Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A hüvelyi szülés vagy a...

A hüvelyi szülés vagy a császármetszés a biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Anya-baba szempontjából, oxigénhiány, köldökzsinór előreesés, vérzés stb. szempontok szerint?

Ha választhatnátok melyiket választanátok?



2019. jún. 5. 22:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
67%
#18 mind a két gyerekemet 3 napon keresztül szültem. Az első indított szülés volt. Azt mondták, hogy 4 napig vajúdhatok. Elvégre első szülés, nem sietünk sehova. A harmadik napra kimerültem, császár lett. A második indult magától. NEm lehetett császárt választani, hiába volt császár az előző. Egyik nap beindult a szülés, másnapra 3 centire kitágultam, aztán leállt az egèsz. 3 centire kinyílt méhszájjal hazaküldtek, hogy pihenjek. Harmadnap kellett mennem vizsgálatra, addigra nem bírta a heg. Nagyon fájt, nem tudtam kiegyenesedni. A bába még így is közölte velem, hogy itt nincs kívánság császár. Meg kell várni a 10 napos terminustúllépèst (érted, felállni se tudtam, a kocsiig se tudtam volna elmenni, hogy egyáltalán hazamenjek, de még 8 napig lássak el egy kétévest), és utána indítják a szülést. Nem nagyon értette, hogy addigra szétszakadok. Szerencsére az orvos észnél volt, és megcsászározott. És ez még kutyafüle. Angliában egy nő megszülte az ikerpár egyik tagját, aztán leállt a szülés. Hazaküldték, majd 2 hét múlva szülte meg a másik babát. Úgyhogy de, simán vannak helyek, ahol hagynak napokig vajúdni.
2019. jún. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
46%

Angol protokollt nem ismerem, de a második terhességednél nem történt volna sokkal másképp Magyarországon sem.

Az első érdekes sztori, indított szülésnél hazaküldeni kismamát....szinte gyanús. De ez most megint egy olyan dolog, hogy én meg leírhatnám az "álomszülésemet", hogy bezzeg nálam minden úgy volt, mint a mesében.

Az angol NHS rendszer mondjuk pont nem jobb, mint a magyar,sőt.. viszont felszereltebbek a kórházak.

2019. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
57%
Sokan elfelejtik hányan haltak meg a háborítatlan szülés közben régen. Sajnos volt hogy a baba és mama is. Mamám mesélt pár ilyen történetet. Anyukájának is 3 babáját vették el fogóval, mert nem bírta megszülni őket. Akkor tuti nem kapott szegény parasztasszony oxitocint, meg nem repesztettek burkot. Szerintem a császár mindenképpen biztonságosabb a babára nézve, pláne ami a köldökzsinór előreesést és oxigénhiányt illeti.
2019. jún. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
36%

"Sokan elfelejtik hányan haltak meg a háborítatlan szülés közben régen. Sajnos volt hogy a baba és mama is. Mamám mesélt pár ilyen történetet. Anyukájának is 3 babáját vették el fogóval, mert nem bírta megszülni őket. Akkor tuti


Utolsó! Sokan elfelejtik, hogy a háborítatlan szülés nem egyenlő a természetes szüléssel, sőt. Régen az nem is létezett, könyököltek, bábakoktélt itattak, lefogtak, mittudomén... A fogó, az oxitocin, a burokrepesztés nem háborítatlan szülés.

Régen, amikor nem császároztak, nyilván csak a hüvelyi szülésbe tudtak meghalni/sérülni. Mostmár kórházban szülnek a nők és ha kell, császároznak sürgősséggel. Pl köldökzsinór előreesésnél azonnal, ott nem is kell mérlegelni.Vérzés esetén attól függ, hogy mi okozza, lepényleválásnál mindenképpen. Ha csak tágulási vérzés, akkor nem. Oxigénhiány bármelyik születés során előfordulhat, ezt viszont elég profin lehet követni ctg-vel.

Aki úgy parázik a fájdalomtól, az úgyis meggyőzi magát azzal, hogy egy hasi műtét biztonságosabb. Szerintem válaszd azt, kérdező, az a tutibiztos.

