Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokgyermekes anyák, tapasztala...

Sokgyermekes anyák, tapasztalataitok szerint hány gyermek után marad még egészségügyileg nézve teljes értékű egy női test?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy nem esztétikai változásokról kérdezek, tehát nem stria meg visszamaradt hájacska vagy ilyesmi. Inkább az érdekelne mennyit vesz ki a testből a tapasztalataitok szerint a szülés mondjuk egy férfiéval szemben aki sosem szül. Azt tudom, hogy például a fogakat roncsolhatja, ilyesmikre nézve kérdezem. Lényegében az érdekelne szerintetek indokolt e mondjuk egy erre (is) alapozott nyugdíjkedvezmény vagy hasonló dolog, mivel a női test jobban elhasználódott a terhességek és a szülések okán.
2019. febr. 13. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Ez úgy butaság, ahogy van.

3 gyerek után is egy fogam hiányzik, egy rosszul nőtt bölcsességfog, amit még az első terhesség előtt húzott ki a doki.

Évek óta nem voltam lázas beteg, amikor mindenki haldoklik valami vírustól, én két napig köhögök.

10 évvel fiatalabbnak szoktak tippelni.

Semmilyen egészségügyi problémám nincs.

A női test természetes, normál funkciója, hogy terhes vagy, szülsz és szoptatsz. Hála az orvostudománynak, ez ma már messze nem olyan veszélyes, mint a középkorban.

2019. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az ilyen tapasztalatok is érdekelnek lehet alapvetően tévedek és a nők döntő többsége "ugyanolyan" marad terhességek sora után is. Hallottam olyat is, hogy például a terhességek miatt súlyos visszere lett és utána élete hátralevő részében mindig kínlódott vele és esetleg az ilyenek miatt a munkaképesség valamicskét nyilván nehezítettebb.
2019. febr. 13. 18:32
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Hülyeség a kérdésed, egy egészséges nönek semmi baja sem lesz a terhességektöl.

Pl a foga csak akkor romlik, ha nem megfelelöen tápalkozik, és ennek semmi köze a terhességhez, hanem az életmódhoz.

Négy gyereket szültem, és egyáltalán semmi "elhasználódás" nincs nálam, az összes fogam megvan épségben, és egyéb bajom sincs.

2019. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%

A "rémtörténeket", amiket hallasz, azok nem a terhességek miatt vannak, hanem azért, mert igen sok nö a terhesség alatt zabál ész nélkül, hízik 20-30 kilót és ez az, ami utána problémákat okoz, pl a viszér, túlsúly, tönkrement bör meg egyebek.

Ha a terhesség alatt normálisan élnének, és odafigyelnének az egészséges életmódra, akkor nem lenne semmiféle "következménye" a terhességeknek/szüléseknek sem.

2019. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

0 gyerek.

Én egy után amit nyertem: hüvelyfalsérv, méhsüllyedés (intim torna kevés rá, műteni kellene), szétnyílt hasizom (nem fittség kérdése, nem híztam sokat és előtte kockás hasam volt),

aranyér megvolt előtte is, csak rosszabb lett,

pár plusz visszér, de emiatt nem sírok, egyébként is várható volt.

De ez egyéni kockázat, nem vonnám bele az állami kockázatvállalást és adórendszert.

2019. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

2 gyerekem van. A fáradságon kívül nem érzek változást.

Nem híztam el, szerintem még sportosabb lettem és egészségesebben táplálkozom. Mindenki meglepődik, amikor kiderül, hogy 2 gyerekem van.

30+ majdnem mindenkinek jönnek ki problémák (fogak romlása, emésztés megváltozása stb.) Ez független attól, hogy szült vagy sem.


Egyik ismerősöm 5 gyereket szült és jobban néz ki, mint néhány vele egykorú nők.

2019. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Még annyi, hogy szülés után nyilván jobb állapotban volt a Férjem, mint én. De a test regenerálódik.
2019. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Most a 2. terhességem alatt köldöksérvem lett, normál súlyom van pedig, nem is szedtem fel sok plusz kilót, mikor kijött a sérv 3 kg plusznál jártam.
2019. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Van akinek 4 gyerek után is kislányos az alakja, van akit egy terhesség is "tönkretesz" külsőleg. Pusztán genetika.

Persze számít az akaraterő, az egészséges életmód, de ha borul a hormonrendszer, akkor az meg fog látszani a testalkaton akkor is ha kenyéren és vizen él valaki, miközben minden héten lefutja a maratont.

A viszeres láb pedig sajnos inkább a vékony és átlagos testalkatúak betegsége.

2019. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 piroska és a farkas ***** válasza:
68%
Én úgy gondolom, hogyha egy jó àltalànos àllapitban van az anya, és figyel is erre, akkor sem a terhességek, sem a szülések nem viselik meg hosszútàvon. Az viszont, hogy utàna évek telnek el 0-24- es " ügyeletben", szabadnap nélkül, sok esetben segítség nélkül, nagyon sok energiàt és erőt kivesz.
2019. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!