Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40. betöltött hét után kinél...

40. betöltött hét után kinél hogy zajlott a szülés? Mikor indult be vagy indították?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve így 10 hónapos terhesen hogy sehol semmi. Kérlek írjátok meg kinek milyen szülésre lett így.

3 héttel ezelőtt 3700 grammra becsülték, ezért is félek már meddig húzom még. A napi ctg - ken állandóan alszik még amúgy is! Ma is háromszor rázták meg a hasam és egy tábla csoki se segített, majd még kekszet is hozattak nekem mire nagy nehezen felébredt. Minden nap járok már, hiába kávé, kaja, csoki, ő csak alszik. Semmi jele hogy jönne és nagyon el vagyok már keseredve.

40+2 hetes vagyok.


2019. ápr. 3. 19:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
87%

Miért gondolnád azt, hogy ok nélkül indítanak?

Azért mert te olyan orvost fogtál ki, aki nem tud magyarázatot adni az indításra, az nem jelenti azt, hogy más esetében is így van. Ahol én fogok szülni, várnak, ismerek olyan kismamát, aki 10 nappal vitte túl a 40. hetet.

Én személy szerint nem merném megkockáztatni, hogy elutasítom az indítást és baj történik 1 vagy 2 hét alatt amíg beindul.

Ha te ennyire bízol magadban, tedd meg, de azon kívül, hogy leírod joga van ezt elutasítani, nem hiszem, hogy kampányolnod kellene amellett, hogy ő is tegye azt amit te és utasítsa el az indítást.

Nem tartalak felelőtlennek, csak azt írtam, én nem kockáztatnám ezt meg.

2019. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem irta, hogy talaltak volna okot az inditasra a korabban becsult viszonylag nagy sulyon kivul, hogy a flowmetriaval, vagy a ctg-vel barmi gond lenne. Gondolom, irta volna, hogy miert akarjak inditani, de ezt irtam a10-es valaszomban. Nem kampanyolok, hanem nem ertem, miert akarjak inditani. Irtamazt is, hogy van helyzet, ahol indokolt, de ez az o eseteben ugy tunik, hogy a korhazi protokoll, ami szamomra nagyon furcsa. Lehet, neked ez kampanyolasnak tunik, hogy leirtam a ketsegeimet, de tovabbra sem ertem, hogy a kerdezo eseteben miert akarjak inditani.
2019. ápr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
12, a türelmetlen ember megmentett meg attól, hogy szét menjen a korábbi császárhegem. 1 mm vastag volt, a lélek tartotta össze. Bár csak 40+3 napos voltam, a babám túlhordtam. Nem kockáztatnék kijavíthatatlan szövödményekért.
2019. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
23, off, tulhordas a 42. het utantol van, 40. het utantol megcsak terminustullepes
2019. ápr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Persze, elméletileg.
2019. ápr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Na sziasztok!

Nem volt az indítás indokolt, csak hogy túl hordom már 40. héttől, ez volt a baj.

Minden nap Ctg továbbra is, még ma szombaton is kellett jönnöm de reggel úgy keltem, hogy becsurrant valami. Raktam be jó vastag betétet, mentem a CTG-re, aztán értékelésnél újra csurrant, elég nagy mennyiségben. Megvizsgálták, valóban a magzatviz folyik. Felvettek a szülészetre, de fájások híján kaptam méhszáj érlelő tablettát, aminek 6 óra a hatása. Ha semmi, akkor infúziót adnak fájásokra.

2019. ápr. 6. 14:02
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szorîtok!


Ez már indok az indulításra ha nem jönnek a fájások



Hamarosan babázol

Izgalmas



Kitartás!!!

2019. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Hali! Folytatom a szülés történetét, hátha valaki követi.

A méhszáj érlelő tablettának semmi hatása nem lett! Se fájások, se tágulás, a szülésznő is rácsodálkozott. Ezért vártunk ugye délután fél 6-ig, hogy leteljen a 6 óra hossza és legyen eredmény. Semmi. Infúzióra raktak, oxitocint kaptam. 2 óra hosszan nevetgélős 2 perces fájásaim lettek. Na aztán este 8-kor beindul a buli. Borzasztó fájások lettek, már éjfélkor úgy el voltam fáradva hogy a 2 perces szünetekben horkolva aludtam. 4 órakor megvizsgáltak és sajnos sehol semmi! A baba se jól viselte már a vajúdást, így császárt ajánlottak, és úgy született meg 40+5-re.

2019. ápr. 7. 20:04
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, jó egészséget!
2019. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 evita1919 válasza:
100%
40+6 héten megvizsgáltak NST-n ahol esett a baba szívhangja az erősebb összehúzodasokkor. Ekkor - 16 óra környékén mondták hogy maradjak mert meg kell indítani. Végül hazajohettem a csomagokert és 19 órakor kezdődött az infúzióra kötés. Reggel 7ig bírtam mindenféle érzéstelenítés nélkül amikor többek ajánlása után kertem epiduralt. Innentől délig vartunk de nem tagultam ezért a már reggel emlegetett császáros szülés lett a vége. 12:31kor már felsirt a kisfiam
2019. ápr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!