Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Váltanátok ilyenkor kórházat,...

Váltanátok ilyenkor kórházat, és orvost is? Vagy már "bírjam ki"?

Figyelt kérdés

Sokáig gondolkoztam, hogy magánkórházban szüljek (Maternity), kicsit messzebb és teljesen új orvosnál, vagy itt helyben, és annál az orvosnál, akihez amúgy járok magánúton vizsgálatokra évente 1-2 alkalommal. Végül a második variációnál döntöttünk, mert mindenki mondta, hogy felesleges arra a pár napra kifizetni egy vagyont, messzebb is van. Viszont most beszélgettem egy barátnőmmel, és ő is annál az orvosnál szült, akinél én. Nem most, hanem 4 éve, de ez lényegtelen a kérdésem szempontjából.


Mondta, hogy végig hozzájárt a terhesség alatt, fizetett rendesen minden vizsgálatért, és kb félidőnél jelezte, hogy nagyon fél a szüléstől, jobban szeretné a programozott császármetszést. Először az orvos próbálta lebeszélni, és megegyeztek abban, hogy megvárják azt, hogy a vajúdás elkezdődjön, és majd ha a kórházban úgy érzi a barátnőm, hogy nem bírja, akkor megcsászározza. Ennek ellenére hagyta két napig szenvedni a kórházban, mondván, hogy "úgyis órák kérdése és meglesz a baba". Már az osztályvezető főorvos mondta, hogy császározzák meg, mert semmit nem haladt a szülés, de folyamatosan fájásai voltak. Mondta, hogy hiába akartak a férjével 3-4 gyereket, közel 5 év után is azt mondja, hogy soha többet nem akar szülni.


Én május végén fogok szülni, és már próbáltam beszélni az orvosommal, hogy császárt szeretnék, szereznék neki másik szakorvostól szakvéleményt is, ha ez kell hozzá. De mondta, hogy korai még erről beszélni, meg ráérünk vele. Félek, hogy még a szülés előtt 3-4 héttel is ez lesz, vagy engem is hagy szenvedni feleslegesen. Nyugodtabb lennék, ha már lenne egy biztos dátumunk, nem itt hárítgatna összevissza. Mert ha nem vállalja, én azt is elfogadom, csak akkor mondja meg...


Most még tudnék máshová menni, nem?


2019. febr. 21. 10:23
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
37%

Én szültem hüvelyi úton és császárral is, ha lenne harmadik gyerek csakis császárral szülnék! 15 órát vajúdtam, iszonyatos volt, nagyon fájt és sajgott még hónapokkal utána is a gátsebem, brrrr. A császár után meg csak pár napig volt fájdalmam, de semmi több, szépen begyógyult a seb, nem volt gond. Mindkét gyerekem makk egészséges, az is aki hüvelyi úton született és az is, aki császárral, szóval nem kell senkit sem feleslegesen rémisztgetni, hogy a gyereknek csak az a jó, ha hüvelyi úton születik meg. Nem igaz.

És igen is hadd dönthesse már el minden nő maga, hogyan akar szülni! Vicc, hogy az ember nem rendelkezhet a saját teste felett!!

Ahhoz pedig szintén senkinek semmi köze, ha valaki nem szoptat, hanem tápszerezi a gyerekét. Azzal is ugyanúgy felnő egy gyerek, semmivel sem lesz kevesebb a szoptatottaknál. Csak sokan szeretik ezt hangoztatni, közben meg sehol semmi. Nincs különbség a tápszeres és szoptatott gyerekek között, ugyanúgy fejlődnek szépen, ugyanúgy felnőnek, ugyanúgy normális felnőttek lesznek.

2019. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
53%

64%os te egy nagyon hülye ember lehetsz.

Persze mert aki hüvelyi úton szül az soha nem élvezi már a szexet, oxigénhiányos fogyatékos gyereke lesz és minden tüsszentésre bepisil.

Engem csak az érdekelne hogy te magadtól vagy ilyen ostoba, vagy segítenek benne?

Amúgy is vicces hogy te olyan dologról formálsz ennyire határozott véleményt amihez életedben nem volt még közöd, a hüvelyi szüléshez.

Hagyd már meg ezt annak aki át is élte, és nem hasraütés szerűen hord össze minden baromságot ami épp kipattan a fejéből.

2019. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
87%
Ha simán kérhető a császár, akkor mi értelme van a kérdésednek? Akkor kérjed, aztán annyi, tök mindegy melyik nőgyógyász csinálja meg, feltehetően mindegyiknek sikerülni fog. A gond csak az, hogy indokolatlanul nem csinálhatja meg senki magyarországon.
2019. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
76%
Mióta hüvelyi úton szültem,azóta van hüvelyi orgazmusom is,előtte csak csiklóval sikerült.Erről ennyit,hogy ki hogyan meg mennyire élvezi a szexet.Aki azt a megjegyzést írta,az gondolom hüvelyi úton szült,nem parancsra császárra,és tapasztalatból beszél :) Nem lettem tágabb és nem csurog be a pisi sem...de ha így lenne is,van rá megfelelő műtét...aranyér...a férjemnek volt aranyér műtéte,aztán soha se szült.Alaptalan félelmek miatt sose utasítanám el,ami az orvostudomány szerint a legjobb a babámnak,de te tudod.
2019. febr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
90%

