Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti a helyemben mit választanát...

Ti a helyemben mit választanátok inkább, császárt vagy sima szülést?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van már egy gyerekem ő 3 éves és császárral született. Nagyon hosszú vajjúdás után(18 óra) végül sürgösségi császárral megszületett. Viszonylag gyorsan felépülzem utána, nem fájt sokáig. Most vagyok terhes a második gyerekkel és 2 hónapon bellül születni fog. Az orvos mondta, hogy nagy baba lesz és a következő találkozásra eldönthetem, hogy sima szüléssel próbálkozzunk és lesz ami lesz vagy inkább legyen programozott császár. Nem tudok dönteni, félek, hogy megint sokáig vajjúdok és végül sürgősségi császár lesz vagy a heg szétvállik vagy tényleg túl nagy lesz a baba és ez miatt még kockázatosabb a sima szülés... Vagy inkább döntsek úgy, hogy legyen programozott császárom és abból 1-2 hét alatt felépülök de biztos nem lesz kockázatos rossz se a babára nézve se rám. Szerintetek? Ti hogy döntenétek ebben az esetben? Én egy kicsit talán jobban hajlok a császár felé és nem igazán merek kockáztatni inkább vállanám az utána lévő talán nehezebb felépülést...
2019. ápr. 20. 20:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem prcsászrom volt. Reggel 3400 gra mérték. Megműtöttek és megkaptam kaptam a ketzembe a 2600gos lábyomat 😆 ennyit a mérésről.

Igazából ha belegondolsz a dokinak is sokkal könnyebb egy progi császár.( nem riasztják őt akkor amikor nincs is dolga a kórházban stb)

Te pedig egyébként is a rossz élmény miatt rábeszélhető vagy.

Igazából szerintem már döntöttél, csak félsz h elítélnek, mert a mai társadalom elvárja h "szenvedj meg" azért a gyerekért rendesen .

Én , ha majd lehet szeretném megpróbálni a természetes szülést így a császárom után. De nem ragadzkodom hozzá, hisz a lényeg h a babának és nekem mi a jó/biztonságos.

Egyedül neked kell döntened. Ha te jobb szeretnéd a császárt, akkor legyen az! Ne foglalkozz azokkal akik emiatt elítélnének! 😉

Könnyű szülést

2019. ápr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha inditott szulesbol lett hosszu vajudas, akkor a masodiknal ne felj ettol, ha magatol indul a szules.

Nyilvan szukseg volt a baba miatt az inditasra, de ha masodjara semmi sem indokolja es magatol indul a szules, akkor epp annyi eselyed van egy gyors vajudasra, mint barki masnak.

Az inditott szules+kicsi magzat kombinacio sok esetben vegzodik hosszu vajudassal, mert a termeszetes lefolyasu vajudas a maga idejeben sokkal gordulekenyebb lehet, illetve egy nagyobb baba a sulyaval is segit a mehszaj tagulasaban.

En pl az elsot megszultem 6 ora alatt az elso fajastol, magatolindult a szules es be volt illeszkedve a baba.

A harmadikat viszont inditani kellett tobb, mint ket hettel korabban es ket napos lett a szules. Egyszeruen az inditassal nem tudtak olyan hatekony fajasokat generalni, mint amit a testem magatol csinalt volna. A baba nekem nem volt kicsi, de mivel koran inditottak meg nagyon magasan volt, nem volt beilleszkedve esnem segitett a mehszaj nyilasan a sajat sulyaval.

Szoval hiaba ket gyors huvelyi szules es hiaba josoltak villamszulest harmadjara, a korai inditastol rettenet hosszu vajudasom lett es nagyon kozel voltam ahhoz, hogy csaszar legyen a vege. Nyilvan a baba miatt kellett az inditas, szoval nem banom.

Az inditott szules sokszor ezzel jar, ezt kalkulald bele, amikor a rontest meghozod.

Masodjara lehet teljesen mas a forgatokonyv pusztan amiatt, hogy spontan indul.

