Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Erdeklne hogy kinek hogy ment...

Erdeklne hogy kinek hogy ment a szülés. Mikor kell elindulni a kórházba? , és onnantol ahogy beerek mi történik majd velem? Es szules utan is Papirokat töltünk gondolom kapok szobát vagy nem tudom.

Figyelt kérdés
2019. júl. 4. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szülés előtt van papírmunka, alá kell írni egy nagy köteget, hogy szülés alatt mit csinálhatnak stb.

Nálam úgy volt, hogy éjfélkor elkezdett szivárogni a magzatvíz, kb 6ra értem a kórházba, papírmunka, mondtam, hogy vip szobát szeretnék ha van szabad, utána bementem a szülőszobákhoz, hívták az orvosomat, újabb papírmunka, megvizsgált az orvos (azt hittem belepusztulok), á

2019. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

(Véletlenül elküldtem...)

Átvettem a kórházi ruhát, szülőágyra fel, nst fel, infúzió be... behívták a páromat, szemvedés, szülés, stoppolás, párom, baba ki, takarítás, párom, baba be, szoptatás, párom baba ki, áttoltak a saját szobába, párom be, baba jó sokára be (addig nem hozták amíg nem voltam pisilni -ahová első alkalommal nővérrel kellett mennem, nélküle nem kelhettem fel az ágyból)

2019. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésem 6 nappal terminus után indult. Ekkor már minden nap jártam nst-re, épp vártuk a dokit, hogy kiértékelje, mikor egyszer csak elfolyt a magzatvíz. Megvizsgáltak, előkészítettek, borotválás, beöntés (nem mindenhol van), egy csomót adminisztráltak, majd a vajúdóba vittek. Rámrakták az nst-t, majt ott hagytak. Jöttek nézni a fájásokat, vizsgálták közbe a méhszájat, de nem ültek mellettem non stop. Mikor már 2 perces fájásaim voltak ávittek a szülőszobára, ott kaptam oxitocin infúziót, majd mikor jött a tolófájás mondták hogyan nyomjak. Szülés után összevarrták a gátmetszést, visszavittek a vajúdóba a 2 órás megfigyelésre. Utána lekerültem a gyermekágyas osztályra, ekkor hozták a babámat is, addig az újszülött osztályon volt. Persze szülés után egyből odaadták, de el is vitték míg engem rendbe raktak odalent.

A második otthon indult fájásokkal. 5 percesekkel mentünk be. Ekkor hasonló fotgatókönyv, vizsgálat, előkészítés, vajúdó. Mikor 4 ujjnyira tágultam szülőszoba, oxitocin, 4 nyomás, kint is volt. Vele 1 ágyas szobábán voltam utána, az elsővel 2 ágyasban.

2019. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Este 11 óta görcsöltem, reggel bementünk a kórházba, ott be a vajúdó a, meg vizsgálták, fel kötötték az nst-t. Addig egy köteg papírt aláirtam, kérdezgettek ezt-azt. Fél óra múlva mondták, hogy rossz a szívhang, azonnal császár, katétert megkaptam, onnan irány a műtő. Mikor lehoztak a szobába, már minden cuccom ott volt. Másnap jöttek anyakönyvezni a babát. Ennyi.
2019. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kb 3 perces fájásokkal 23:00-ra beértünk. A szülésznőm már várt, mert telefonon előtte hívtuk. Az ügyeletes orvos megvizsgált, rengeteg papírt aláírtunk (beleegyező nyilatkozat stb...) Utána szülésznőm hívta a saját orvosomat. Ez kb. 24:00-kor volt. Bementünk a szülőszobára, odaért az orvosom, burkot repesztett. Fájások,kínlódás... 01:45- kor megszületett a kislányom. Varrás. Közben a baba a mellkasomon volt, itt nálunk 1 órán át az anyával hagyják a babát. Utána a baba és apa elmentek az újszülöttes nővérekkel rendbetenni, felöltöztetni a babát. Engem felvittek a vip szobába (én azt kértem). Apa kipakolászott nekem, utána hazament. Hajnalban hozták a babát. Onnantól kezdve nem vitték el, együtt voltunk hazajövetelig. Az első pisilésre itt nálunk is nővérrel kell menni, nehogy felállásnál hirtelen elájulj, vagy elszédülj (első szülésemnél ez is sikerült). :)
2019. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat.
2019. júl. 4. 13:03
 7/12 A kérdező kommentje:

A beöntést vissza lehet utasítani?

Faj?

Nő csinálja?

Ha megvagy borotválva akkor is megborotválnak?

A búrok repesztés fáj? Mit lehet erezni közben?

Miután meg születet a kisbaba és rendbe tettek pelenkát raknak rád vagy nem kapsz semmit és magad alá vérzel vagy mi?

Utánna tudtatok aludni?

Vagy utánna is nagy fájdalmak vannak?

2019. júl. 4. 13:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Délben erős Folyamatos fajassal indult, 3ra értünk a kórházba. Mivel nekem folyamatosan fajt nem úgy hogy fájás szünet fájás szünet, így az nst előtt megvizsgált az ügyeletes orvos. Mivel minden rendben volt (2 ujjnyira amúgy is nyitva voltam már) felraktak nst-re, amit tudtunk közben aláírtam, adatokat egyeztettünk a szülésznővel. Kiderült az nst-ről hogy 4 percesek a fájások. Kaptam beöntést, közben hívták a dokimat. Eltotyogtunk a szülőszobaba ahol magunkra hagytak kicsit amíg a beöntés hatása véget nem ért illetve utána lezuhanyztam... Időközben jött a doki akkor már 4 ujjnyira nyitva volt a mehszaj, úgyhogy burokrepesztes, majd fél 6kor megszuletett a kisfiam. Miután a doki varrt, a szülésznő törölt át vizes ruhával és adta rám a bugyimat. Hoztak egy tolókocsit és letoltak az osztályra, akkor már kb 8 óra volt így aznap éjszaka a kisfiam a csecsemősökkel volt, de reggel 6-tól lehetett menni érte onnantól velem volt
2019. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A beöntés nekem nem fájt, ahogy a burokrepesztes sem (elenyesző fájdalom max az egyébként folyamatos fajdalomhoz kepest)


A szülőszobaban kaptam a bugyiba a betétet amit én hoztam, de a szülésznő rakta bele és ő adta rám.


Borotvalni nem borotvalnak ha meg vagy.

Vissza lehet utasítani a beöntést

2019. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagy fájdalom nincs utána, legalábbis annyira nem fáj hogy ne tudj aludni tőle.. Inkább az adrenalin ami miatt en nem tudtam, hogy bakker szültem egy gyereket!! Megcsinaltam!


A pocak es a gatseb valamennyire fáj de nem vészes. Szoptatás alatt a méh húzódik össze az fajfalommal járhat, de az teljesen normális!

2019. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!