Én tényleg nem értelek kérdező és már megbocsáss, de valóban úgy tűnik, hogy csak vitatkozni akarsz. Nekem eszem ágában sincs meggyőzni senkit, pláne egy vadidegent, hogy mi a jó neki és egy sima és egy császáros szüléssel (sürgősségi) a hátam mögött sem érzem úgy, hogy bárkit is ki kéne oktatnom arról, melyik a megfelelőbb a számára, vagy mi a babája érdeke. De. Itt adott egy orvos, akit felfogadtál és szemlátomást

úgy tűnik, ő nem híve annak, hogy ok nélkül, kívánságra megcsászározzon bárkit is, ezt támasztotta alá a barátnőd beszámolója is. Nos, ez esetben nem értem mire vársz, meg miben szeretnél vele megállapodni. Lesheted a sült galambot, vagy cselekedhetsz és kereshetsz olyan kórházat és orvost, (most már ennyi idős terhesen és vidékiként körzeten kívülről nyilván csak magánkórházat), ahol ezt elvégzik a kívánságodra.

Ám szemlátomást te azt szeretnéd, hogy a fogadott orvosod, a magánkórházban perkálandó összeg töredékéért elvégezze ezt neked. És ha nem fogja, akkor mi lesz? Mert olybá tűnik nem mutat hajlandóságot rá. Arról is fölösleges vitázni, hogy mekkora a császárok aránya és ebből mennyit végeztek el "megrendelésre" a fogadott orvosok, hiszen ez sem segít rajtad, ha a tiéd nem ilyen orvos. Mindenki tudja, hogy lehet keríteni olyat, aki erre kapható, továbbra sem értem, miért nem eleve olyan orvost kerestél már az elején, megspórolandó a magánkórházat, akivel ezt már a kezdetekkor tisztázni tudod és nem 25 hetesen lennél kénytelen ezen lamentálni. Nem kerestél ilyen orvost, eddig sem tudtad ezt megbeszélni vele, de továbbra is vitázol, hogy kinek mihez van joga, meg igenis lehet ilyet kérésre, eskü nem értem hogy leszel ettől előrébb. Csattogjatok be akkor a Maternitybe, perkáljátok ki a saccperkábé milliós összeget és meglesz a hőn áhított császárod, én aztán igazán nem fogok pálcát törni fölötted. Ahogy attól sem lesznek álmatlan éjszakáim, ha már a kórházban tápszert tolsz az újszülötted szájába, nem gondolnám, hogy rám tartozik az, hogy ki miként táplálja a csecsemőjét. Ám annak az ég egy adta világon semmi értelme, hogy itt kötöd az ebet a karóhoz, meg ugrasztod egymásnak az embereket, mikor egyértelműen kiderült, hogy olyan orvost sikerült választanod, aki ennek nem híve. Ha annyira tudod, hogy ez mindennapos, nem tudom miért nem másik dokit kerestél már a legelején. Plusz köröket futsz itt teljesen fölöslegesen, császárt akarsz, a dokid meg vagy megteszi vagy nem, marad a magánkórház. Elhiszem, hogy jobb lett volna megspórolni azt az összeget, de akkor előbb kellett volna gondolkodni, te magad is tudod, hogy attól még, mert kivered a hisztit, hogy jogod van a tested felől dönteni, nem fognak automatikusan császározni, ha nem kerítesz ehhez megfelelő orvost. Az enyém sem császározna indok nélkül, de sosem állítottam azt, hogy jó pénzért erre nem lenne hajlandó sok másik nőgyógyász, hiszen tudom, hogy igen. A magyar protokoll ilyen, ha tetszik, ha nem, lehet ezen duzzogni persze, de TB alapon ne várjunk már megkülönböztetett bánásmódot még fogadott dokival sem. Amennyiben pedig mégis, akkor keresni kell olyan dokit aki partner ebben, a tiéd láthatólag nem az. Mi a kérdésed akkor mégis? Menj a Maternitybe, fizess és meglesz amit akarsz, ilyen egyszerű. Eldöntötted úgyis, akkor mégis minek győzködsz és vitatkozol itt kvázi vadidegenekkel, te dolgod, lelked rajta, nekem attól nem lesz rosszabb, ha ezt megléped, de teljesen hiábavalóan pörögsz itt a téma körül, mert a jelenlegi dokid attól még hagy majd vajúdni téged akaratod ellenére és akkor már nem visz át a magánkórházba téged a szirénázó mentő sem. Pont ezen tények ismeretében érzem csak vitagenerálónak ezt az egészet, hiszen tudod mik a lehetőségeid, mégis itt vitát indítasz, mintha befolyásolhatna bármit is, ki szerint mi a helyes és mi nem. Ez pont olyan, hogyha valaki nem óhajt szoptatni, ne menjen bababarát kórházba szülni, mert ha megfeszül sem tápszerezheti bent a gyereket orvosi indikáció nélkül,(az Istvánban például) akármilyen fogadott dokija is van éppen. Nyilván otthon már tehet amit akar, nem lesz beleszólása senkinek. Megoldható minden, de te rossz felé indultál el és most itt győzködsz másokat, hogy mihez van jogod és mihez nem, ki miként császároz és miként nem, pedig ennek semmiféle hatása a te szülésedre nem lesz.

2019. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem belehaltam a programcsászárba és a babám is. Mivel nem szülhetek terméseztesen csak császárral, így nem lesz több gyerekem még egyszer azt a poklot nem akarom átélni. Pluszban ismerősei között se nagyon akadt olyan akinek pozitív élmény lett volna a császár.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: ha mindenáron ezt akarod tenni magaddal és a babáddal akkor válts.

2019. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!