Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Önző vagyok, ha nem akarom, h...

Önző vagyok, ha nem akarom, h anyósom kint várjon a folyosón?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva szülök. Anyósoméknak első unoka lesz, és anyósom nagyon be van zsongva, ami persze érthető. :) Örülök, hogy örül az unokájának és ennyire várja, meg amúgy jó a kapcsolatunk, biztos sokat segít majd a baba körül is.


Viszont van egy dolog, amiben nem értünk egyet. A férjem mondta, hogy anyósom említette a múltkor (én akkor nem voltam ott), hogy mindenképp szóljanak, amikor beindul a szülés és akkor jön(nek) a kórházi folyosóra izgulni. Én ezt nagyon nem szeretném... A folyosó, ahol a rokonok várakozhatnak, közel van a szülőszobákhoz, és olvastam hogy a közelebbi szülőszobákról simán kihallatszanak a nyögések, kiabálások, stb. Persze alapból nem úgy készülök, hogy ordítani fogok, de ki tudja, mit hoz ki belőlem a szülés, még nem próbáltam. :D

A lényeg, hogy engem zavarna, ha anyósom (és esetleg apósom is) ott kint várakozna, és hallana mindent.

Amúgy is olyan ember vagyok, aki nem szívesen mutatja ki mások előtt a gyengeségeit, utálom ha látnak betegen például, panaszkodni sem szoktam. A szülésnél kiszolgáltatottabb állapotban leszek, mint eddig bármikor, és csak egy embert akarok közel, a férjemet (ő bent lesz a szülésnél). A férjem az egyetlen ember, akinél nem zavar, ha lát gyengén, kiszolgáltatottan, szenvedve.


Ha viszont tudnám, hogy anyósom ott ül kint és hall mindent a folyosón, az engem feszélyezne, és tuti, hogy erre is gondolnék vajúdás/szülés közben, de én csak a születő kis családunkra, hármunkra szeretnék koncentrálni. :) Meg hallottam, hogy az aranyóra közben is be szokták engedni a nagymamákat konkrétan a szülőszobára, na arra meg főleg nem vágyom - de ha ott lennénk abban a helyzetben, hogy tudom hogy x órája izgult a folyosón, akkor lehet hogy nem lenne szívem azt mondani, hogy márpedig ne jöjjön be. Ezért inkább azt se szeretném, hogy a szülés alatt a kórházban legyen.


Az én szüleimmel nem lesz ilyen "gond", ők vidéken laknak 300 km-re és majd a szülés másnapján jönnek babát látogatni a kórházba, ezt már megbeszéltük. Anyósomék viszont itt vannak a városban és mint kiderült, arra készülnek, hogy amint szólunk hogy beindult a szülés, jönnek izgulni...


Önző dolog, ha én ezt nem akarom? Hogy lehetne ezt tapintatosan megmondani neki? Mert amúgy tényleg tök jó a viszonyunk és szeretem az anyósomat, nem akarom hogy ebből sértődés legyen.


A sima látogatási időben persze jöhetnének bármikor szülés után, meg ha hazajöttünk is, csak a szülés idejére és az utána következő órákra szeretném, ha nem lennének ott egyéb rokonok, csak mi hárman apukával és a babával...


Nektek mi a véleményetek erről?


2019. febr. 21. 17:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Szépen el kell nekik mondani határozottan , hogy nem szeretnéd. Ha ebben a helyzetben nem érti meg akkor tuti lesz még az unoka látogatásából probléma. Számomra ez érthetetlen, hogy miért akar ott lenni szülésnél? Amúgy valószínű be sem engedik, nem várakozhat ott akárki. Mostanság meg látogatási tilalom van és lesz egy darabig. Ilyenkor nálunk egy kísérőt engednek be szülésre, aztán már látogatni sem mehet be senki.
2019. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%

Mi egyszerűen nem szóltunk, csak amikor már kint volt a baba. Mondjuk bennem fel sem merült, hogy bárki be akarna jönni órákat ülni egy kórházi folyosón, de mint utóbb kiderült, bejöttek volna. Így pláne örülök, hogy nem szóltunk kórházba induláskor, mert engem is nagyon zavart volna. (Ráadásul éjszaka indult, eszembe sem jutott, hogy fellármázzam a rokonságot). Második gyereknél már muszáj szólni, mert ugye valakinek vigyázni kell a picire, és ha egy rokonnak elmondod, akkor tíz percen belül tudja mindenki. De ilyenkor is meg lehet mondani, hogy inkább ne jöjjenek be.

Ne csinálj ebből gondot, egyszerűen mondd meg nekik, hogy csak másnap, vagy csak otthon nézzék meg a babát. Aki ezen megsértődik (nálunk 1 ilyen rokon volt a nagyon sokból), az jobb is, ha már az elején megsértődik, mert a következő pár évben még nagyon sok megsértődnivaló lesz. Nálunk legalább kiderült, hogy ki az, aki inkább saját magával foglalkozik a baba helyett. A többieknél semmi konfliktus nem lett belőle, máig nagyon jó a kapcsolatunk mindenkivel.

