Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért vágynak a kismamák a...

Miért vágynak a kismamák a "szülésélményre"? Ezalatt azt értem, hogy akit császároztak az miért bánja, hogy nem hüvelyi úton szült? Illetve miért csinálnak sokan ügyet abból, hogy még ha kérdéses is vagy kockázatos is de VBAC-t akarnak mindenáron?

Figyelt kérdés

Nem értem, biztos velem van a baj, de én örülnék ha automatikusan programcsászárra "ítélne" az orvos. Egyáltalán nem vágyok a nagy fájdalomra meg az izgulásra hogy minden rendben lesz-e.

Megértem, hogy van aki meg retteg a műtétektől és azt is ha a korábbi császár nagyon rossz volt -főleg ha sürgősségi volt.

De miért kell ennyire ragaszkodni ennyire a hüvelyi szüléshez, ha nincs "rossz élmény"?

Igazából néha úgy érzem, mintha ez amolyan "jóanyuka" mérce lenne, hogy tudunk-e hagyományosan szülni, tudunk-e szoptatni.... Sokaknál ezek igazi lelki problémákká fejlődnek. Nem értem miért.



2018. nov. 23. 19:43
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Ohh igen, és beleolvasva a válaszokba, a szeparáció... na az nincs egy rendben zajlott hüvelyi szülés után. Császár után meg órákig nem kapod meg, aranyórát max kiharcolhatsz, de az őrzőben ritka, hogy odahozzák (a lányomat amúgy hozták kétszer is, baromi hálás voltam érte, de most ahol a fiam fog születni, nem lehet). Első éjjel még maradnom kellett az őrzőben, kötelezően külön voltunk így, tízpercenként ébredtem nézve az órát, nagyon rossz volt nekem ez a különlét. Szóval ez a másik fő érvem a vbac mellett, együtt akarok lenni a babámmal az elejétől.

30-as voltam.

2018. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Az a baj mostanság h mindenki mással foglalkozik és nem magával. Ez magánügy, nem mérce, egyszerűen senkinek semmi köze hozzá. Csak persze a mai világban mindenki belekotyog mindenbe. Én hüvelyi úton szültem, így is akartam, szerencsém volt, kértem érzéstelenítést, most szar vagyok mert nekem nem fájt? Nem tudtam szoptatni sokáig, akinek 3 évesen még szopik nem érti hol ronthattam el mert ez pofonegyszerű... mindenki szakadjon le. amásikról inkább, mert ezek olyan szinten intim magánügyek h nem is értem miért napi téma mindenhol.
2018. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Én még elötte állok, szóval bármi lehet.

De a folyamat természetessége miatt vágynék a természetes szülésre. A várandósság szép lezárása lenne, a testembe vetett hit beigazolódása, szeretném megélni, hogy nem csak létrejött és megnött bennem, de világra is hoztam.

Mindemellett tudatosan készülök arra is, hogy ne legyel csalódott, ha császár lesz, ne éljem meg kudarcként.

Az elsö és legfontosabb, hogy egészséges babánk legyen, minden egyéb másodlagos.

Sajnos félek a császártól, attól, hogy nem érzem majd a lábam, hogy utána nagyon rossz lesz a lábadozás, hogy felvágnak...

De félek a szülésindítástól is, nagyon jó lenne, ha magától megindulna...

2018. nov. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Coffelia ***** válasza:

Nem olvastam mindet, így válaszolok most.

A szülésélményét az ember egész életében viszi magával, személyiségformáló történés, és részben köze van a anya és a gyerek közti kötődés kialakulásához. A természet azt adta a nőnek, hogy a szülésekor neki vam a legnagyobb kompetenciája van a teste működésében. Amióta a bábai gyakorlat helyét Magyarországon ilyen mértékben átvette az orvostudomány, azóta a szülés feletti kompetencia átkerült az orvoshoz, ez viszont a szülő nőkben generációk óta bizonytalanságot generál. Egy külső szemlélő momdja, hogyan kell lélegezni, hogyan és mikor kell nyomni, az ember így egyre jobban eltávolodik attól a belülről irányított és "végigdolgozott" szüléstől, ami hozzásegít az utódgondozást segítő hormonfröccsökhöz. Egyre gyakoribb a megmagyarázhatatlan bűntudat, a baba-mama szeparációból eredő gyászérzés.

