenni, de az utolsó 1 óra volt igazán nehéz. Nekem az volt a fő problémám, hogy az oxi miatt túlságosan felgyorsultak az események a végére, és utólag már tudom, hogy normális tolófájások nélkül nyomtam ki a gyerkőcöt, így nekem a kitolás 20 perce volt a legrosszabb élmény. A másodiknál is kaptam pici oxitocint az elején, de mikor beálltak a fájások akkor abbahagyták. Ezt könnyebbnek éltem meg, a kitolás szinte már nem is fájt.
2018. szept. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek :) látom elég vegyes kinek ilyen kinek olyan volt. Hát kíváncsi vagyok nekem milyen lesz
2018. szept. 28. 14:46
 10/15 anonim ***** válasza:
Majd irj
2018. szept. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!