Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A programozott császárról mi...

A programozott császárról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm a második babáját várja, nyár elején fog szülni. Az első babája is császárral született, mert a hölgy nem bírta a fájdalmat, ezért szólt a férje az orvosnak, hogy legyen császár, ne szenvedjen tovább.

Most pedig már lebeszélte az orvossal a szülés napját, hogy mikor lesz a programozott császára. Lehet ilyet egyàltalán? Mi a véleményetek erről?


2019. márc. 3. 22:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Másodiknál már lehet, mert a legtöbb orvosnak egy császár indok arra, hogy a következő is császár legyen. A véleményem semmi, ő dolga.

Nekem volt programcsászárom, farfekvés miatt. Nem volt jó, de túléltem. Másodjára én természetesen akartam volna szülni, fejvégű is volt a baba, de itt meg egy csomó probléma lett a terhesség végére, veszélyben volt a fiam, ezért megint császár, ugyanúgy vajúdás nélkül. Én nem akarnám ezt magamnak, nem egy jó buli, de nem mindig választás kérdése sajnos. Ha másnak jobb, hogy felvágják, mint hogy szüljön, akkor hajrá, engem nem zavar.

2019. márc. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Én még nem szültem, szóval egyik mellett sem tudok érvelni, meg nem is akarok. Csak kicsit fura volt ìgy hallani, hogy már megvan a szülés napja. Mondjuk tényleg tapasztalatlan vagyok a témában.
2019. márc. 3. 22:52
 3/30 anonim ***** válasza:
52%
Ez a magánügye: ha neki így jó akkor áldásom rájuk. Kezd már ez a hozzállás rohadtul irritálni, hogy a császárosokat “legyengézik” meg indokolatlannak tartják. Az egyetlen gáz az egész kérdésben az az, hogy “Lehet ilyet egyáltalán?” Sajnos nem lehet ma Magyarországon választani, hogy hogyan szeretnél szülni császárral vagy hüvelyi úton bezzeg otthon szülni na azt lehet. Mondom ezeket úgy, hogy háborítatlan hüvelyi szülésem volt gátvédelemmel fájdalomcsillapítás nélkül, pont úgy ahogy az manapság divatos (mert ezt dobta a gép nem azért mert kőbe vésett szülési tervvel érkeztem, nekem egy volt fontos: a kicsibabám épen és egészségesen tarthassam a kezemben a nap végén). Mert igen kijelenthetjük: van divat már a szülésben is és akinek nem úgy született a gyereke az manapság lúzer... Elkeserítő hozzállás, te is szégyelld magad, hogy itt pletykálkodsz meg másokról véleményt formálsz egy olyan dologban amit sosem éltél át.
2019. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk is programozott császárral született mindkét gyerekünk.

Első azért mert farfekvéses volt. Második pedig azért, mert egy császár után (ha az anyuka nem akar mindenáron hüvelyi szülést) az orvosok a császárt tartják helyesebbnek.


Az első gyerekünknél nekem a szülés körüli napokban egy 24 órás katasztrófavédelmi gyakorlaton kellett részt vennem. Így a császármetszés időpontjának kiválasztásában még ez is szempont volt, hogy ott lehessek a kórházban (bár a műtéten természetesen nem lehettem bent).

2019. márc. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#3: Én egy szóval nem írtam, hogy aki császáros az gyenge. Jézusom...

Én még nem hallottam ilyenről amit leírtam, és nem tudtam, hogy előre le lehet beszélni az orvossal a szülés napját. Azt hittem császár akkor van, ha valami komplikáció lép fel szülés közben. Ellene sem vagyok, hiszen ismerősi körben is sokaknak ez mentette meg a baba életét. Érdeklődtem. Senki felett nem ìtélkeztem. Te szégyelld el magad, hogy így letámadod az embert, és belemagyarázol más írásába olyat ami nem igaz. Meglepődtem volna, ha valaki nem jön ide belekötni a másikba.


#4: Köszönöm a kommented!

2019. márc. 3. 23:16
 6/30 anonim ***** válasza:
66%
#3: Így van! Aki nem szült az nem is nő!! És ne is merjen érdeklődni mert a nagy ősanyák egyből letámadják. Semmi rossz nem volt a kérdésben. Leírta, hogy egyik mellett sem érvel, te meg jössz azzal, hogyha nem élte át akkor tűnjön el. Szánalmas vagy, hogy anyaként így viselkedsz. Az ilyenektől mentsen meg mindenkit a sors majd egy szülői értekezleten...
2019. márc. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
30%
Akkor olvasd csak vissza az irományod első bekezdését amiből süt a véleményed. Meg egyébként minek is firtatnál ilyen kérdést ha neked annyira mindegy lenne. Ami nekem mindegy arról nem írok ki kérdést és kérek mást is hogy mondja el mit gondol.
2019. márc. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
30%
6: te miről beszélsz? Ki mondta, hogy nem lenne nő mert nem szült? Én ezt nem mondtam. Visuont én sem intrikálok arról hogyan süti xy a kenyeret amikor sosem sütöttem még és fogalmam sincs róla... Ősanya, kösz jót nevettem, meglepődnél szerintem ha találkoznánk. :D
2019. márc. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
A császárnetszésnek két típusa van. A sürgősségi és a programozott. Vannak esetek, amikor jobb, ha előre megbeszélik a császármetszés időpontját. Sok orvos nem vállalja a hüvelyi szülést császár után. Biztonságosabb, ha biztos kézzel felvágják újra a régi heget. Hüvelyi szülésnél előfordulhat, hogy szétnyílik magától a méhen lévő heg, az pedig mind a baba, mind az anya életébe kerülhet. Ikerszülést, harántfekvéses, farfekvéses baba születését is programozott császármetszéssel szokás lebonyolítani. Sok orvos terhességi diabéteszben szenvedő anyánál is császármetszést végez. Összefoglalva: igen, van ilyen, hogy programozott császármetszés. Általában orvosi oka van.
2019. márc. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Aki veszekedni szeretne, menjen másik kérdés alá. Köszönöm!
2019. márc. 3. 23:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!