Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Önző vagyok, ha nem akarom, h...

Önző vagyok, ha nem akarom, h anyósom kint várjon a folyosón?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva szülök. Anyósoméknak első unoka lesz, és anyósom nagyon be van zsongva, ami persze érthető. :) Örülök, hogy örül az unokájának és ennyire várja, meg amúgy jó a kapcsolatunk, biztos sokat segít majd a baba körül is.


Viszont van egy dolog, amiben nem értünk egyet. A férjem mondta, hogy anyósom említette a múltkor (én akkor nem voltam ott), hogy mindenképp szóljanak, amikor beindul a szülés és akkor jön(nek) a kórházi folyosóra izgulni. Én ezt nagyon nem szeretném... A folyosó, ahol a rokonok várakozhatnak, közel van a szülőszobákhoz, és olvastam hogy a közelebbi szülőszobákról simán kihallatszanak a nyögések, kiabálások, stb. Persze alapból nem úgy készülök, hogy ordítani fogok, de ki tudja, mit hoz ki belőlem a szülés, még nem próbáltam. :D

A lényeg, hogy engem zavarna, ha anyósom (és esetleg apósom is) ott kint várakozna, és hallana mindent.

Amúgy is olyan ember vagyok, aki nem szívesen mutatja ki mások előtt a gyengeségeit, utálom ha látnak betegen például, panaszkodni sem szoktam. A szülésnél kiszolgáltatottabb állapotban leszek, mint eddig bármikor, és csak egy embert akarok közel, a férjemet (ő bent lesz a szülésnél). A férjem az egyetlen ember, akinél nem zavar, ha lát gyengén, kiszolgáltatottan, szenvedve.


Ha viszont tudnám, hogy anyósom ott ül kint és hall mindent a folyosón, az engem feszélyezne, és tuti, hogy erre is gondolnék vajúdás/szülés közben, de én csak a születő kis családunkra, hármunkra szeretnék koncentrálni. :) Meg hallottam, hogy az aranyóra közben is be szokták engedni a nagymamákat konkrétan a szülőszobára, na arra meg főleg nem vágyom - de ha ott lennénk abban a helyzetben, hogy tudom hogy x órája izgult a folyosón, akkor lehet hogy nem lenne szívem azt mondani, hogy márpedig ne jöjjön be. Ezért inkább azt se szeretném, hogy a szülés alatt a kórházban legyen.


Az én szüleimmel nem lesz ilyen "gond", ők vidéken laknak 300 km-re és majd a szülés másnapján jönnek babát látogatni a kórházba, ezt már megbeszéltük. Anyósomék viszont itt vannak a városban és mint kiderült, arra készülnek, hogy amint szólunk hogy beindult a szülés, jönnek izgulni...


Önző dolog, ha én ezt nem akarom? Hogy lehetne ezt tapintatosan megmondani neki? Mert amúgy tényleg tök jó a viszonyunk és szeretem az anyósomat, nem akarom hogy ebből sértődés legyen.


A sima látogatási időben persze jöhetnének bármikor szülés után, meg ha hazajöttünk is, csak a szülés idejére és az utána következő órákra szeretném, ha nem lennének ott egyéb rokonok, csak mi hárman apukával és a babával...


Nektek mi a véleményetek erről?


2019. febr. 21. 17:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem fognak hallani semmit, nyugi. De ha ennyire zavar, felejts el szólni. Hírtelen indult be, nem volt idő ilyesmire, nem is ezen gondolkoztál, stb.
2019. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem akarod, hogy ott legyen, mondd meg kerek-perec. Ez elég intim helyzet. A férjemen kívül én sem akartam senki mást magam körül. És ha mondjuk tizenórákig vajúdsz, addig kint ülnek? Ne már! Aranyóra nagyival? Neemm. Ne jöjjön be senki egy újszülötthöz, főleg ne influenzaszezonban. Majd jöjjön, ha hívjátok.
2019. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Én megkérném egyszerüen hogy aznap ne jöjjön be, csak másnap. Kiszolgáltatott leszel és fáradt, csak a férjedre lesz szükséged másra nem. Amúgy is anyósod részéről illett volna megkérdezni hogy megengeded e hogy bemenjen, nem kijelenti hogy szóljatok és ő bemegy. Az aranyórára meg senkit be nem engednék. Az az idő csak a tietek, senki másé. (Szerintem amúgy be sem engednék anyósodat, meg mást se apán kivül). Családtagok másnap menjenek, pont.
2019. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem engedik be a szülőszobára-hacsak nem kimondottan kéred, nálunk annyit engedtek hogy egy személy(nem feltétlen apuka), aki ha nem bírja, kimehet és esetleg cserélhet, de járkálást nem engedték, nem beszélve arról hogy már 10 éve is ruhát kellett vásárolni kísérőnek, "bemosakodni", bármelyik kórházban is szülsz, tuti nem így van, hogy aki folyosón várakozik, az bemehet. Zárlat idején még a kórház területére sem. Bár nem tudom hol fogsz szülni meg mikor, nálunk azt mondták esetleg áprilisban oldják fel.

Az hogy kint ülnek izgulnak, ez lesz a legkisebb gondod, nem is hiszem hogy tudni fogsz róla, mert honnan tudnál? Szerintem egyébkènt nem kell ennyire túlragozni ezt a kérdést.

2019. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként a zárlatnak nézzetek utána, nehogy férjed se mehessen be, egyáltalán. Bár nem tudom mit jelent a pár hét.
2019. febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell bejelenteni, hogy mentek szülni és kèsz
2019. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

Ezt mi is lejátszottuk.


Én megmondtam anyósnak, hogy hadd legyen ez a mi időnk, alkalmunk a férjemmel. Egyből megértette.


Nem kell köntörfalazni, tessék megmondani. Máskülönben lesznek még harcaitok. Anyává válsz, és ezt neki tudomásul kell vennie.

2019. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha nagymamás szülést akarsz,akkor anyosód mennyen be veled szülni.Ha egyedül akarsz szülni család tag rokon nélkül vagy apás szülést akarsz,akkor anyosódat kérd meg,hogy otthon várjon meg titeket
2019. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
Meg kell mondani hogy nem szeretnéd. Vagy ha ez nem megy, akkor nem kell szólni ha beindul a szülés. Majd ha megvan a baba szóltok, és ha szóvá teszi, meg mondjátok, hogy annyira benne voltatok ebben a szülés dologban, teljesen erre koncentráltatok és elfelejtette te szólni/nem volt idő szólni.
2019. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy csak mondják :) Nálunk is így volt, csomó rokon azt mondta, h ott lesz szülésnél, de a kórházba se jöttek be :D
2019. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!