Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért vágynak a kismamák a...

Miért vágynak a kismamák a "szülésélményre"? Ezalatt azt értem, hogy akit császároztak az miért bánja, hogy nem hüvelyi úton szült? Illetve miért csinálnak sokan ügyet abból, hogy még ha kérdéses is vagy kockázatos is de VBAC-t akarnak mindenáron?

Figyelt kérdés

Nem értem, biztos velem van a baj, de én örülnék ha automatikusan programcsászárra "ítélne" az orvos. Egyáltalán nem vágyok a nagy fájdalomra meg az izgulásra hogy minden rendben lesz-e.

Megértem, hogy van aki meg retteg a műtétektől és azt is ha a korábbi császár nagyon rossz volt -főleg ha sürgősségi volt.

De miért kell ennyire ragaszkodni ennyire a hüvelyi szüléshez, ha nincs "rossz élmény"?

Igazából néha úgy érzem, mintha ez amolyan "jóanyuka" mérce lenne, hogy tudunk-e hagyományosan szülni, tudunk-e szoptatni.... Sokaknál ezek igazi lelki problémákká fejlődnek. Nem értem miért.



2018. nov. 23. 19:43
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Első:

Hú, nagyon sajnálom, ez kicsit olyan "műhiba" szagú történet. Örülök, hogy jól végződött.

2018. nov. 23. 20:05
 12/42 anonim ***** válasza:
67%
Természetes szülés párti vagyok,de nem mindenáron. Ez szerintem hozzátartozik az anyává válás folyamatához, egyedülálló tapasztalat és nem utolsó sorban a baba a szülőcsatornán átjutva olyan "hormonlökést" kap,ami felkészíti őt a kinti életre. Kockázata megvan mindkettőnek, ezen kár lovagolni. Egy normális ütemben zajló hüvelyi szülésből viszont sokkal gyorsabb a felépülés. Másrészt én pont azt látom és tapasztalom,hogy éppen a császárt követelőző vannak egyre többen.
2018. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
60%

Természetes szülésre készültünk, de nem tágultam, és a kislányom feje sem ékelődött be, nagyon magasan maradt, ezért császár lett, ami borzalmas volt:

A szülőszobán bekötött EDA csak féloldalra hatott, és úgy is császároztak meg (eleinte úgy tűnt, több gyógyszerrel jó lesz, de amikor mélyebbre mentek....) Élve boncolásnak éltem meg. Rettentően fájt.

Miután kivették a kislányom, kaphattam morfint. Attól meg alig emlékszem az utána következő néhány órára...

Szeretnénk kistesót hamarosan, de a fentiek ellenére sem akarok VBAC-et. Ugyanis így tudtam, hogy a kisbabám nincs veszélyben. Őt kiemelik, és kész. Nem fog elakadni, nem lesz oxigénhiányos...stb. Nekem pedig csak ez számít. Nem érdekel, hogy rám mi vár ezért.

2018. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
75%
Én nagyon féltem a csaszartól, szerettem volna elkerulni, de úgy voltam vele, hogy a baba érdeke szerint alakuljanak a dolgok. Nagyon elhùzódott a vajudasom, már felmerült a császár is, fertőzésveszély miatt, de végül megúsztam. Ez teljesen szubjektív benyomás, de én úgy láttam, hogy a csaszaros anyukák azért elég ramatyul voltak napokkal szülés után is, miközben én már aznap este tök jól éreztem magam (13:30-kor született a lányom). Végső soron az a lényeg, hogy baba és anya is épen kerüljenek ki a dologból. Nem értek egyet az ősanyákkal, akik kb nem is tartják szülésnek a császárt és beszólnak azoknak, akiknek császáros lett a babájuk, merthogy, így nem lesz jó a kötődés meg mittudomén. De azért azt se felejtsük el, hogy a császár sem egy leányálom, én direkt nem akarnám magamnak, így huvelyi szülés után sem.
2018. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim válasza:
72%

Nekem tavaly októberbe sürgösségi császászárral született meg a lányom. 26 óra vajúdás után is alig tágultam 2centit. Viszont most a 10ik hétben járok a második babámmal és VBAC lesz ha komplikáció mentes a terhességem. Németországban fogok szülni, itt nem "félnek" tőle, max vajúdás alatt jobban figyelik a babát és engem. Egy magyar szülésznőm van és ő is bátorít. Nyílván ha muszáj rábólintok a császárra, de nem szeretném. És nem azért mert szülésélmény vagy mi. A természet kitalált mindent, császár után 2-3hét szerintem a pokol...anyukám 5 gyermeket szült termeszetesen,pl mikor öcsém született egy óra múlva felkelt és teljesen jó volt. Császár után én hetekig szenvedtem és a férjem sem tud hetekig kimaradni a munkából, ráadásul most egy 20 hónaposom is lesz amikor megszületik a pici, így elég kemény lenne egy császárral.

