Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Én dönthetem el hogy császárra...

Én dönthetem el hogy császárral vagy természetesen szülök?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 16. 22:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%

Miért szeretnél császárt?

Én is ezt szerettem volna egyébként, úgy gondoltam talán "könnyebb", 18 óra vajúdás után, már könyörögtem hogy műtsenek, de hála égnek az orvosom nem engedte. Az összes szobatársam császáros volt, hát döbbentem tapasztaltam mennyivel nehezebb és fájdalmasabb nekik :(


Egyébként valóban, nyomós indok nélkül nem császároznak meg, és szerintem addig örülj, amíg nem kell műteni.

2019. ápr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Sok más országban igen, de Magyarországon van egy törvény, valami olyasmi, hogy a "beavatkozás elmaradásának kockázata nem lehet magasabb a beavatkozás kockázatánál". Ezért nem választható (hivatalosan) a császár, hanem indoklás kell hozzá. De ha találsz és felfogadsz olyan orvost, aki hajlandó rá, akkor az talál valamit és lepapírozza a kórház felé, vagy felkereshetsz szakorvost is valami bajoddal, aki ír egy szakvéleményt (pl. akár pszichiátert - de olvass utána a császár okainak). "Sztk" ügyeletben szülve nem választhatsz, de meg fognak császározni, ha arra van szükség.
2019. ápr. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, az én orvosom nem is kért többet. Igaz én nem akartam, hogy felvágjanak megint, de nem indult be a szülés és az orvosom azt mondta nem kaphatók oxitocint, a hegem miatt megcsászároz. Igaza lett, jó hogy így történt. Császár után 1 nappal, már szaladtam.😊
2019. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ez amúgy nem hivatalos indok a császárra, ha ügyeleten szülök, nem fogadok fel orvost, lehet méhem se lenne már..
2019. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%

én még mindig azt mondom a spontán természetes szülés sokkal jobb-szebb, mint a császár! nem is értem a nők miért akarnak többet szenvedni :O nyilván a sürgősségi és mikor muszáj az más dolog, de aki direkt indok nélkül azt választja..azt nem éttem miért!

első gyerekem természetes úton született, nagyon szép élmény volt és másnap már kutya bajom nem volt!

most a kislányunk sajnos császárral született, mert nem jól illeszkedett be és nem tudtam volna megszülni...nem ment lejjebb a szülőcsatornába, hiába próbálkoztunk a spontán szüléssel, fájásokkal se akart lemenni..így megcsászároztak

annak ellenére,hogy rosszabbra számítottam és nem volt "vészes" sosem választanám újból...annakellenére,hogy csak az első 3 nap szenvedtem nagyon, de az pokoli volt..most 2 hét után már semmi bajom


de azzal mondjuk egyetértek,hogy mindenki maga döntse el...hogy szeretne szülni, de csak azért, mert könnyebbnek gondolják a császárt(ami persze nagy butaság)...buták,hogy ok nélkül felvágatják magukat


nagyon szerettünk volna 3. babát, de csak akkor vállalom be..ha valaki megígéri nekem,hogy spontán meg tudom szülni

(amire kb. csak 1% esély van, mert nagysúlyú babáim születtek első 3800gramm, második 4050gramm és nem lesz olyan orvos, aki bevállalná..mivel 3.is kb. ekkora lenne és a hegszétvállás miatt nem kockáztatnának)

2019. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Attól függ hogy megtudod-e szülni vagy nem?!

De minden a pénz!

2019. ápr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudom meg érteni, különösebb ok nélkül minek választja bárk, hogy ilyen nagy műtétet csináljanak rajta? Átvágják a hasfalat, felvágják a méhfalát, sokkal hosszabb a gyógyulás és sokkal több probléma adódhat, mint ha max gátmetszés lenne.Nyilván nem buli a fél napos vajúdás, de 1 hét múlva már nagyon jól van általában mindenki , eltudják látni a babát, császár után, meg kb örülhet, hogy luk van a fenekén.
2022. ápr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!