Akik a fenti abnormitások hosszútávú káros hatását felismerték, azok szeretnének tudatosan vigyázni a természetadta szülésményre, nem lila ködben akarnak kumbájázni (információhiányban szenvedőktől sajnos rengeteg ilyen becsmérlő kifjezést hallottam már), hanem kompetensen a kezükbe akarják venni a szülésüket.

2018. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
57%

Szia! Én vágyom arra, hogy megszüljem a babámat. A császárt nem érzem szülésnek.

De persze az egészségét nem kockáztatnám, és nem is lennék lelki sérült, ha nem hüvelyi lenne.

De jobban szeretném, ha igen. Egyrészt kíváncsi vagyok. Másrészt szeretném, hogy a magzatom végigjárja ezt az utat (akkor induljon, amikor neki ez jön). Harmadrészt vágyom arra a kararzisra, hogy nagy fájdalom és küzdelem révén jutok a gyermekemhez. Negyedrészt alapból teljesítmény szerető vagyok, vettem részt hosszú távú sportversenyen és hiszek abba, hogy akkor fejlődik az ember, amikor azt hiszi, nem bírja tovább. Ötödrészt: nem szeretnék műtétet, has megnyitását, varratot, sebváladékot, vérhigító szurit. Hat: szeretném rögtön megkapni a babámat 24 órában, kis tologatós bigyóban, a császárosoknal viszont nem adjâk ki (ott ahol én szülök majd).

2018. nov. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Hét: amint hazajöttem, vinnem kell a kutyust sétálni.
2018. nov. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

Kedves 34-es! A megmagyarázjatatlan bűntudat szerintem inkább amiatt van, amit a 35-ösbis írt: nem szülés a császár, nem teljesítmény....

Továbbá nem értem mit nevezel abnormalitásnak? Az orvosi gyakorlatot, hogy adott esetben császározni kell? Mert aki természetes úton akar szülni, ha nincs orvosi ellenjavallat akkor -a fent olvasott példákon is látszik- megteheti. Nettó képmutatás az mondani, hogy az orvosi gyakorlat "abnormális". Én személy szerint sokkal inkább bízom egy orvosban (és itt leginkább a műszerezettség óriási előny!), mint egy bábában -kiváló példa erre Geréb Ágnes esete. És még ott is az anya saját bevallása szerint a beteg gyereket nem akarták ott hagyni a kórházban, otthon akarták kezelni.

Ezt igazán kőkorszaki felfogásnak tartom. Nem az a baj, hogy valaki kíváncsi az élményre, hanem hogy már már spirituális formában van előadva a szülés, és kb mint egy szükségtelen, természettel szembemenő ótvar gonosz beleavatkozás a császár...és az, hogy csak így alakul valaki igazi anyává...mert hormonbomba meg satöbbi.... Csak arról kezdünk megfeleltkezni, hogy az ember nem ösztönlény, és attól sziper anya lesz, ha császározzák.

Szerintem ez már egy kissé túlzás. Kíváncsiság, aranyóra, ezt érzi valaki könnyebbnek, esetleg egy rossz élmény a császárból. Ezt belátom, hogy igen megalapozott érvek. De az hogy a császár nem teljesítmény, ez rosszabb a babának, nem alakul ki elég erős kötelék, abnormális beavatkozás... Nah ezek szerintem igen káros gondolatok, mert iszonyúan negnehezíthetik a leklét annak, aki hajlandó lenne hüvelyi úton szülni, de muszáj császározni.

A másik dolog: mindig ez a "bízom a természetességben". Erről csak annyit, hogy a természet felelős a legtöbb komplikációétt, defektusért, betegségért. Szóval lehet azért mert nagyon racionális és -kevésbé érzelmi alapú- vagyok, de engem egyáltalán nem nyugtat meg az esetlegesen orvosilag "felügyeletlen és beavatkozásmentes természetes folyamat" lehetősége.

