Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Horrorszülés. Ti hogy dolgoztá...

Horrorszülés. Ti hogy dolgoztátok fel?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz élmény volt számomra a szülés, állandóan sírva fakadok ha eszembe jut egy részlete..pszichológussal is beszéltem még a kórházban de csak felidegesített, nem segített. Mit tehetnék, elmúlik? Jobb lesz idővel? 3 hónapja szültem.
2019. máj. 29. 21:39
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Igen sajnos érzékeny típus vagyok ezért nehezen dolgozok fel eseményeket. Szerencsére segítőkész családom van és a kislányom is egészséges. Röviden az történt, hogy 2 és fél napig vajúdtam, közben hazazavartak egyszer, mikor újra mentünk már nem hagytam hogy hazaküldjenek. Szombat déltől kezdődött, hétfő este lett meg a picim. Folyamatosan cseszegettek mert szabálytalanok voltak a fájások egész végig. Az edát először rosszul kötötték be és elfogyott 4 órával később, nem akartak újat adni, közölték, hogy régen is kibírták a nők a szülést enélkül is. Pár órával később erősebbet kaptam. Babám közben nem ereszkedett lejjebb, megakadt valamimben, láttam az orvos arcát eléggé riadtnak tűnt, meg a szülésznő is amikor mutatott a dokinak valamit. 24 órán át forgattak jobbra balra, 2 napja nem aludtam, nem ettem, hánytam stb..a kicsi is beleürített a magzatvízbe, mégsem akartak császározni..közölte a doki forduljak 4kézlábra! Azt hittem a párom agyonveri..kikönyörögtük a császárt, rettegtem hogy a hosszú vajúdásba belehal a picim..a babám nem sírt fel mikor kivették!! Szerencsére vele minden rendben volt, amikor elkezdtek összevarrni hirtelen elkezdtem érezni a fájdalmat meg is ijedtek rendesen! Teljes altatásban 4 órán át műtöttek mert a vérzés nem állt el, kaptam vért is de azóta bagyon vérszegény lettem. Éjjel 2kor lett vége a mizériámnak, betoltak végre a szobába a pici meg mellettem bölcsőben de nem hallottam se sírni levegőt venni, semmit!Teljesen ki voltam kötözve megsimogatni sem tudtam. A babámat akartam de csak nyugtatót kaptam hogy aludjak. Szörnyű volt
2019. máj. 30. 08:10
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Az en szulesem is mondhatni horrornak,úgy hogy már szultem,és tudtam milyen amikor minden rendbe van...a masodik nem ilyen volt!Lehet furan hangzik,sok mindenkivel beszéltem róla hátha jobb lesz de nem..aztán vittem a nagyobb gyerkocot az oviba es ott a fiam ovonoje (aki nekem is az ovonom volt) ő mondott olyanokat,tanácsokat amitol megtudtam nyugodni.
2019. máj. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
19, én kórházban szültem tök békében. Nekem nagyszerű élmény volt, nem zavartak, jöttek időnként fájast meg tágulást nézni, a baba 4 nyomással meglett a végén. Bocsánat csak azert irtam le mert nem tudom hogy egy "születésház" ettől miben más.
2019. máj. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23-as,egy születésház teljesen más, de ez egy több órás beszélgetés témája, pár sorban nem tudom leírni. Mivel mehtapasztaltam a kórházi "természetes" szülést (ami a kórházi szülésekhez képest tényleg viszonylag beavatkozás mentes volt, mégis a mai napig borzasztó élmény maradt) és a kórházon kívüli ténylegesen természetes szülést, így hidd el óriási a különbség. :)
2019. máj. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
23 vagyok, nem tudom, nekem nyugodt és vidám volt mindkét szülésem. Szép felújított nagy szülőszobák, férjemmel végig röhögcséltünk, a szülésznő és a dokim időnként benéztek és beszélgettünk. Videóztunk, stb. Nagyon jó élmény és emlék maradt. Ennél nekem nem hiszem hogy többet adhat bármi tényező. Persze fájt hogyne fájt volna de az egy születésházban is fáj. Tudom szerencsém volt, sokaknak nincs ilyen. De az tény hogy kórházban is lehet jó élmény és háborítatlan. Mondjuk sokan haborgatásnak ítélik meg pl. a tágulas vizsgálatot de engem nem zavart.
2019. máj. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jó élményeid voltak! Sajnos nagyon sok nőt traumatizál a kórházi szülés, ahogy engem is

És igen többek között zavart a folytonos mehszaj vizsgálat, ami tok fölösleges volt, a háton fekve szülés, a rutinszerű gatmetszes, hasba könyökles, majd az hogy a babámat elvittek furdetni (mi a francnak?) és így igazi aranyorank nem volt, mert az első 20 percét idegenek között töltötte. Ez egy teljesen szokványos kórházi szülés volt, de a természetestol nagyon távol áll... Sajnos nekem nagyon rossz elmeny maradt...

