Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hogy élte meg a szülést?

Ki hogy élte meg a szülést?

Figyelt kérdés
Beválalnátok még egyszer? Gát metszést javasoljátok? En nem szeretném.... Meg olyan kerdesem lenne akinel bent volt a apa nem volt rá rossz élményként...? A barátomnak ma mondták hogy be ne menjen a szülésre hogy igen rossz es ilyesztő azota is remalmai vannak a illetonek
2019. márc. 18. 17:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az első szülésem horror volt. Nem hatott az eda, az oxit maxon tolták, a gyerek elakadt, vákuummal és könyökléssel szedték ki, ő oxigénhiányt szenvedett, én repedtem a szélrózsa minden irányába (méhsüllyedés, hüvelyfalsérv, inkontinencia... ).

A lányunkat 3,5 éve hordjuk fejlesztésre. Hála az égnek (és nem a rosszul megválasztott orvosnak), nincs értelmi elmaradása, csak az izomzata gyenge és ez okozott lemaradást.

Érthetően évekig nem akartunk másodikat. Mindenki hülyének nézett, amikor mégis bevállaltuk. 1 hete szültem és már most bevállalnám a harmadikat, ha valaki megígérné, hogy ugyanilyen lesz. Megtaláltam a tökéletes, támogató orvost, aki mindent megtett, hogy túljussak a rossz élményen. Támogatta a vajúdásom, nem pedig korlátozta. Nem siettetett, ennek köszönhetően magától is gyorsabb volt a folyamat. 5 óra vajúdással, minimális vágással szültem, másnap simán ültem (első után egy hónapig nem tudtam).

2019. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ket esetben indokolt a gatmetszes tudtommal, az egyik, ha a baba szivhangja a kitolasi szakban megszokottnal sokkal jobban leesik (mindenkepp leesik ilyenkor, csak nem mindegy, mennyire, de ennek az oxitocinos gyorsitas is lehet oka), a masik a farosan szuleto fiubaba. A repedest, inkontinenciat a haton fekvo poz, a hasbakonyokles, eroltetett nyomatas, esetleg a nagyon gyorsan lezajlo szules okozhatja. Elobbi harom nagyon karos gyakorlat, szamos hatrannyal, komoly lehetseges kovetkezmenyekkel mind az anyara, mind a babara nezve. Ha ezeket visszautasitod az indokolatlan oxitocinbekotessel egyutt, akkor nagyon nagy esellyel a gatad szepen vegzi a dolgat, es tudsz jol tagulni.


Nalunk a ferjem a vajudas nagy reszen bent volt, a vegen kozos megegyezessel kiment, de amint meglett a baba, visszajott. Nekunk jo volt igy.

2019. márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Körülbelül 5 órás vajúdás és fél órás kitolás volt az első szülésem, de pár órával később már azt mondtam hogy én megegyszer bevallalnam ha ugyanolyan lenne a második is mint az első. A terhesség az amit nagyon nehezen vállalnék be másodjára, mert nekem az elejétől a végéig pokol volt. Irigykedem azokra akik úgy élik meg a terhessegem hogy szinte kivirulnak, boldog kismamák. Én nem. 6. héttől sugárban hánytam 18. hétig. Fogytam, infúziós kezelésr kellett vinni, egyedül nem lehetett hagyni, ezért mivel férjem dolgozott haza kellett költöznöm szüleimhez hogy tudjanak rám figyelni, mert bármikor elajulhattam, annyira kivoltam az állandó hányástól. Onnantól nem is tudtam dolgozni. Minden reggel hányással kezdődött, és napkozben is többször, hanem nem volt bennem semmi akkor epét hánytam. Bármit ettem az pár percen belül kijött. Borzasztó volt. És amint abbamaradt akkor kezdődött az inszalagok nyúlása ami nálam olyan fájdalommal járt, hogy éjszaka ha át akartam fordulni egyik oldalamról a másikra sírtam a fájdalomtól. Ha leultem azután 5 perc volt mire fel tudtam állni. Ehhez képest a szülés semmi volt, pedig a végén a fájások miatt ott is hánytam. De utólag mégis az egész terhesség borzalma jobban megmaradt bennem mint maga a szülés. Szeretnénk még egy gyereket, és csak reménykedni tudok hogy nincs két egyforma terhesség, és nem lesz olyan szörnyű mint az előző.
2019. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem hiszek a szerencsében, ezért nem is bíztam csak erre, meg a reménykedésre. Nem vállaltam másodikat. Pokol volt az elsö, és ahogy ismerem magam, a második se lett volna könnyebb, ezért nem kockáztattam.
2019. márc. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ujra szulnek, es majd fogok is mert szeretnenk kistesot de csak kb 4 ev mulva. Ott es akkor rosszul eltem meg ez termeszetes. 23 ora volt a vajudasom, mar rohadtul el voltam faradva a vegere. Nem volt szukseg gatmetszesre, sikerult a gatvedelem, szuper volt a szulesznom. A tesot is csak vele szulom majd. A parom bent is volt meg nem is, mikor hogy latta jonak. Sokat segiett a jelenletevel, hatalmas erot adott.
2019. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt rossz élmény a szülés, talán emiatt is vállalom a következőt. Semmilyen fájdalomcsillapítást vagy érzéstelenítést nem kaptam, de jó volt így. Állítólag megrepedtem, amit néhány öltéssel varrtak szülés után, de nekem se nem fájt, se nem volt kényelmetlen. Szülés után pár órával jöttem-mentem a kórházban. Otthon nézegettem a gátsebemet, de igazából pár hét után én már mem találtam. Semmilyen hátrányom nem származott a repedésből. Mindenkinek olyan szülést és születést kívánok, mint amilyen nekünk volt. :)
2019. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!