Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Horrorszülés. Ti hogy dolgoztá...

Horrorszülés. Ti hogy dolgoztátok fel?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz élmény volt számomra a szülés, állandóan sírva fakadok ha eszembe jut egy részlete..pszichológussal is beszéltem még a kórházban de csak felidegesített, nem segített. Mit tehetnék, elmúlik? Jobb lesz idővel? 3 hónapja szültem.
2019. máj. 29. 21:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%
8-as , Hallatlan ostoba és buta vagy. Jó döntés , hogy nem szülsz többet.
2019. máj. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
58%

Nálam sok minden összejött. Eleve nem szállt le a hasam, mikor beindult a szülés, belázasodtam, befulladtam, a lányom a szülőcsatornában rekedt, mert fájásgyengeségem lett, az oxitocinra pedig immunis voltam, hiába adtak be jó pár adagnyit. Szegény babát úgy nyomták ki belőlem, aki szülés közben elkapott valamit, emiatt antibiotikumot kellett kapnia.

Engem ez az egész igazából másnap már nem is érdekelt. A lányom megszületett, innentől nem számított, hogyan, csak az, hogy minden oké legyen vele. Alig várom, hogy legyen kistesója. Az, hogy most ott fáj és rossz, csak egy rövid ideig tartó kellemetlenség.

Nem vagyok egy érzelmes típus, számomra elképzelhetetlen a depresszió, vagy az, hogy ennyit rugózzak valamin, de azt meg tudom érteni, ha másnak nem megy könnyen a felejtés. Szerintem keress fel másik szakembert, nézz utána neten, kiről mondanak jó tapasztalatokat, majd menj el hozzá. Esetleg nézz utána néhány könyvnek ebben a témában, hátha mások tapasztalata által könnyebben túljutsz rajta. Biztos vannak FB csoportok is, ahol tudnak segíteni.

2019. máj. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
18%

Igen, nyilván én imádok így érezni meg így élni igen, igazatok van!

Teljesen direkt gondolok ilyeneket, kényszeríteni kell az agyam, hogy ilyeneket gondoljak..

Ja, nem!

Hagyjuk is, úgyse értitek.

8as voltam

2019. máj. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

"vagy az, hogy ennyit rugózzak valamin,"


Én se rugóztam volna, ha a horror szülésemnek nem lett volna az is a része, hogy a gyerekem tartós, egész életére kiható sérülést szerzett, és ezt ott a szülést követő hetekben még csak nem is tudtuk.

Bár éreztem, hogy nem oké, azon túl tudtam lendülni, hogy tokától bokáig szakadtam és minden lépésnél úgy éreztem, hogy kiesnek a szerveim alul. De a halálfélelem és rettegés miatt, hogy legközelebb is így alakul, évekig kistesóra gondolni se tudtam.

2019. máj. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is horror volt a szülés, pár hónap alatt túljutottam rajta. Tényleg fordulj segítségért hogyha úgy érzed. Nem vígasz, de idővel jobb lesz, de ez ember függő is. Én azzal bíztatom magam, hogy most már tudják mi volt a probléma, így ha jön majd a kistesó valamikor akkor teljesen máshogy fogják kezelni már a szülésemet. Kitartást kívánok, ha esetleg jól esne ha más is meghallgatna néha ha előjönnek a roaaz érzések akkor írj privátban nyugodtan!fontos hogy ne magadban örlődj!!!!
2019. máj. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

8-as.

Olvasd el 14. hozzászólást, most lehet hálás lett volna a császárért. Inkább arra gondolnál, hogy a gyerekkel semmi gond, minthogy picsogsz, mert nem kockáztattak az orvosok.

2019. máj. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%
8-as ne haragudj, de ha jól vagytok mindketten, te és a baba is, akkor nem mindegy melyik lyukon jött ki? A császár is szülés! Nem p*nán nyomtad ki akkor most nem te vagy az anyja?!
2019. máj. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
88%
16, bizony, hogy hálás lettem volna. :(
2019. máj. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Én sajnos teljesen feldolgozni a mai napig nem tudtam, már majdnem 3.5 éve szültem az első fiamat. Nem akartam több gyereket, de nem akartam ilyen önző lenni, hogy az én problémám miatt ne adjak testvért a fiamnak. Így végül belevagtunk újra, de kerestem a megoldást, hogy ne rettegjek annyira a szüléstol. Végül születésházban szültem, a kórházat messze elkerulve és fantasztikus élmény volt! Bár minden édesanya mehtalasztalhatna, hogy lehet háborítatlanul, békében szülni. A második fiam már 4 hónapos, az ő szuletese volt egy kicist gyógyító hatással rám, nem volt depresszióm, ahogy az elsőnél, és már a szülés után nem sokkal azt éreztem, hogy olyan jó lenne újra atelni az egészet. Sok erőt kívánok neked, tudom milyen nehéz.
2019. máj. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
*megtapasztalhatná
2019. máj. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!