De szerintem mindenkinek maga kell eldöntenie h mit szeretne, hogyan szeretne szülni. Hülyeségnek tartom ezen vitatkozni, egy császár is lehet szép szülésélmény, nekem az volt ébren voltam, hallottam ahogy felsírt. De azt is megtapasztalnám h milyen amikor a hasadra teszik és hagyjak az aranyórát. Én végig szenvedtem 26 óra vajúdast majd jó pár hét fájdalmat még a heg gyógyulásnál. Így mondhatom h egyik szülés sem egyszerű vagy fájdalommentes.

2018. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
57%

"Igazából néha úgy érzem, mintha ez amolyan "jóanyuka" mérce lenne, hogy tudunk-e hagyományosan szülni, tudunk-e szoptatni.... Sokaknál ezek igazi lelki problémákká fejlődnek. Nem értem miért."


Mert nagy az Isten állatkertje. Ennyi a magyarázat, semmi több.

2018. nov. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
82%
Első babát 6 óra alatt repedés, vágás nélkül megszültem. Az a pokoli fájdalom, ami az utolsó 2,5 órában volt kegyetlen volt, nem is voltam magamnál. Majd szülés után megreggeliztem és átcuccoltam a 3 táskámmal a csecsemőosztályra. 2 hétig hihetetlen popsi izomlázam volt, de ennyi. Nagyon jól éreztem magam utána, tele voltam adrenalinnal. Második babánál sürgősségi császárra lett szükség, mert mikor már összefüggő fájásaim voltak a fájások tetején mindig leesett a baba szívhangja. Műtét után 6 órával után fel kellett állni, pisilni, mosakodni, majd ugyanúgy cuccoltam a csecsemőosztályra. A császár meglepetésemre inkább kellemetlen, mintsem fájdalmas, aminek örültem, mert a 22 hónaposommal 4 nap múlva már a játszón rohangáltam, pedig egyáltalán nem vagyok egy kemény nő. Az adrenalinlöket viszont elmaradt. A programcsászárral nekem az lenne a bajom, hogy elmarad maga az érzés, az izgalom, hogy mikor indul be, bemenni a kórházba... Nyilván ha a baba vagy az én egészségem lenne a tét az egészen más lenne, de a lényeg, hogyha lesz 3.babánk remélem nem lesz programcsászár.
2018. nov. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Utolsó! Valójában te magad vagy a cáfolat az elöző terhességeddel, hogy a természet mégsem talált ki mindent olyan frankón :D


Igazából szerintem pro-kontra érvek kb ugyanannyi és ugyanolyan jelentőségű.


Ami a kérdésem lényege, hogy miért érzi az aki úgyérzi, hogy ez feltétlen kell az anyasághoz és kb letargiába zuhan, ha nem szülhet hüvelyi úton. Közben meg a császárosokra, de legfőképp a kívánságcsászárosokra úgy tekintenek, hogy a könnyebb utat válsztotta, majd azért hozzá teszik, hogy aki ezen töri a fejét az ne gondolja, hogy könnyebb... :D nonszensz....Nyilván aki bízik a testében, annak úgymond jobban esik a tudat, hogy természetesen szül.

Igazából én a "meg akarok szenvedni a gyerekért a szülés alatt" érzést nem érzem át.

2018. nov. 23. 22:22
 19/42 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 13-nak írtam (amikor elkezdtem meg az övé volt az utolsó komment)
2018. nov. 23. 22:23
 20/42 anonim ***** válasza:
70%
Egy komlikációmentes szülés az csodálatos èlmény, na nem akkor amikor éppen olyan rohadtul fáj, de utólag az. Akkor hozod világra a gyereked. Ha valakit császározni kell, és neki hiányérzete marad, nem lehet hibáztatni sem, és megmagyarázni sem, ez egy érzés. Én szerencsére simán szülhettem, de barátnőm pl császárral szült, és mivel úgy is akart, neki is azt mondjuk hogy "szerencsére". Ő félt a simától, én fèltek a császártól. És nekem jó érzés hogy átélhettem, császárostól ilyet még nem hallottam. Legfeljebb azt, hogy örül / nem örül hogy így alakult. Egy megható pillanat amikor kibújik, szép emlék, ez még nem ősanyaság.
2018. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!