2019. máj. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Én egy remek korházban szültem kétszer. Volt egy csodálatos, gyors és fájdalommentes szülésem, azt gondoltam ez menni fog még egyszer.

Aztán a maaodik maga volt a pokol. Magzatvizfolyassal kezdődött, a fájások lassan indultak be, végül hajnali 3kor beindult. Olyan fájdalmaim voltak, mintha szét akarnának szakítani, és közben minden csontom eltörne. Nem könyörögtem fájdalomcsillapítóért, sem császárért, egyet kértem kb 5 ora után, hogy csinálják már meg a gátmetszést, mert attól nem tud kibújni a baba, de annyira gátvédelempárti volt, hogy még 2 órát kellett várnom, mire a doki bejött és mondta, hogy kell. Addig a babám liftezett, megakadt, nem tágultam tovább. Borzalmas és elkerülhető lett volna, ha a szülésznő belátja, hogy nem fog máshogy kijönni a 38centis fejével a picim. Aztán nem vált le a méhlepény, nem engedtem az epit, altattak. Azt mondták, a lepény nem akart leválni, majd mikor lejött, ömlött a vérem, amit alig tudtak elállítani. Kb végig aludtam azt a napot, nem volt meg az aranyóránk, nem látam a picit 1 teljes napig, mert a wcre alig birtam felkelni. 1x hoztam ki, hogy anyósom lássa, mikor hoztak nekem kaját, de kb fal mellett mentem, mert azt hittem összeesek. Mindenem fájt ott lenn, azt hittem a hüvelyemen tépték ki a beleimet. Hogy horror volt-e? Nekem igen, mert rettegtem, hogy végigszenvedtünk 9 honap terhességet, és majd a szülésnél elveszítem. Hogy sirva fakadok-e, ha rá gondolok? Nem. Mikor hazamentünk, talan 2 hét volt, mikor sírtam az emlék miatt, meg amikor megláttam a csúnya gátsebemet(hiszen az első 3 öltés volt ez meg majdnem ánuszig ért). Aztán 6 hét után elmúlt. Hiszen itt a második gyerekem, akit kimoshatott volna a meginduló hematoma, rám mosolyog, nevet, fejlődik, élvezem a velük töltött időt.

A depresszió pont azert alakul ki, mert képtelen vagy elengedni azt, ami elmúlt, őrizgeted magadban, érleled, hol rontottál, hol kellett volna másképp csinálnod és kattogsz, és felbolygatod. Örülj a babádnak, de komolyan mondom.

Én is érzékeny vagyok, nekem nem lesz több gyerekem, nem terveztünk, de ha terveztünk volna is lebeszélném róla a páromat.

Keress fel egy szakembert, vagy beszéld át a pároddal ha kell minden este.

8asnak üzenem, hogy mindenképp pszichiáter, nem normális hogy levetnéd magad valahonnan. Én sem érzek igy, pedig nekem ia horror volt a szülésem, de könyörgöm felnőtt nők vagyunk, tudjunk már túllépni, vagy segítséget kérni, ha kell.

2019. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Traumatikus korhazi szules, pedig szuperul indult, beavatkozasok nelkul, vegul a korhazi protokoll szolt bele, en meg nem voltam mar olyan allapotban, hogy nemet tudjak mondani. A hivatalos terv a masodikra nalunk is a szuleteshaz. Nekem az elsonel az segitett oldani, hogy bábákkal (nem korhazban dolgozo szulesznok) atbeszeltem a szulest, ez oldotta a szules utani depressziomat is. Addig ugy ereztem, sehol nem ert meg senki, csak azt hajtogatta mindenki, hogy lepjek tul rajta, es oruljek, hogy a gyerek egeszseges (ez meg megis mifele tanacs, ki az, aki nem orul annak, hogy a gyereke egeszseges? Raadasul meg lelkiieretfurdalast is csinaltak ezzel a szoveggel, mintha nem orultem volna, hogy egeszseges). Aztan megtalaltam azt a kozeget, ahol megertettek, es nemakartak lebeszelni az erzeserol, hanemsrgitettek feldplgozni.
2019. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!