Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A hüvelyi szülés vagy a...

A hüvelyi szülés vagy a császármetszés a biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Anya-baba szempontjából, oxigénhiány, köldökzsinór előreesés, vérzés stb. szempontok szerint?

Ha választhatnátok melyiket választanátok?



2019. jún. 5. 22:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
73%

Nekem volt mindkettő.

Ha minden rendben megy, akkor a természetes szülés a legjobb mindkettőtöknek. Ha nem megy rendben, akkor meg császár lesz.

Én sem tartom helyesnek, hogy ez választható opció. Főleg így, hogy ma már a fájdalomcsillapításra is van rengeteg lehetőség.

Előre amúgy se tudhatod. A barátnőm félt a szüléstől, ő is gondolkodott, hogy császárt akar inkább. Aztán ő volt az, aki még saját lábon besétált a kórházba, hogy lehet, hogy beindult a szülés. A szülésznő mondta, hogy de be ám, nyomhat is. Ott a vizsgálóban kettőt nyomott, és kicsusszant a baba. Utána ott röhögött az eszemadta, hogy ettől kár volt ennyire betojnia, jöhet a következő gyerek.

2019. jún. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
85%
Természetes szülés Magyarországon nincs. Van helyette elsö babás rutin gátmetszés, oxitocinnal, könyökléssel, burokrepessztéssel, méhszájérleléssel kieröltetett hüvelyi szülés. Ez sem jó a babának, ugyanúgy váratlanul éri, mint a császár. A legjobb a természetes szülés lenne, de az nincs. Beavatkozásokkal agyonturbózott hüvelyi szülés van, attól biztonságosabb a császár babának, sok esetben anyának is. Lehet lepontozni ;)
2019. jún. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, jó szar élményed lehet. Megcáfollak jó? 2 hüvelyi szülésem volt Magyarországon, kórházba. Háborítatlan volt, nem volt protokollgátmetszésem. Azért kaptam, mert nem tágultam tovább, és az elsőnél egy 4 öltéses volt. A másodiknak nagyobb volt a feje, és folyton visszacsúszott, nem könyököltek, csak ellentartottak, hogy ne csússzon vissza. Oxit nem kaptam, sem indítás nem volt, mind2 baba magától, időben indult be.


Kérdező, mind2 esetben van komplikáció. De míg a hüv3lyi természetes folyamat, addig a programcsászár pl nem. Ott csak kikapját a babát, amit úgy képzelj el, hogy alszol, és a nyakadba öntenek egy lavor jeges vizet.

Én nem féltem a hüvelyitől, de egyenesen rettegtem a császártól, soha nem választanám saját akaratomból.

2019. jún. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván a sima utat választanám. Anyai részről élettani és pszichológiai okok miatt is, baba részről pedig a gyorsabb élethez való adaptálódási képesség, a szükséges hormonadag és az aranyóra miatt is.


Komplikáció esetén császár, de az nem választás kérdése lenne már, hanem sürgősségi eset.

2019. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%
13 akkor örülj a szerencsédnek. ;) Én is az enyémnek:) a szuper háboritatlan szülésélményed meg magyarázd azon barátnöimnek, akik velem egy évben szültek és nem voltak szerencsések. Sorolom jó? 1. 3 napig inditgatták a szülést, majd burkot tepesztettek, könyökléssel màsfél óra alatt kieröltették belöle a gyereket, szanaszét szakadt majd összevarrták érzéstelenités nélkül. 2. Úgy rángatták ki belöle a gyereket, hogy a doki két kézzel benyúlt a gyerek feje mellett, 3 napig fekvöbeteg volt a csodás hüvelyi "háboritatlan szülésével" 3. 4-es fokú hüvelysérülés, szülés után azonnali hüvelyplasztika, húgyhólyag sérült, inkontinencia tarta egy éve. 4. A gyereket fogóval ràngattàk ki 2 nap inditgatàs utàn, eredmény oxigénhiàny. 4 nö, 4 kórhàz... ugyanabban ay évben. Örültek volna ők egy pcs-nek. Persze ha szerencséd van és minden jóp megy mint nàlad az klassz, csak nem ez az àtlag és van aki ennek lehetőséget sem akar adni pl én és tàrsaim. Ha neked is ilyen lett volna bàrmelyik szülésed (és ne gyere a bababaràt korhàzzal mert mind az volt, és ne gyere a fogadott dokival, mert mindnek volt) akkor máshogy vélekednél. ;)
2019. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
#15 dehát ezek közül egyik sem háborítatlan szülés volt. Mind a 4 leírt történet a medikalizált szülések iskolapèldája. Eleve nincs se indítás, se burokrepesztés a háborítatlan szülésben.
2019. jún. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezt mondta ő is.
2019. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
26%