2018. nov. 28. 12:42
 38/42 anonim ***** válasza:

"De az hogy a császár nem teljesítmény, ez rosszabb a babának, nem alakul ki elég erős kötelék, abnormális beavatkozás... Nah ezek szerintem igen káros gondolatok, mert iszonyúan negnehezíthetik a leklét annak, aki hajlandó lenne hüvelyi úton szülni, de muszáj császározni."


Így van, ezzel maximálisan egyetértek. Semmi bajom nem volt a (teljesen indokolt) császárommal, amíg el nem kezdték körülöttem "kedves" emberek ezeket a baromságokat nyomatni. Persze sajnálkozva, hogy ó te szegény, akkor biztos nehéz megélni az anyaságot, biztos nehezebb lesz szoptatni, biztos nehezen csiszolódtok össze, jaj, akkor nem lesz olyan a kötődés. Meg lesajnálóan, hogy na akkor olcsón megúsztad. Ja, meg olyan is volt, aki kifejtette, hogy a császáros babákkal az a baj, hogy már a megszületésükhöz is segítség kellett, ilyenek lesznek egész életükben (tehát nyilván életképtelen nyomik lesznek). Pofán tudnám b*szni az összes ilyen hülye bunkót. ETTŐL kezdtem el szarul éreznem magam pár hónappal a lányom születése után, nem attól, hogy úristen, nekem nem volt élmény. Komolyan semmi bajom nem volt előtte, úgy éreztem, hogy a farfekvés valós indok, első szülésnél veszélyes, nem véletlen, hogy nagyítóval kell olyan dokit keresni, aki megkockáztatja, nekem a biztonság volt az első. Aztán jöttek ezek a lenéző, lesajnáló bunkók, és elkezdtem selejtesnek érezni magam. Úgyhogy igen, EZEK károsak, de nagyon. Egy gyengébb lelki alkatú nőt simán depresszióba hajszolnak.

Szerencsére aztán ezen én hamar túlléptem, már csak azért is, mert első pillanattól tökéletes volt az összhang a lányommal a császár ellenére, azonnal tudtam szoptatni gond nélkül, rögtön imádtam, csodásan kötődtünk egymáshoz, szóval láttam, hogy micsoda baromságok, amiket összehordanak. A vbac nálam már tényleg nem arról szól, hogy bizonyítani akarom, hogy ilyet is tudok, tisztán praktikai okok miatt szeretném, amiket leírtam. A lelkem nem fáj a császár miatt, de nagyon dühít, ahogy látom, hogy igenis hajszolják bele a depibe meg a bűntudatba a császárral szült anyákat ezekkel a mondatokkal. Persze mindezt jó szándékkal. Nyilván.

30-31-es voltam

2018. nov. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

35 vagyok.

Szerintem nagy különbség az, hogy èn saját magamnak mit szeretnék és az, ha másokat bírálok. A császár szerintem nagyobb szívás is, úgyhogy nem szólok le miatta senkit (egyébként a kismamák meg a kisgyerekesek ezzel az állandó normaképzéssel, kioktatással nagyon idegesítők). Én csak magamnak szeretném a hüvelyi szülést.


Kérdező kommentjére: M.o. nagyon magas sz indokolatlan császárok, szülésindítás és gàtmetszés arány. A fogadott és lefizetett orvosos rendszer évzizedekkel veti vissza a szakmát. Nem egy beavatkozásnak az a valódi indoka, hogy a szülész sietne vissza pl a karácsonyfa és a gyerekei mellé, ahonnan elhívtad.

2018. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Amúgy a szülés a baba feladata is. Magzati és anyai hormonális összjáték indítja. Valami kialakul a magzatban, egy homályos vágy, döntés.

Ezért szerintem jobb neki ez az út.

De én sem értek egyet azokkal, akik életen át tartó pszichés veszteséget vezetnek le belőle.


A kérdező többszörösen és hangsúlyozta, hogy arra kiváncsi, miért szeretne vki hüvelyi úton szülni. Én ezért írtam le.

Másokról nem gondolok semmit, a többi terhes és okoskodó nekem annyira tönkretette a terhességemet, hogy hónapok óta az az egyetlen tervem az emberekkel, hogy minél messzebb legyek tőlük.

Eszem ágában nincs másokat erzelmileg bántalmazni.

2018. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!