2019. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőnél nem vajúdtam, mert pont a 38. héten kikapták program császárral (mondjuk csak előtte való nap szóltak róla, de már régen bent feküdtem), de elég súlyos szövődménye lett. Sokáig én sem tudtam dönteni, mert mindkettőtől féltem, de végül jó volt, hogy megbeszéltük az orvossal, hogy nincs oxy és ha gyorsan, szépen halad, akkor legyen esély a természetesre, de ha nem, akkor legyen a császár ill. nem engedi túlhordani, ezért 39+5-re kaptam időpontot. 39+2-őn elfolyt a víz, 8-10 óra múlva sem tágultam semmit, úgyhogy megvártuk, amíg lesz szabad hely... De jó volt így, biztonságban éreztem magunkat, bár a műtét alatt volt "egy kis enyhe" halálfélelmem, de ezúttal minden rendben ment.
2019. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel már előtte is császárod volt, inkább a császárt választanám. Se több se kevesebb nem leszel tőle, nem kell erőltetni mindenáron a sima szülést, főleg ha kockázatos. Mondom ezt úgy h sima szülésem volt. Sztem te is nyugodtabb lennél ha programcsászárra várnál.
2019. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Annak, aki kérdezte, h mi szàmít nagy babànak: nekem 4100 grammal született a kislànyom, az uh- k alkalmàval màr mondta a doki, h biztos, h lesz 4 kg, de fel sem merült a csàszàr, ez még nem az extrém nagy súly, bàr tudtommal nem is a magzat súlya indokolja önmagàban, hanem pl térarànytalansàg. Az indított szülés sokkal nehezebb, mint egy spontàn induló, hiszen előbbinél még sem a szervezeted, se a baba nem àllnak készen. Ha most a vabàddal minden rendben van,és minden olyan ütemben történhet ahogy a maga természetességében történne, akkor esélyes, h nem húzódik el annyira.
2019. ápr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%
Nekem például az amúgy "problémamentes", és még csak nem is különösebben fájdalmas hüvelyi szülésem után stressz inkontinencia maradt vissza. Már három év telt el, de ha véletlenül úgy köhögök vagy tüsszentek, hogy tele van a hólyagom, becsurog a pisi. Most vagyok terhes a másodikkal, és "már úgyis mindegy" alapon hüvelyi szülésre készülök. De ha az első császár lett volna, én nem akartam volna hüvelyi szülést, az biztos. Kinek hiányzik az inkontinencia 30 évesen.
2019. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: bár valamivel kisebb az esélye, de ez sajnos császár után is előfordulhat, ha simán a terhességtől meggyengültek a medencefenék izmai - és az intimtorna az "ellenszere". A másik meg, hogy lehet, ha császárral szülsz, mást tudnál ráfogni. Pl. nekem az egyik császár után mélyvénás trombózisom lett (pedig nincs rá genetikai hajlamom és ittam meg mozogtam), aztán amikor szültem, a mellettem lévő kismamának belevágtak a húgyhólyagjába, és második hete volt bent katéterrel, ami meg nagyon gyakori: sok ismerősömnek szétnyílva maradt pár hónapig, évig vagy végleg a hasizma, egy rokonom emiatt hasi sérvet kapott, amit műteni kellett, több barátnőmnek meg "csak" a derekára ment rá a műtét miatt gyengébb hasizom és a gyerek emelgetése... plusz szintén gyakori a valamilyen szintű összenövés, neadjisten endometriózis, amik mind csak akár évek múlva jelentkeznek... és még lehet folytatni a rémisztgetést. De olyan rokonom is volt, aki megpróbálta másodszorra természetesen, hogy majd a hüvelyiből gyógyul ki könnyebben, mert várja otthon az első gyerek, erre az aranyerétől nem tudott járni ugyanúgy két hétig. Mindkét szülésmódnál vannak, akik jól járnak és vannak, akik rosszabbul, aztán meg mindenki a saját tapasztalataiból indul ki... de igazából sosem fogjuk megtudni mások példájából, mi lett volna, ha mi akkor egy másik utat választunk (vagy kapunk).
2019. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Dettó, de én természetes úton akartam szülni, így adott egy kis haladékot a dokim, 40+4 napra írt ki programcsászárra. Az volt a mázlim, hogy nem indult be előbb a szülés, pedig nagyon akartam. Nagyon el volt vékonyodva a hegem, már csak a lélek tartotta, a magzatburok teljesen áttetsző volt már. Nem úsztam volna meg szövődmények nélkül és valószínűleg így is fel kellett volna vágni...
2019. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Végül a programozott császár mellett döntöttem és meg is beszéltem a dokimmal. Mostmár csak az időpontot várom. :)
2019. máj. 27. 10:20
 20/21 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél! Jó egészséget Nektek!😊
2019. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!