Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülés tapasztalatok?

Második szülés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy sokkal (!!) rosszabb, mint az első szülés? Sokan ijesztgetnek ezzel, vagy próbálkoznak.


Első szülésem spontán hüvelyi szülés volt érzéstelenítés nélkül. Fájásokkal indult, bementünk a kórházba ott előkészítettek, burokrepesztés utan oxival ráerősítettek a fájásokra, 4 órát vajúdtam, ezalatt tágultam ki teljesen, majd megszültem gátmetszéssel, kórházba érkezéstől számított 7 órán belül a lányomat. (Aki átlagos méretű, egészséges, érett újszülött volt: 3520 g 51 cm) Részemről minden tökéletes volt így a-tol z-ig.


Persze úgymond nem volt mitől félni, nem tudtam mi vár ram. Most meg jonnek ezzel, hogy majd megtudom. Mit is? (nyilvan nagyon fájt, de kinek nem? Nyilvan a második sem egy könnyed délutáni masszázs lesz, de hogy rosszabb lenne az nekem fura...)


Masik felelmem az, hogy viszonylag gyorsnak számít a szülésem (legalabbis az orvos is ezt mondta és az ismeretségi körömben szülő nők esetében is inkabb volt hosszabb tágulási szakasz, mint rövidebb) és en félek most, hogy nem érek majd be a kórházba időben. (mondjuk ezzel kapcsolatban az elsőnél is féltem csak nem ennyire irrealisan a terhesség elejen)


Szívesen venném ha realis képet festenétek erről nekem, mert nem akarok hónapokig félni a szüléstől hiszen a lányommal sem tettem. (valamiert megis tiszta szorongás lettem most ezektől)


Köszi



2019. febr. 3. 13:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mindenkitől azt hallottam, hogy a 2. gyorsabb, de jobban fáj. Nálam is így volt, 1 órával rövidebb (4 óra volt), de ááá, de legalább gyorsabban "felépültem"
2019. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

:) köszönöm

A felepulessel is szerintem szerencsém volt. Remelem ez is hasonloan alakul majd most is.

2019. febr. 3. 22:07
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal gyorsabb volt (az első mindennel együtt 13 óra, a második 3 óra) és kevésbé is fájt. Az elsőnél a nagyon durva fájdalmak 3-4 órán keresztül tartottak, a másodikkal csak fél óra volt.
2019. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. febr. 4. 08:06
 15/18 anonim ***** válasza:
Mindkettő gyors volt, érzéstelenítás nélkül, de nekem a második jobban fájt. Nem a vajúdás (az kb ugyanaz volt), hanem a kitolásnál éreztem, hogy szétszakadok. Az elsőnél nem. De gyorsan kibújt gátmetszés nélkül mindkettő.
2019. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mindkettő gyors volt, 3-3,5 óra kb.

Az első 35 hetesen született, a kórházba érkezéstől számított kb 5-ik percben, így mire felfogtam a dolgot már kint is volt :) Picike volt,2770 gr és 51cm.(30 hetesen már kinyílt a méhszáj)

A második azért volt nehezebb a második, mert kb ugyanennyi idő alatt zárt méhszájtól tágultam a szülésig és egy több, mint 4kg és majdnem 60cm babát szültem :)


De igazából szerintem kb ugyanaz volt, csak a fájdalom erőssége volt a másodiknál kicsit intenzívebb. Azt semmiképp se mondanám, hogy hú de mennyivel rosszabb volt.

Igazából én mindig azt hallottam, hogy a második, harmadik,stbstb könnyebb

2019. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Mi honnan tudjuk hogy neked rosszabb lesz e kérdező? Nem tudom mit akarsz (hallani, olvasni), ha azt irjuk rosszabb, ha azt irjuk jobb az neked akkor se fog segíteni. Majd megtapasztalod.

Én egyet szultem, gatmetszes nélkül, természetesen 2600grammal (szerencsére nem volt oriasbaba) vágni amugysem vaghattak volna ott lennt, ha nem tudtam volna meg szülni császár lett volna, de szerencsére jó magánorvosom volt. Így is nagyon fájt, madodjara már nem vállalnám be, pont ezért mert tudtam, ezt a fájdalma mégegyszer atelni nem szeretném, mivel nekem a fajdalomkuszobom is nagyon alacsony. Egy gyerekünk van, nem is tervezünk, és nem is akarunk többet. Férjem elfogadta a dontesemet. Szerencsére o se akar többet.

2019. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Tulajdonkeppen előtted 10valaszado megertette a kerdest, te mwg nem. Van ilyen. Megnyugtatlak, bem hozzád szolt, mivel egy gyereket szultel... Ha megtiszteltel vna azzal, hogy elolvasod amit előtte leirtam, nem kerdeznel ostobasagokat, konkretan, mit akarok hallani, a negyedik kommentben leirtam realis tapasztalatot. Olyat, ami neked nincs, szoval nem muszaj mindenre irni valami nagyon bölcs okoskodast ha amugy arrol FOGALMAD SINCS.🤦‍♀️ A tobbieknek köszönöm.
2019. febr. 9. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!