Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40. betöltött hét után kinél...

40. betöltött hét után kinél hogy zajlott a szülés? Mikor indult be vagy indították?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve így 10 hónapos terhesen hogy sehol semmi. Kérlek írjátok meg kinek milyen szülésre lett így.

3 héttel ezelőtt 3700 grammra becsülték, ezért is félek már meddig húzom még. A napi ctg - ken állandóan alszik még amúgy is! Ma is háromszor rázták meg a hasam és egy tábla csoki se segített, majd még kekszet is hozattak nekem mire nagy nehezen felébredt. Minden nap járok már, hiába kávé, kaja, csoki, ő csak alszik. Semmi jele hogy jönne és nagyon el vagyok már keseredve.

40+2 hetes vagyok.


2019. ápr. 3. 19:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
65%
Engem pont ma császároznak, mert nem akar kijönni a drágám. 40+3
2019. ápr. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
32%

Jesszus mennyi türelmetlen ember....


41.heten indult be magatol.

2019. ápr. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem türelmetlenség.... minden korházba ugy tünik más a protokoll... nálunk 40+5 nél befektetnek inditják a szülést . Elötte lévö nap mentem a szokásos nstre ahol közöltem hogy görcsölök.ugy megvizsgáltak . Hogy onnantol kezdve véreztem,tágultam,éjszaka 10pesekkel korház. 40+5 hajnalára megszületett a baba
2019. ápr. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
42%
Miert hagyjatok? Nem ertem. Nem kotelezo bemenni, nem kotelezo elfogadni, ctg-re bejarni sem kotelezo, otthon lehet maradni a szules beindulasaig. Egy dolog kotelezo, nekik ellatni teged, mikor aktiv vajudassal beestek barmelyik altalatokvalasztott korhazba.
2019. ápr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
66%
De igenis az. Nalunk is befektetnek, mar ha hagyod. En hagytam, de inditast nem hagytam. Miert is kene? Igenis sok esetben turelmetlenseg, ezt az orvosokra is ertem... Oke, hogy várja h megszulessen, de ez a nyavajgas... Gyerek még nem maradt bent. :D Ez az első mérföldkő az anyasagnak. Itt mar nem csak a nő irányít. Mi lesz később, ha nem minden patent? Ahh... Feleslegesen magyarázom. Ha 41+6 napos lenne, akkor megertenem.
2019. ápr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
15, 14 vagyok, tenyleg nem turelmetlenseg, hanema korhazi protokoll az orvost is koti. A protokoll teljesen elavult sok intezmenyben, mivel egyseges mar nagyon regota nincs, az adott korhazban dontik el, hogy mi legyen benne. Az orvosnak, akar fogadott, akar ugyeletes, ezt kell kovetnie, ha el akarja kerulni, hogy utolag esetlegesen bepereljek, amire biztositasa sincs (pl. egy perkoltseg akar 80 millio is lehet, ha elveszti, mig o maga max. 10 millio ft-ra van biztositva). Inditasnal, csaszarmetszesnel lehet mutatni, hogy o bizony mindent megtett, mig beavatkozasmentes szulesnel nincs semmi a kezeben. Sok helyen pl. ezert sem tul jo otlet a fogadott orvos, mert jobban figyel rad, hogy megkapj meindent, arrol mar nem is beszelve, hogy termeszetes szulest nem is lattak, mert pl. a gyakorlat soran is az mehet at a vizsgan, akinek megvan x darab beavatkozasa. Szoval ez egy osszetett dolog, hogy miert inditanak, meg miert olyan a protokoll, amilyen. Ahol en szulok, ott a 42. hetig hozzam sem nyulnak (utana is en dontok egyebkent, hogy az inditas vagy a tulhordas kockazatait vallalom-e, erdemes utanaolvasni, hogy melyiknek milyen, es mekkora a kockazata).
2019. ápr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Pénteken kellett volna mennem a főorvoshoz megtárgyalni az indítást, az pont 41. hét lett volna, hát a kislányom előző este megindult :D előtte semmi jele nem volt, napi két nst mellett.
2019. ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

40+4 naposan indítottak az elsővel.

40+6 naposan a másodikkal, a 3. Babát pedig 2 hét múlva a 38. Héten fogják indítani.


Én biztosan nem kockáztatnék, azzal, hogy elutasítom az indítást. A gyermekem egészsége mindennél fontosabb.

2019. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
73%
Jesszus itt csak vegletekben lehet gondolkodni? Vagy sztetek mert nem engedem 40+0 naposan h belem dofjenek par adag gyógyszert es megpiszkaljanak, akkor mar nem a gyerek az elso?? Pont h ő miatta nem engedtem, ha egyszer vizsgálat nelkul mondjak h indítás, csak mert... Ha a baba mar nem erzi bent jol magat, es olyanok az értékek, akkor ok. De azert a csak úgy inditgassunk mert unom a terhességet gaz hozzaallas... Jézusom, en mindig elcsodalkozom h milyen emberek vannak...🙄
2019. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%
Pont a baba egeszsege miatt egyaltalan nem mindegy, inditanak-e. Inditaskor altalaban kap az anya mesterseges oxitocint, amitol a baba szivhangja le szokott esni, stresszkent eri, belekakilhat miatta a magzatvizbe. Ezeket is elmondjak az inditani akaro orvosok?
2019. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!