Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokgyermekes anyák, tapasztala...

Sokgyermekes anyák, tapasztalataitok szerint hány gyermek után marad még egészségügyileg nézve teljes értékű egy női test?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy nem esztétikai változásokról kérdezek, tehát nem stria meg visszamaradt hájacska vagy ilyesmi. Inkább az érdekelne mennyit vesz ki a testből a tapasztalataitok szerint a szülés mondjuk egy férfiéval szemben aki sosem szül. Azt tudom, hogy például a fogakat roncsolhatja, ilyesmikre nézve kérdezem. Lényegében az érdekelne szerintetek indokolt e mondjuk egy erre (is) alapozott nyugdíjkedvezmény vagy hasonló dolog, mivel a női test jobban elhasználódott a terhességek és a szülések okán.
2019. febr. 13. 18:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Hát engem azért meghurcolnak a terhessègeim...

Most van a 2., illetve 3. terhessègem, de az első a 6. héten vèget ért.

Szóval most várom a 2. babámat, és ott be is fejeztük, mert szörnyen megvisel...

Most is, ugyanúgy ahogy az előzőnèl 21. hétig FOLYAMATOSAN hánytam, véget nem érőnek tűntek a napok.

Enni nem kivàntam semmit, de èhes voltam. Enni nem tudtam. A nyálat is kihànytam. Lefogytam mindkettőnèl, még most is (34 hetesen) mínuszban vagyok. Persze mondhatjátok, hogy jaj de jó nekem, de ezért a kínok kínjait éltem át. A terhessèg felében csak feküdni tudtam, mert ha már felültem, hànytam.

Legyengültem és mindenféle vitaminhiányom lett, emiatt gyakran szédülök és rossz a közérzetem, szapora a pulzusom, csillagokat làtok, stb.

A második terhességben eléggé megromlottak a fogaim.

Sajnos sok ca-ot elszedett előlem a baba, amit későn kezdtem pótolni (de a hányás miatt úgysem tudtam volna bevenni a tablettàt).

Az első terhessègem óta migrènem van olykor. De ez terhessèg előtt nem volt. Biztosan hormonális, de olyan szörnyű, hogy úgy indul, hogy elmegy a látásom, majd jön a szörnyű fejfájàs és mellé zavart leszek.

Az első szülésnél kijött az aranyerem, szerencsére elmúlt, de most a 2. terhessèg alatt újra előjött.

A szülés óta enyhe vizelettartàsi gondok vannak, nèha becsepeg.

Talán ennyi, más nem jut most eszembe :)

2019. febr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

4 gyermekem van, mindegyik között 2 év van, úgyhogy mondhatni majdnem folyamatosan terhes voltam vagy szoptattam.

De nem bánom.

Hogy vannak e nyomai? Vannak, de leginkább az első gyermek után, aztán már nem sok új keletkezett.

Tételesen :) :

- örökletes kötőszöveti gyengeségem van (egyébként sokaknak) és bár nem híztam sokat, a hasamon a bőr csúnya lett

- a cicim két számot nőtt terhesen majd szoptatás alatt, viszont abbahagyva a szoptatást, 2.5-3 számmal lett kisebb .

- gátmetszés helye azóta is néha sajog időváltozásnál

-menzeszem erősebb lett, és görcsökkkel jár, minden gyerek után egyre rosszabb lett.


Közel 40 éves vagyok, tehát a cici megereszkedés vagy a kezelt fogazat azt gondolom, így is utoléri az embert, meg úgy is. Nem tudom ezt összehasonlítani, hiszen már túl vagyok a 4 gyerkőcön.


Ezenkívül nagyon egyetértek azzal, aki életmódi tényezőkkel is összefüggésbe állítja a dolgokat, én az első babánál mindentől féltem, nem mertem sportolni, közben se, utána se (a tej miatt, ami elég nagy hülyeség, mert sport mellett sem megy el a tej) a táplálkozásomnál is úgy voltam, amit megkívánok, biztos arra van szükségem , hát nem feltétlen.


A többi gyermek között mindig sportoltam , sikerült eredeti súlyomat visszanyerni, és a negyedik gyermekem után is állóképességre, izomerőre jobb formában voltam, mint mondjuk 25 évesen.

Táplálkozásra is nagyon figyelek, nincs vitaminhiányom.

Szerencsére aranyérre, visszérre nem vagyok hajlamos.

Barátnőmnek pl.terhesen csak ez a nyavajája jött elő , durván visszeres lett mindenhol, de neki a hasa, cicije nem sínylette meg.

Úgyhogy ezek egyéni dolgok is.

Az öregedés és ezáltal a test megváltozása mindenkit utolér előbb utóbb, nem hinném hogy ez a sok gyerekességtől függ.

Kolleganőm 3-at szült, most 60, de 50 nek se néz ki, nagyon jó állagú a bőre, feszes, csinos , bőrén két ránc ha van :D

Heti 2-3 szor sportol vmit de azért nem mondanám hogy túlzásba viszi.

És ott van a sógornőm, akinek egy gyereke sincs, de túlsúlyos, tiszta stria a bőre szegénynek, nincs turgora a bőrének , hol itt fáj hol ott fáj neki. Fiatal, de erőnléte semmi :(

Úgyhogy ezek alkati dolgok.

2019. febr. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12 es vagyok, az lemaradt hogy a hasizmom nekem is szétnyílt de az arra való tornával sikerült összezárni (persze nem szabad abbahagyni a tornát! )
2019. febr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem a második gyerek után epekövem lett, ezért nem lesz harmadik. Meg kellene műttetnem magam, de halogatom, és már 40 vagyok.
2019. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!