Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt adnátok a dokinak?

Mennyi pénzt adnátok a dokinak?

Figyelt kérdés

Fogadtam dokit, de neki még nincs magánrendelése, mert még nagyon fiatal, de hozzá járunk vizsgálatokra a közeli szülészetre.

Hívni csak nyolctól négyig lehet, az ultrahangokat nem ő, hanem végig szonográfus szakasszisztens csinálta.

Azt mondta, természetesen elvállalja a szülést, de én akkor nem kérdeztem rá, hogy mennyiért.

Mennyi pénzt adnátok?

(Megyeszékhely)


2018. nov. 6. 09:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Amennyiért számlát állít ki. Igen, lehet lepontozni ... de a munkaidejében a munkabéréért foglalkozik veled jelenleg. Semmi extrát nem nyújt.
2018. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%

Még van időd rákédezni. Ha azt mondja, hogy amennyit gondoltok, akkor amennyit gondoltok.

Az én dokim nem szabott meg tarifát, viszont miután megkapta a borítékot, másnap hozta a számlát mind a két szülésnél. Ilyen is van.

2018. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

nem mentem volna olyanhoz akinek nincs magánrendelője és magánrendelése...így semmit sem adnék, de ha kimondottan nála szeretnél szülni - tehát be kell hogy hívják őt, amikor beindul a szülés - az viszont egy plusz szolgáltatás...max egy 20ast adnék.

Egyébként ha lenne magánrendelője amit saját költségén üzemeltet, továbbá magánrendelése a munkaidején kívül, akkor úgy mondják, az általános vizsgálati díj 10szeresét szokás, tehát ha mondjuk 10 e egy alkalom akkor 100 ezret.

de a ti esetetekben valóban semmi pluszt nem nyújt, azon túl hogy esetleg ő lesz bent majd ha szülsz.

hogy most arról ad e számlát vagy sem az megint más tészta...nyilván nem adnak, de ha már hála pénzről beszélünk, azt azért adod mert úgy gondolod hogy megérdemli..ha szeretnéd megszívatni a leadóztatással, akkor minek adsz egyáltalán bármit is??

2018. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Engem a szàmla nem érdekelne, csak a biztonsàgunk, kényelmünk. Egy 20-as azért, hogy pl te majd behîvod éjjel 2-kor, vagy a vasàrnapi ebéd mellől levezényelni egy szülést nevetséges. Nem hinném, hogy bàrki, bemenne a valaszadók közül, bàrmikor az éjszaka közepén 20.000ft ért egy ilyet levezényelni, ami akàr sok óra is lehet, és ok, hogy nem ül melletted, de akkor is kórhàzon belül kell lennie. Ràadàsul, ha nem a kórhàz mellett lakik, még odabenzinezik stb. 2o.ooo ft-tal lesülhetne ilyen esetben mindenki képéről a bőr. Nem az orvost védem, de hogy ennyiért ugorjon éjjel 2-kor, az nonszensz. Akkor ingyen kell szülni ügyeletesnél, a munkaidöben, ha fizetni nem akarunk. Én ha nem mondott összeget és bàrmikor behîvható, éjjel, karàcsonykor stb 60-70 ezret tartok reàlisnak. És a magànrendelést ne keverjük ide. Az orvos megfogadàsa a szülésre arra vonatkozik, hogy éjjel 2-kor is jön, ha kell. Tehàt rendelkezésre àll. Ez igenis plusz szolgàltatàs. Ennek semmi köze a terhesgondozàshoz. Ott rendelésre hiv, nem is fizetsz erte. Itt meg a szabadidejét veszed meg, akàr karàcsony szentestére is, ha úgy alakul. Pont az ilyen szarràgàsok miatt van, hogy az orvosok nagy szàzaléka szemrebbenés nélkül közli a tarifàt. Mert gondolom többször bementek éjjel, meg szabadnapon éjjeli ügyelet utàn, meg verte fel a csörgő mobil éjjel 2-kor a feleségét, gyerekét, hogy most azonnal jöjjön, mert szülünk stb hiszen meg lettek fogadva, aztàn kiszúrtàk a szemüket egy doboz bonbonnal, vagy egy 20-assal.
2018. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
4-es vagyok. Annyit még hozzâtennék, hogy magàn fogorvosnàl rendelési időben egy fogtömés 10-15 ezer forint. Egy magàn bőrgyógyàsznàl egy szemölcs levétele, fényes nappal, rendelési időben 10.000. Ehhez képest elvàrni, hogy valaki, mint fogadott orvos jöjjön éjjel 2-kor szülést levezetni 20.000ért, hàt több, mint nevetséges.
2018. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6%

