Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet ez a szülés indulása?

Lehet ez a szülés indulása?

Figyelt kérdés
Első baba, szóval fogalmam sincs mit kell éreznem, vagy nem is tudom. Szóval az van, hogy reggel óta megy a hasam, de görcsöl is. De nem csak akkor görcsöl mikor WC-re kell mennem, hanem úgy egész nap eddig. Nagyon fáj a derekam, ami valahogy a combjaim belső részébe meg a szeméremajkakba is kisugarzik és ez folyamatos fájdalom. A görcsöket nézegettem, hol 7percre jönnek, hol 9,hol 6 perc, szóval össze-vissza. Férjem pont reggel ment az egyik kocsinkat vinni muszakira és hozza haza majd a másikat olyan fél négy fele, szóval addig egyedül vagyok itthon. Már szóltam neki, hogy mi a szitu, de mondtsm neki, hogy annyira nem vagyok rosszul, úgyhogy nyugodtan várja meg a másik autónkat és utána jöjjön csak haza. Mert nem tudom, hogy most ez amugyis már a szülés kezdete-e vagy sem. Kereken 39 hetes vagyok és elég gyakran voltak eddig joslo fajasaim. Gyorsan lezuhanyoztam, mert egy - egy gorcsnel még a víz is lever. Nem tudom, mert nagyon szabálytalan időközönként jönnek.
2019. jún. 17. 13:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Ahh most látom hogy közben írtál.


Kitartás, igen vérzés illetve magzatviz elfolyassal azonnal indulj!


Amúgy szerintem ha nem ma, holnapra már kibújik az a kisbaba :)

2019. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Oh, nekem a 7 percesek után 2 óra múlva indultak a tolófájások :) De állítólag nálam extrém gyorsan beindult a szülés. Állj készenlétben :)
2019. jún. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Mi újság?
2019. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nekem sosem rendszereződtek a fájások, az nst után azt mondta a szülésznő, hogy ezek csak jóslók. Aztán onnantól számítva 3 órán belül megszületett a kislányom. Nekem is hasmenés, és combba kisugárzó görccsel indult. Imádkoztak, hogy magzatvíz elfolyással induljon, mert hiába mondják, hogy tudni fogod ha itt az idő én féltem, hogy nem fogom tudni. Hát nem folyt el a víz és a fájásokból sosem tudtam biztosra! Szerencsére a doki megvizsgált és észrevette, hogy szépen tágulok.
2019. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Nekem semmi klasszikus tüneteim nem volt pl. derékfákás, combba sugárzó fájdalom, menzeszszerű görcsök. Az első néhány fájás olyan volt, mint a hascsikarás, csak 7 percenként, elég hamar bedurvult a dolog, 5 óra múlva megszületett a kislányom.

Mi a helyzet veled kérdező?

2019. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nah, hát 18 óra 56 perckor megszuletett az én ügyes nagy fiam, Ákos, 3980 grammal és 53cm-rel. Azt hittem lányok, hogy a kaszás jött el értem, mert én ilyen fájdalmat még soha nem éltem át. De marha szerencsés vagyok, hogy ilyen gyorsan lett meg ő ahhoz képest, hogy első baba (és egyben az utolsó is). Persze a gyorsaság hátulütője, hogy gátmetszes kellett és most csak féloldalasan tudok ülni, de kit érdekel, ez semmiség és szerencsés vagyok, mert azonnal rajott a baba is, hogy jó neki szopizni, és tejem is lett, szóval na, akkor én azt mondom, "álom szülésem" volt. Most elvittek őt, de azt mondták, hogy ha úgy érzem nagyon fáj, feszül a mellem, odaadjak éjszaka is, akkor is nyugodtan megszoptathatom. Baromi kedvesek és még dicséretet is kaptam, pedig nem bírom a fájdalmat, de ha orvost látok, rögtön vigyázzba vágom magam 😂. Úgyhogy ez történt. De aludni tuti nem fogok tudni éjjel, mert tök izgatott vagyok.
2019. jún. 17. 20:41
 17/25 anonim ***** válasza:
Gratulálok :)
2019. jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Gratulálok, sok boldogságot 😃

1.

2019. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jún. 17. 21:40
 20/25 anonim ***** válasza:
Gratulálok!!! Jó babázást!
2019. jún. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!