2019. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha jó a kapcsolatod az anyósoddal, akkor mondd el neki, amit leírtál. Ha normális, megérti.


Alternatíva lehet h a férjed mondja meg, esetleg így adja elő, hogy ő nem szeretné, mert csak rád és a babára szeretne koncentrálni (vagy ilyesmi).


Vagy tényleg marad az, hogy “elfelejtetek” szólni.


És nem, nem vagy önző, a szülés egy nagy feladat, és ha téged zavarna, hogy ott ül anyós-após a folyosón, akkor ne üljenek ott, lesz elég bajod anélkül is, és a babának is akkor a legjobb, ha te nem vagy feszült emiatt.


Amúgy mi is azt kértük a nagyszülőktől h ne jöjjenek be. Persze anyósom bejött, szerencsére csak utólag tudtam meg, idegesített volna. Szüleim is mondogatták, hogy majd jönnek, de ők szerencsére megértették, hogy nem jó ötlet.

2019. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is bejöttek, de hazaküldtük őket. Nagyon jó a kapcsolatunk, ebből nem lett feszültség közöttünk. Megértették, illetve több órás vajúdás állt még előttem, felesleges lett volna bent maradni...
2019. febr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell túlragozni, se kifogásokat gyártani. Egyszerűen és határozottan meg kell mondani nekik hogy csak a férjed lesz ott és kész. Szerintem ez annyira nonszensz hogy indokolni se lennék hajlandó, hogy miért... Egyáltalán hogy merült fel bennük....
2019. febr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

Ez hogy van nálatok, nem több szülőszoba van? Mert akkor honnan tudnák, hogy mondjuk te kiabálsz? :)

Na de amúgy én nem szólnék nekik az tuti.

Mármint ha beindul a szülés. Különben is sokszor első szülésnél van fals alarm is , úgy gondolod szülni fogsz aztán leállnak a fájások. Vagy fél-1 napot is ott töltötök , annyival előtte nem kell szólni pláne.

Az aranyórára meg csak nem engedik már be, ez nagyon durva ilyet nem is hallottam.

Nálunk előre ki kell jelölni kivel fogsz szülni, az bent lehet, beöltözve abba a ruhába, de más nem mászkálhat be a szülőszobára csak úgy...

2019. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ!


Néhány dologra reagálnék:


- Ebben a kórházban az aranyóra vége felé be szoktak engedni nagymamákat pár percre, ha az anyuka is beleegyezik. Ezt konkrétan ebben a kórházban szülő nők erősítették meg, többen is, friss tapasztalattal, szóval biztos így van (nekem is furcsa volt). Persze kellene az én beleegyezésem is, de erre írtam azt az eredeti bejegyzésemben, hogy "ha ott lennénk abban a helyzetben, hogy tudom hogy x órája izgult a folyosón, akkor lehet hogy nem lenne szívem azt mondani, hogy márpedig ne jöjjön be". De igazatok van, ez csak rajtam és a határozottságomon múlik, nekem kell a sarkamra állnom. Főleg ha előre tisztázom vele, hogy ezt így nem szeretném, akkor talán ő sem akarna bejönni.


- Simán lehet amúgy, hogy én parázom túl és egy mondat után megértené, hogy én nem szeretném. :D Ő nyilván még akkor szült, amikor a kórházakban kevesebb intimitás volt a szülésnél, neki 30 éve még nem volt aranyóra, nem volt apás szülés, nem volt rooming-in, és nála még bent tolongtak a rokonok egész nap. Majd beszélek vele arról, hogy most máshogy zajlik, a kórház igyekszik biztosítani, hogy az első órák nyugisan teljenek friss családként.


- Azt nem szeretném, hogy csak a szülés után szólok nekik, hogy megvan a baba. A nővérem már szült két babát, emlékszem anyukám is hogy várta a hívást, hogy bementek a kórházba, és otthonról izgultunk, hogy hamarosan baba lesz, az úgy jó volt. (Anyukám egyáltalán nem "zaklatta" közben nővéreméket, eszébe sem jutott bemenni a kórházba másnapig, nem hívogatta őket, elég volt a tudat, hogy elkezdődött és várta a hívást, hogy megszületett a baba - valahogy így képzelem én is).

Anyukámat mindenképpen felhívnám, hogy elkezdődött a vajúdás, főleg hogy ők ugye messze vannak, jobb ha minél előbb tudják, hogy másnap jöhetnek látogatni. :) És akkor nem érezném fairnek, hogy a másik nagyszülőknek meg nem szólunk. Főleg hogy eléggé napi kapcsolatban vagyunk, most a vége felé rendszeresen hív anyósom, érdeklődik, hogy érzem magam, tud-e valamiben segíteni, hozzon-e valamit, gyakran hoz nekünk főtt ételt is. Ez tök jól esik amúgy, mert nem tolakodó, de lehet rá számítani.

