Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Önző vagyok, ha nem akarom, h...

Önző vagyok, ha nem akarom, h anyósom kint várjon a folyosón?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva szülök. Anyósoméknak első unoka lesz, és anyósom nagyon be van zsongva, ami persze érthető. :) Örülök, hogy örül az unokájának és ennyire várja, meg amúgy jó a kapcsolatunk, biztos sokat segít majd a baba körül is.


Viszont van egy dolog, amiben nem értünk egyet. A férjem mondta, hogy anyósom említette a múltkor (én akkor nem voltam ott), hogy mindenképp szóljanak, amikor beindul a szülés és akkor jön(nek) a kórházi folyosóra izgulni. Én ezt nagyon nem szeretném... A folyosó, ahol a rokonok várakozhatnak, közel van a szülőszobákhoz, és olvastam hogy a közelebbi szülőszobákról simán kihallatszanak a nyögések, kiabálások, stb. Persze alapból nem úgy készülök, hogy ordítani fogok, de ki tudja, mit hoz ki belőlem a szülés, még nem próbáltam. :D

A lényeg, hogy engem zavarna, ha anyósom (és esetleg apósom is) ott kint várakozna, és hallana mindent.

Amúgy is olyan ember vagyok, aki nem szívesen mutatja ki mások előtt a gyengeségeit, utálom ha látnak betegen például, panaszkodni sem szoktam. A szülésnél kiszolgáltatottabb állapotban leszek, mint eddig bármikor, és csak egy embert akarok közel, a férjemet (ő bent lesz a szülésnél). A férjem az egyetlen ember, akinél nem zavar, ha lát gyengén, kiszolgáltatottan, szenvedve.


Ha viszont tudnám, hogy anyósom ott ül kint és hall mindent a folyosón, az engem feszélyezne, és tuti, hogy erre is gondolnék vajúdás/szülés közben, de én csak a születő kis családunkra, hármunkra szeretnék koncentrálni. :) Meg hallottam, hogy az aranyóra közben is be szokták engedni a nagymamákat konkrétan a szülőszobára, na arra meg főleg nem vágyom - de ha ott lennénk abban a helyzetben, hogy tudom hogy x órája izgult a folyosón, akkor lehet hogy nem lenne szívem azt mondani, hogy márpedig ne jöjjön be. Ezért inkább azt se szeretném, hogy a szülés alatt a kórházban legyen.


Az én szüleimmel nem lesz ilyen "gond", ők vidéken laknak 300 km-re és majd a szülés másnapján jönnek babát látogatni a kórházba, ezt már megbeszéltük. Anyósomék viszont itt vannak a városban és mint kiderült, arra készülnek, hogy amint szólunk hogy beindult a szülés, jönnek izgulni...


Önző dolog, ha én ezt nem akarom? Hogy lehetne ezt tapintatosan megmondani neki? Mert amúgy tényleg tök jó a viszonyunk és szeretem az anyósomat, nem akarom hogy ebből sértődés legyen.


A sima látogatási időben persze jöhetnének bármikor szülés után, meg ha hazajöttünk is, csak a szülés idejére és az utána következő órákra szeretném, ha nem lennének ott egyéb rokonok, csak mi hárman apukával és a babával...


Nektek mi a véleményetek erről?


2019. febr. 21. 17:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
45%

Mikor a kisfiam született, szintén első baba volt az egész családba. Reggel folyt el a magzatvíz, de mi együtt lakunk anyóssal így jött ő is. Sőt a mamám is. Anyu sajnos nem volt itthon. 8 óra volt az egész, de nekem azalatt eszembe se jutott, hogy ők kint ülnek. 😅

Téged se zavarjon, nekik is egy élmény szerintem, és ha vállalják a több órás ücsörgést hát lelkük rajta. 😃

Hidd el, nem azzal fogsz foglalkozni ki hall téged vagy ki nem. 😁

Lányommal nem volt családi bejövel, éjjel indultunk és meg is született szinte ahogy beértünk. Pont most éjjel lesz egy éve. 😊

Megjegyzem a második szülésem pont a gyorsasága miatt végig ordítottam és pont nem érdekelt, hogy ki alszik 😅

Egyébként az influenza miatt látogatási tilalom van, lehet be se mehetnek.

Könnyű szülést! 😄

2019. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nálunk az elsőnél az osztályra sem jöhetett be senki, nem hogy az aranyórára. Még a férjem sem. A gyereket is csak üvegen keresztül láthatta ő is, a nagyszülők is.

Másodiknál övé lett az aranyóra a császár után, de utána úgy rakták ki, mint a sicc.

Nekem szülés után pont nem lett volna szükségem arra, hogy anyósom vagy bárki ott ugrabugráljon körülöttem, okoskodjon meg hülyeséget kérdezzen. Nem is szóltunk se kinek sem, csak órákkal később, hogy meglettek a babák.

2019. márc. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!