Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érvek az EDA ellen?

Érvek az EDA ellen?

Figyelt kérdés

Aki EDA-t kért, többségében csupa jókat ír róla, szinte senki nem bánta meg. Fájdalommentesebb, könnyebb a szülés, elvileg a babának sem árt és veszélytelen.


Mégis sokan vannak, akik nem kérnek EDA-t, ők miért utasítják el? Tudom, vannak az "ősanya" típusok, akik mindenképpen a természetesség hívei, őket is meg tudom érteni, de vannak esetleg más érvek az EDA ellen?

Vannak előnyei a fájdalomcsillapítás nélküli szülésnek?

Aki nem kért, miért nem kérte? (nyilván arra gondolok, amikor kérhette volna, de saját döntésből nem tette)


2019. febr. 26. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem mindenkinek hat. Van, akinek csak féloldalasan és van akinek egyáltalán nem. Lehet rosszul is szúrni, és ilyenkor többször kell próbálkozni.


2. Nem mindig lehet beadni, csak a szülés bizonyos szakaszában. Van, aki túl későn kéri, vagy azért nem kéri, mert az orvos szerint már nem érdemes.


3. Egy kívülről beadott szer mindig hatással lehet a természetes folyamatokra, ezért előfordulhat, hogy a szülés folyamata leáll vagy lelassul tőle. Ez nem mindenkinél igaz, de megvan a kockázata, hogy rossz hatással lesz a folyamatra. (Az ellenkezője is lehet igaz, ezért van, hogy az orvos javasolja az EDA-t.)


4. A biológiai folyamat: az EDA mellé gyakran szükséges oxitocint beadni. A kívülről beadott oxitocin nem jut el az agyba, viszont a szervezet érzi, ezért nem termel többet. Így az agyban csak nagyon kevés oxitocin termelődik, ami csökkentené a fájdalomérzetet a szülés után és segítené a kötődést, gyógyulást, tehát egy univerzális jótékony szer. Az agynak van egy védő rendszere, ami olyan, mint egy szűrő: sok idegen anyagot (pl. a kívülről kapott oxitocint) felfogja, így az nem hathat az agyban. Ez nagyon gyakran összekapcsolódik az EDA-val, pl. okozhat fájás gyengeséget, ami miatt be kell adni.


5. Van, aki annyira szeretné "átélni" a szülés élményét, hogy nem akar semmilyen mesterséges beavatkozást, ha nem muszáj. Lehet azért, mert fontos neki a természetes szülés. De nem is mindenkinek egyformán fáj. Olyan is van, akinek a fájdalom sokáig simán elviselhető, és nem érzi szükségesnek.

Szóval rengeteg oka lehet.

2019. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
persze, és programcsászárnál ezért nincs is kötődés. Imádom ezeket a tudományos baromságokat.
2019. febr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nem hatott, hiába szúrtak kétszer. Ugyanakkor az oxit maxra tolták mell3, majd' megvesztem a fájdalomtól. Így most másodiknál nem kérek.

Amúgy van hatással a gyerekre. A csecsemősök messziről megmondták, hogy melyik gyerek edás vagy gázos, mert sírósabbak voltak.

2019. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A szülés fájdalommentesebb, viszont sokkal tovább tart utánna a felépülés. Sokszor fájásgyengeség alakul ki és nem érzi az anyuka mikor kell nyomni. Mint pl én. A végén hasbakönyökléssel kellett rásegíteni. Hát napokig alig tudtam lábraállni, az ülés pedig hónapokig fájt. Az eda nélkül szült kismamák szülés után egy órával már úgy sürögtek a szobában, mintha misem' történt volna.

Barátnőm is így járt, az első edás szülésnél szanaszét repedt, a másodiknál nem kért és nem is volt semmi baja utánna.

2019. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Én a bénulástól való félelem miatt nem kérném.
2019. febr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jobban féltem attól, hogy a gerincembe szúrnak, mint, hogy nem fogom bírni a fájdalmat. Tartottam attól is, hogy migrénem lesz utána és akkor nem bírom ellátni a gyereket.

Gázt használtam vajúdáskor, nekem elég volt az is.

Most meg lehet programcsászárom lesz a, 2. babàval eü okok miatt, félek is rendesen.

2019. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját nevemben tudok nyilatkozni, miért nem kértem.

-fájásgyengeséget okozhat, ami miatt elhúzódhat a szülés, a tágulást is befolyásolhatja...

-a mellékhatása miatt, kicsi rá ugyan az esély. Más miatt voltam (más szerrel ugyan) érzéstelenítve, de nagyon ingadozott a vérnyomásom, remegtem, szédültem utána. Felkelni alig bírtam, olyan rosszul voltam utána.


Eda és gáz nélkül szültem, gátvédelemmel, gyorsan és mondhatni könnyen (mázlim volt, semmi gond se volt se velem se a babával, nem volt komplikáció, nem vajúdtam át fél napot, nem szenvedtem meg). Részben a szülésznő érdeme is, mert toppon volt, rengeteget segített és profin kísérte a szülést.

2019. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Fejezd már be az ősanyázást.. Azért mert nem lehet felkelni az Eda beadása után, és szerintem borzalmas a háton fekve vajúdás és szülés, azért mert meghosszabbíthatja a szülést és azért mert a mi családunkban egy túladagolt eda miatt lett fogyatékos gyerek.. (Nagy nehezen vákummal tudták kihúzni a gyereket)
2019. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal jobban paráztam volna, hogy egy tűt szúrnak a gerincembe, mint az egész szüléstől. Végül úgy voltam vele, meglátjuk, hogy bírom a szülést. Teljesen jól bírtam, egyáltalán nem volt elviselhetetlen a fájdalom, viszonylag gyors is volt, úgyhogy megúsztam. Nem bánom egyáltalán, hogy nem kértem, következőnél se fogom.
2019. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy indulok neki a szülésnek hogy nem fogok kérni.A fájdalomküszöböm nem a legmagasabb,de inkább a vajúdási fájdalom,minthogy gerincbe szúrjanak.

Persze félek a szüléstől és a fájdalomtól(nem tudom milyen érzés,hiszen első baba lesz),de én vállaltam a fájdalommal és nehézséggel együtt.

2019. febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!