Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés beindítási tippjeitek...

Szülés beindítási tippjeitek vannak?

Figyelt kérdés
38 hetes kismama vagyok,39. Héten indítják a szülést ,ha addig nem indul meg.Nem szeretnék indítást,sok rosszat hallottam róla.Milyen tippjeitek vannak hogy beindítsam magamnak?

2019. jún. 2. 17:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Terhességi diabetesz az oka az indításnak.Hogy mekkora a baba,és hogy miért kell a cukrosokat indítani,és miért nem engedik 42.hétig húzni azt nem tudom sajnos,de valóban ez a protokoll ,hogy nem várják ki a 40. Hetet.
2019. jún. 3. 07:53
 12/15 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, nekem is gdm miatt indították, azt mondta az orvosom, hogy a kiírt napon be kell feküdnöm és ha nem indul 1-2 napon belül akkor indítják - vagy ha akarom aznap (én akartam)
2019. jún. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
En is cukros voltam, 40+0n akartak inditani, nem szerettem volna, igy be kellett fekudnom, napi 2-3xneztek, h jol van e a baba 41+0ig kaptam haladokot, szerencsere, magatol beindult 40+4en, bar nekem nem kellett inzulin, eleg volt a dieta a jo ertekekhez, a baba igy is normal meretu lett 3510g es 54cm.
2019. jún. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A terhességi diabétesz önmagában "csak" a nagyon szoros, a végén mindennapos orvosi ellenőrzésre indok, és ha jók az értékek, akkor általában 40-41. hétig akár hagyhatják is a babát. Én inzulinos terhességi cukorbeteg voltam kétszer, itt viszont nem feltétlenül jó ötlet hagyni, hogy magától induljon a szülés, ugyanis közvetlenül szülés előtt (van, akinek már az azt megelőző pár napban) hirtelen javulnak az értékek, csökken az inzulinigény.


Én pl. 36 egység inzulinnal indítottam a reggelt. Ha azt beadom, miközben aznap már szülni fogok, amit nem tudhatok előre, ahogy azt sem, hogy aznap már nincs is igényem inzulinra, akkor meghalhatunk mindketten, a baba is és én is egy durva hipózástól. Illetve születhet olyan alacsony vércukorral, ami veszélyezteti az életét.


Tehát inzulinos cukorbeteg kismamáknak nem szokták megengedni, hogy megvárják, amíg a baba indítja a szülést, mert egész egyszerűen életveszélyes állapot léphet fel.


Ki az, aki nem szeretne minél nyugodtabb, meghittebb körülmények között, nem siettetve szülni? De vannak helyzetek, amikor ezt nem lehet hagyni, a baba és az anya érdekében.


Ez egyáltalán nem ugyanaz, mint amikor azért programozzák és hozzák előre a szülést, mert a fogadott orvos a következő héten nyaralni megy.....

2019. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14es értem köszönöm,akkor nekem nem lenne gond ha itthon indulna magától,és ezt is szeretném,nyugiba itthon elkezdeni vajúdni.Várom a további tippeket:-)
2019. jún. 3. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!