Ha én teszem azt vajúdok 15-20 órát, simán lehet, hogy aközben is keresne engem vagy a férjemet, most két fájás között hazudjuk azt, hogy épp a kanapén ülünk otthon és filmet nézünk? :D


Szóval mindenképp értesítjük őket, hogy bementünk a kórházba (ha megerősítést nyer, hogy tényleg lesz baba és nem küldenek haza téves riasztás miatt).


Valószínűleg tényleg csak annyi kell, hogy beszéljek vele és meg fogják érteni, csak félek hogy rosszul esik nekik, hogy annyit segítenek és nem láthatják rögtön az unokát (mert nekik anno még ez volt természetes).

2019. febr. 22. 10:32
 18/22 anonim ***** válasza:
94%

De tuti hogy az aranyóra vége felé, a szülőszobára engednek be embereket? Felesleges is, nálunk úgy volt, hogy császár után kitoltak az őrzőbe és hozták is azonnal a picurt és ott lehetett fogadni látogatókat. Aki meg simán szült, kiment a szobába a picurral együtt és oda engedték a látogatókat.

A szülőszobára azért kétlem, hogy beengednének látogatókat. Eleve kell ruha, oké, hogy fizetsz érte, de ez akkor is pazarlás na meg nagyfokú felelőtlenség, látogatókat engedni szülőszobára, ahol vajúdnak, szenvednek nők, jövés menés, dolog van, ott vannak az újszülöttek, nem feltétlen egészségesek...Valahogy ezt túlzásnak és kizártnak is hiszem, hogy szülőszobán lehetne látogatni, ahol egyébként azért vagy, mert megfigyelnek, elvérezni készülsz e, túléled e a szülést- Mi van ha tényleg rosszul leszel és ott vannak látogatók? Én ezt nagyon fenntartással tudom elhinni, hogy ilyen van

.

2019. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Itt úgy van elvileg, hogy a szülőszobák előtt van egy folyosó (elkülönítve, szóval azért nyilván nem úgy, hogy belátnak, ha nyílik egy ajtó), annak a végén várakozhatnak a rokonok, a többi anyuka elmondása alapján szoktak is, akár tizenórákat is... Apukának nem kell teljes védőöltözet, csak a lábára fognak ilyen kórházi "cipőt" adni, ezt pedig konkrétan a kórházban a szülésfelkészítő előadáson erősítette meg a főnővér. És akár cserélni is lehet szülés közben is, hogy ki van bent veled, nyilván nem 5 percenként, de ha én pár óra után úgy döntök, hogy férjem helyett most jöjjön be kicsit anyukám, akkor cserélnek (egyszerre csak egyikük lehet bent persze). Ezt is a kórház erősítette meg.

És mivel a vajúdás/szülés közben is mehet a csere, az aranyóra vége felé is beengednek 1 embert a szülőszobára, ha mindenki szeretné (apuka közben kijön), ez már gondolom orvosfüggő is, de nem tudom, melyik orvosnál fogok szülni. :D

Valószínűleg azért van így, mert közvetlenül a gyerekágyas részlegre kerülés után itt nincs látogatás, szigorú látogatási rend van du. 4-6-ig, szóval ha valaki délután/este szül, akkor csak másnap 4-re jöhetnek legközelebb a látogatók. Gondolom ezért szokták megengedni, hogy pár percre rápillanthasson a babára a nagymama szülés után. (Orvosi szempontból ugyanúgy egy családtag, mint apuka.)

2019. febr. 22. 11:04
 20/22 anonim ***** válasza:

En amikor az elsot szultem,kint uldogeltem a folyoson anyukammal,anyosommal,es a parommal.

nem jottek egybol be a mamak,csak orakkal utanunk.

jo erzes volt kint beszelgetni veluk,gyorsabban telt az ido,setalgattunk.amikor mar erosebb fajasaim voltak hol anyum,hol parom segitett amiben tudott(tartottak,massziroztak ilyenek)

kozben jottek arrafele mas emberek is,a szuloszoba a szuleszettel egy szinten,a folyoso vegen van.akik mar meglevo babat latogattak is lathattak.

nemigazan erdekelt..nem visitottam,meg nyogtem,csak szuszogtam.

kb 3-4 ora telt el igy,persze kozben visszamentem vizsgalatra,szivhangot neztek egyebek.

a kitolasnal sajnos gondok leptek fel,surgossegi csaszar lett.

amig engem osszeraktak,addig apuka kivihette a babat az ott levo rokonoknak par percre megmutatni.

az orzoben 1 ember lehet bent,a masodiknal a nagyobb gyerkoc miatt apukat felidoben levaltotta anyosom.nem zavart akkor sem.o is szult 2 gyereket,tudja mivel jar.

de ha te nem szeretned akkor beszeld meg anyossal.ezen nemhiszem,hogy normalis elmeju ember megsertodne.

mindenki mas,nekem igy volt jo,te mashogy szeretned.ezt el kell fogadni.ne ilyeneken stresszeld magad a szules elotti hetekben.

konnyu szulest,es sok boldogsagot Nektek!

2019. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!