"Örültek volna ők egy pcs-nek. Persze ha szerencséd van és minden jóp megy mint nàlad az klassz, csak nem ez az àtlag és van aki ennek lehetőséget sem akar adni"


Igen, összeszedtél 4 kórházból 1-1 esetet. Ez rohadtul nem az átlag. Az átlag természetes szülés nem ilyen. Nincs is 2 egyforma szülés. Az meg, hogy napokig "indítgatnak" szülést egy vicc. Vagy beindítottak egy szülést valamilyen okból, vagy nem. Ha beindult egy szülés, de pl nem tágult a méhszáj, nem hagyják bent a gyereket napokig. Lehet, hogy egy szülés lasdan halad, de napokig nem nem tartják bent. Oxigénhiányt nem tudhatod, hogy miért alakult ki az ismerősödnél. A protokoll szerint abban a pillanatban sürgősségi császárra kerül a sor,hogy esik a baba szívhangja. Olyan esetet viszont már hallottam, hogy azért lett oxigénhiányos egy baba, mert anyuka visszautasította a vizsgálatokat, ctg monitorozást,császármetszést és késő volt. Saját felelősségre lehet hülye az anyuka. Kár, hogy a gyereke itta meg a levét.


Ettől még a természetes szülések túlnyomó része nem csak simán megy, hanem csoda egy élmény. Ha nem így lenne, már nem lennének hüvelyi szülések.

2019. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
72%
18 te igy latod én ugy. Ugyanebben az évben 2 màsik bnőm + én szültem csàszàrral, senkinek semmi baja, mindenki elégedett. És màr bocs, de inkàbb hiszek azoknak, akiket konkrétan ismerek, mint mendemondàknak vadidegenekröl h jajj biztos haboritatlanul szulnek (most nem ràd értem, mint mondtam ez ritka) meg ha annyira hàboritatlan szulesek lennenek nem lenne tele a net forumhozzaszolasokkal, hogy hogy dolgozzal fel a traumat, pl a csàszàrvonal is, ahol azert lett surgossegi csaszar sokaknàl, mert siettetek a dolgokat, ahogy szoktak. 10-bol 9 nö leteszi a fenekét az àgyra és màr csepeg az oxitocin. Jo h nem màr a portàn kötik be... Tobbet nem irok, mindent elmondtam a témàrol amit en gondolok, egyeterteni nem kell.
2019. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
66%

Elhiszem, hogy vannak negatív történetek és vannak nem kooperáló orvosok, nővérek a szülészeteken. De ezekről azért tudsz és hallasz annyit, sőt csak ilyen történeteket hallasz, mert azok írják meg, mondják el és kürtölik világgá, akiknek kifogásuk volt az ellátással, a protokollal, akinek nem ment simán vagy nem az és nem úgy történt, ahogy szerette volna. Soha nem fogsz blogot, riportot vagy botrányt látni-hallani az egyszerű, sima, örömteljes természetes szülésekről.


Nemsokára szülöm a másodikat és bár van bennem félelem, ha addig nem történik semmi komplikáció, biztos, hogy a természetes szülést választom. Ettől még tudom, hogy bárhogy alakulhat és nem fogok hisztizni, ha a szülés úgy alakulna, hogy császározni kell. Szerintem ugyanerre a belátásra van szüksége azoknak, akik úgy vannak a programcsászár pártján, hogy közben a természetes szülés közben adódó rémtörténetekkel érvelnek.

Én is ismerek pl császárosokat, akik finoman szólva megsínylették a prigramcsászárjukat, mégsem mondom, hogy fú, a császár egy rettenetes dolog, cdak a baj van vele. Pedig egyikük majdnem odalett a műtét után, olyan méhűri vérzése lett, másikuk nem vállalhat harmadik babát, mert olyan rossz állapotban van a hege. De van olyan is, aki szimpkán 2 hónapja szült és még alig bírja ellátni a gyetekét, az anyja hozza-viszi, olyan mint aki lerokkant. Stb...

2019. jún. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!