2019. jún. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
77%
Aki úgy parázik a fájdalomtól, az úgyis meggyőzi magát azzal, hogy egy hasi műtét biztonságosabb. - gondolom neked nem volt csàszàrod. Van rajtad egy 15-18 centis vàgàs. A hasizmod közötti hàrtyàt àttépik, a méhed, zsîrszöveteid àtvàgjàk, majd 3 rétegben összevarrnak. Előtte a gerinced mellé szúrnak kétszer, jó mélyen a spinàlis érzéstelenítés soràn.De ez nem fàj, csak szúnyogcsípés jellegű. :) Csak a vajúdàs a "nagy valami" Meg az a kiràly aki azt végigcsinàlja, aztàn lehet hogy ugyanaz összefosnà magàt, ha egy csàszàr utàn 6 óràval fel kéne àllni. ;) De.mindegy.
2019. jún. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó, te most elijeszteni akartad a kérdezőt a császártól vagy hősnek beállítani a császározott anyukákat? Nekem nem egyértelmű. Válasszon császárt, mert az sokkal rosszabb, úgyhogy ettől mártír lesz vagy ne válasszon, mert utána ezerszer rosszabb?

Másik ami már megint előjön: a császáros anyuka "bezzegel", hogy az a valami. Eddig mindig azt olvaszam itt, hogy "sokkal jobb a császár, mert csodálatos élmény és már másnap háztartást vezettem, hegyet másztam, meg srm kottyant" Most meg azzal érvel egy másik, hogy mekkora király vagy, hogy habár rettenetes fájdalom, te hősiesen azt választottad ...

2019. jún. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Utolsó. Senki nem mondta hogy a csàszàr nem fàj, csak màshogy. Szépen kiforgattad a szavaim, mindegy. Ettől mit ilyesztettem el. Mondjam azt, hogy nem fàjt kicsit se? Minek, majd ràjön. De nem cseszik szét a hüvelyét, sem nem ràngatjàk majd fogóval a babàja fejét, nem metszik àt a gàtat majd varrjàk össze a hüvelyét érzéstelenites nélkül stb stb forgasd ki ezt is pls vàrjuk ;)
2019. jún. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
42%

Nem forgattam ki a szavaidat, csak a saját érveid mondtak ellent az általad méltatott módszernek.

Az külön vicc, hogy a gátmetszést, mint "érvet" említed, amit megspórolhat császárnál anyuka...ellenben a rohadt hosszú, pirosló, császáros hegével szemben...meg a fogó, meg a nem érzéstelenítés...istenem. Pont annyiszor varrnak össze gátmetszés után érzéstelenítés nélkül, mint ahányszor császár után...és fogót is pont annyiszor használnak a 80-as évek óta.

Mivel az utolsó kommentből lejött, hogy meg van neked a magad baja, hogy ennyi hülyeséget hordasz össze, gondolom még te sem dolgoztad fel a dolgot. Örülj inkább a gyereknek. Minden jót.

2019. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
A két hittérítő csapat össze csap, azaz mindenki a maga igazát fújja. Hüvelyi úton szült anyuka: az a legjobb mert Isten is így akarta. A komplikációk csak az orvosok és más embertársaink hibája. És mivel ő megszülte 2 óra alatt az erdő szélén gátmetszés és repedés nélkül, k.rv@ büszke magára és térít. Jön a császáros anyuka és felháborodva térít. Szerinte jobb kivágni azt a gyereket beelőzve a komplikációkat, amik hüvelyi szülésnél felléphetnek, itt megfeledkezve a császáros komplikációkról. A császáros anyuka is k.rv@ büszke, hisz felvágták a hasát és túlélte, ezért hősnek hiszi magát. Viszont maradt a szívén egy kis bibi, amit fel fel tépnek, mikor a császár ellen vallanak, ezért támad és végeláthatatlan vitába száll feleslegesen. Ezek csak sarkított példák. Szerintem gondoljatok bele mi lett volna ha a császáros hüvelyi úton szül, vagy a hüvelyi úton szülő nőt mégis császároznák? Ugyanígy vélekednének? Szerintem nem. Kedves Kérdező, ne ez alapján dönts. Minden szülés más, mindenki csak okoskodik háttértudás nélkül. Hiszem hogy a hüvelyi szülés jó dolog, de azt is, hogy külföldön nem véletlen választható a császár. Ha annyira veszélyes lenne mint itt sokan leírták, tuti nem engedélyeznék. Pl Magyarországon imádják a boraxot mindenre adni a babának, de ez egy bőrön át is felszívódó méreg és túladagolható. Nem is tájékoztatják az anyukát. Külföldön be is tiltották a használatát egészségügyi célra.
2019. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!