Utolsó:

egy magánorvosnak magánpraxisa van, adózik, számlázik, eszközöket és helyet tart fenn, stb. Ezzel szemben egy magánpraxissal nem rendelkező orvos, aki csak tb alapon dolgozik, más megítélés alá esik. A szolgálatai pedig a tb-vel ki vannak egyenlítve.

2018. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%
6-os, a magànorvosok 80%-a nem ad szàmlàt. A tb àltal az van kiegyenlîtve, hogy mikor a kórhàzba be van osztva, akkor terhesgondozàst làt el, és szülést vezet le, pont. Azt, hogy te megfogadod arra, hogy szabadnapjàn éjjel 2-kor bejön, az nincs a tb àltal kiegyenlîtve, mert nem a munkaideje, ergo veszel egy szolgàltatàst, ami extra és kifizeted. Nem tudom, te milyen fejet vàgnàl, ha ma felhîvnànak éjjel 2-kor ma, hogy menj be dolgozni, plusz pénzt nem kapsz érte, mert a fizetésed àlltal ki vagy egyenlîtve.
2018. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
"eszközöket,helyet tart fent" - a téma a szülés. Szerinted minden fogadott doki épît egy külön kórhàzat ahol szülést vezet le???:) Hàt képzeld, nem. Àllami kórhàzban vezeti le, ahol semmit nem tart fent.
2018. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Hát egy 20-as azért édes kevés. Nem csak arról van szó, hogy behívják és levezényli a szülést de mivel készenlétben van, hogy a kismama szülni fog nem utazik el pl egy hosszú hétvégére, nem ülhet le pálinkázni a haverjaival hiába szabadnapos, ha programja van mikor beindul a szülés akkor ott kell hagynia, ha rendelési ideje akkor nem tud bemenni dolgozni stb.
2018. nov. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

A pofám leszakad néhány válaszadót olvasva, de komolyan.


"egy magánorvosnak magánpraxisa van, adózik, számlázik, eszközöket és helyet tart fenn, stb. Ezzel szemben egy magánpraxissal nem rendelkező orvos, aki csak tb alapon dolgozik, más megítélés alá esik. A szolgálatai pedig a tb-vel ki vannak egyenlítve."


Az orvost azért fizetik, hogy a napi 8 óráját ledolgozza (plusz az ügyelet). Te mégis mit szólnál, ha az éjszaka közepén behívnának plusz 6-8 órát dolgozni, majd közölnék veled, hogy ezért nem jár pénz, ez az alap munkabéreddel ki van egyenlítve?


Azt is hozzátenném, hogy attól, hogy a kórházba hívja be vizsgálatokra, jó eséllyel akkor is plusz munkát végez az orvos. Ugyanis neki van egy napi feladata (mondjuk be van osztva egy osztályra vagy a műtőbe vagy bárhová), és attól, hogy pluszban foglalkozik még egy beteggel, attól a saját napi munkáját el kell végeznie, amivel esetleg emiatt később végez. De ha jól értem, az orvos ezekért a vizitekért nem is kért pénzt a kérdezőtől.


Viszont ha készenlétben áll minimum 4 hétig, nem iszik, nem megy nyaralni emiatt, majd az éjszaka közepén saját költségén befurikázik a kórházba és ott tölt x órát, hogy levezesse a szülést, a legnagyobb hányinger, ha valaki azt gondolja, hogy ezt ingyen kellene megtenni.

Meg 20 ezer forintért...

Te hajnali 2-kor bemásznál tetves 20 ezer forintért a munkahelyedre és dekkolnál ott mondjuk 6-8 órát? Ne adj isten a karácsonyi vacsi helyett?

Hát a pofám leszakad.


Ha valaki nem akar ilyenért fizetni, ne tegye, de akkor ne kérjen fel orvost. Menjen be az ügyeletre és szülhet ingyen. Ugyanis a TB ezt finanszírozza, nem azt, hogy az általad választott orvos a szabadidejében ugráljon neked.

2018. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!