Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Váltanátok ilyenkor kórházat,...

Váltanátok ilyenkor kórházat, és orvost is? Vagy már "bírjam ki"?

Figyelt kérdés

Sokáig gondolkoztam, hogy magánkórházban szüljek (Maternity), kicsit messzebb és teljesen új orvosnál, vagy itt helyben, és annál az orvosnál, akihez amúgy járok magánúton vizsgálatokra évente 1-2 alkalommal. Végül a második variációnál döntöttünk, mert mindenki mondta, hogy felesleges arra a pár napra kifizetni egy vagyont, messzebb is van. Viszont most beszélgettem egy barátnőmmel, és ő is annál az orvosnál szült, akinél én. Nem most, hanem 4 éve, de ez lényegtelen a kérdésem szempontjából.


Mondta, hogy végig hozzájárt a terhesség alatt, fizetett rendesen minden vizsgálatért, és kb félidőnél jelezte, hogy nagyon fél a szüléstől, jobban szeretné a programozott császármetszést. Először az orvos próbálta lebeszélni, és megegyeztek abban, hogy megvárják azt, hogy a vajúdás elkezdődjön, és majd ha a kórházban úgy érzi a barátnőm, hogy nem bírja, akkor megcsászározza. Ennek ellenére hagyta két napig szenvedni a kórházban, mondván, hogy "úgyis órák kérdése és meglesz a baba". Már az osztályvezető főorvos mondta, hogy császározzák meg, mert semmit nem haladt a szülés, de folyamatosan fájásai voltak. Mondta, hogy hiába akartak a férjével 3-4 gyereket, közel 5 év után is azt mondja, hogy soha többet nem akar szülni.


Én május végén fogok szülni, és már próbáltam beszélni az orvosommal, hogy császárt szeretnék, szereznék neki másik szakorvostól szakvéleményt is, ha ez kell hozzá. De mondta, hogy korai még erről beszélni, meg ráérünk vele. Félek, hogy még a szülés előtt 3-4 héttel is ez lesz, vagy engem is hagy szenvedni feleslegesen. Nyugodtabb lennék, ha már lenne egy biztos dátumunk, nem itt hárítgatna összevissza. Mert ha nem vállalja, én azt is elfogadom, csak akkor mondja meg...


Most még tudnék máshová menni, nem?


2019. febr. 21. 10:23
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
91%
7: honnan tudod, hogy melyiket viseled jobban, ha még nem volt egyik sem? :D
2019. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
56%

Ha a gyereked érdekét nézed,akkor hüvelyi szülést választasz mert minden szempontból jobb. Ez a gyerek érdeke.

Nem megy tönkre a p i n a d csak azért mert szülsz egy gyereket,de ha mégis lenne valami akkor van rá megfelelő plasztikai műtét.Ezt annak írom,aki erre hivatkozott,a kérdező meg úgyis bírja az ilyen jellegű fájdalmakat nem??? Csodálom az orvost,hogy nem küldi el kapásból az ilyeneket,hanem még próbálja meggyőzni őket arról,hogy mi lenne a gyerek érdeke.Irigylem a higgadtságát komolyan!

2019. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Szerintem hanyagoljuk a császár vs hüvelyi szülés vitát, mert nem fogtok tudni meggyőzni. Engedtessék már meg, hogy a saját testemről én döntsek, ne a gyakorikérdések vad anyatigrisei!
2019. febr. 21. 11:12
 14/36 anonim ***** válasza:
60%
Persze ez a te tested a te döntésed.A gyerek meg le van sz a r va. Szoptatni se szoptass,nehogy megereszkedjen,majd eszik tápszert.
2019. febr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
35%

Az összes értelmes országban, Nyugat-Európa , Amerika ,,Kanada , Ausztrália a nő eldöntheti ,,hogy akar szülni, császárral vagy hüvelyi úton. Hát ha egyszer a Balkánon is meglesz a nőknek ez a joguk , hogy a saját testük felett ŐK rendelkezzenek.

A császár nem nagy hasi műtét ,,hanem egy 25 perces rutin műtét , 30 éve nem vágnak hasizmot.

Én is a császárt választottam életem legjobb döntése. Nem akartam oxigénhiányos gyereket, nem akartam örök életembe bepisilni ha tüsszentek, és hátig repedt végbelet sem.


Kérdező, én váltanék ha annyira fontos neked a császár.

2019. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
32%

Hadd döntse már el, hogy mivel akar szülni. Bár tudom: aki császárral akar, az nem igazi anya... Gusztustalan ez a hozzáállás, többek között ezért sem akarok gyereket.

Tény, hogy komoly hasi műtét a császár. De mindenki máshogy viseli a fájdalmat, meg másfajta fájdalmat visel el jobban. Én pl. inkább választanék pár napos fogfájást, mint néha egy-egy nehezebb hónapomban a menstruációt.

2019. febr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
82%
Én nem vagyok anyatigris :D És császárral szültem, szóval nem is vagyok ellene. Csak nem én kértem, hanem kellett, korábbi betegségem és műtéteim miatt. Szerintem pont az a jó orvos, aki nem rendelésre csinálja, hanem akkor, ha indokolt.
2019. febr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
87%
Ha el tudod donteni h a sajat erdekedben csaszart kersz, el tudod donteni h valts orvost v sem. Semmivel se konnyebb ut a csaszar jobb ha tudod 😒
2019. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
65%
Abszolút azt gondolom én a Balkáni anya,hogy dönthetek a saját testem felett,csak most egy gyerek is a képben van,ezt felejtitek el. Hagyjuk már a más országokat.Ott sem minden rózsaszín ... akkor gondolom azt is helyesled,hogy aki akarja tápszert ad. Jó ne üldözzük az ilyen anyát se,de miért választanám a gyerekem számára hátrányosabb megoldást???Nem az ő érdeke az első? Ha meg nem,mint írta is valaki,nem kötelező ám szülni.
2019. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Miért lenne hátrányosabb a babánkra nézve a császárt? Ne legyél már ennyire sötét és korlátolt, könyörgöm.

És igen, szerintem ahhoz sincs senkinek semmi köze, hogy egy anyuka mivel eteti a babáját.

2019. febr. 21. 11:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!