Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszèsnèl rossz...

Georgina201995 kérdése:

Császármetszèsnèl rossz helyre szúrták az injekciót a gerincbe. Lesz valami baja a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Barátnőmet öt napja császározták 25 éves . 2 héttel később jöttek neki a fájások, mint a ki írt időpont. Szombaton be ment a kórházba, de nem akart tágulni hosszú órákon át. Majd 16 órás vajúdás után császározták meg. 20cm vágás van a hasán, és az altató orvos rossz helyre szúrta be az injekciót a gerincbe, így nem tud menni, lábra állni is nagyon nehezen, 30 perc mire sikerül neki fel ülni az ágyba. Az anyukája is bent fekszik vele azóta mert nem tud semmit csinálni. Zsibbad a lába, azt sem érzi, hogy mikor kell neki menni wcre. A kisbaba el kapott valami gyulladást. A fejébe be van vezetve a branü és ott kapja az antibiotikumot. Volt már valaki így, hogy rosszul adták be az injekciót? Mennyi idő mire teljesen fel épül? Az orvosok azt mondják, hogy majd jobb lesz.
2019. márc. 14. 07:55
1 2
 12/19 anonim ***** válasza:
40%
Hát én pont a napokban olvastam egy nagyon hasonló esetet a "Mik vagytok ti istenek? Orvosi műhibák" könyvben. Ott az anya talán félig lebénult, a gyermek meg fogyatékosan született. De ott azon túl, hogy nem a 2-3- as csigolya közé hanem az 1-2 közé adták az érzéstelenítést, egyéb mulasztás is történt.
2019. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Egyszer én is beszéltem egy férfival, akinek rossz helyre ment a szúrás és utána kezelésekre járt, a lába miatt.
2019. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%
10:29 Abban a könyvben akkora kamuk vannak, hogy csak az hiszi el ami le van benne írva aki még nem látott kórházat kívülről sem.
2019. márc. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nálam már ott sántít a dolog, hogy "rossz helyre adták az injekciót a gerincbe"."


Kérdezz meg egy anesztest!

Nem rossz helyre szúr, hanem rossz helyre megy. Pl.: csigolyaközben ideget ér.

Jobbik esetben csak eret és a vérzésből egyből tudja, hogy oda nem szabad.

2019. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kétszer kellett császárnál szúrni.Először megugrottam és ezért nem jó helyre került,másodszorra viszont sikerült.Annyi mellékhatása lett a történteknek, hogy migrénem volt kb 1 hétig.Több gerincfolyadék ment el és ez volt a ,,mellékhatása" úgymond.

Viszont ha barátnőd fel tud állni akkor menni is képes, mert az álláshoz is kell a láb, ha nem érezné a lábát akkor nem volna képes felállni sem.

Én anno műtét előtt begyakoroltam, hogy kell császáros sebbel felállni(hogy ne fájjon annyira) és másokhoz képest valóban jobban ment az ágyból kikelés és a járkálás.

Ahhoz, hogy a megfigyelőből kikerüljön valaki el kell tudni menni pisilni és még a műtét után nagyvécéznie is tudni kell.Ha vip szobába került akkor ezeket mind meg kellett csinálnia, különben már újra műtötték volna.

Sokan mondják, hogy jobb a császár, de van aki rosszul viseli, mint pld a barátnőd.

A baba betegsége meg nem az injekcióval függ össze, az valami olyan ami valószínűleg természetes szülés esetén is bekövetkezett volna nála.Jobbulást a barátnődnek és boldog babázást neki.

2019. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
70%
Nekem érbe szúrták először, harmadikra sikerült. Nem lett semmi problémám.
2019. márc. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%
A császárt jellemzően spinalis anesztéziában csinálják. Azt pedig olyan magasság a szúrják, ahol már Nincs gerincvelő, csak idegszálak, amik folyadékban vannak és el úsznak a tű elől. Spinalnal nem tudják megsérteni a gerincvelő.
2019. márc. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben két héttel a kiírt időpont után jöttek a fájások, akkor lehet túl hordta a babát?! Ekkor már igencsak gyakran járnak a kórházba, sőt már az utolsó időpont is megvan amíg várnak. Ezután nem lenne meglepő, ha már magzatszurok kerül a magzatvízbe, ami miatt kaphat a baba antibiotikumot. De ezt az orvosok biztos mondják, ha megkérdezik őket.
2019. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!