Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés fájdalma mennyivel...

A szülés fájdalma mennyivel rosszabb az alábbi fájdalmakhoz képest?

Figyelt kérdés

Csak az válaszoljon aki átélte ezek közül valamelyiket:

- bölcsességfog műtét után begyulladt seb, lázzal

- szalag szakadás

- nyílt csonttörés

- krónikus hugyuti fertőzés (tehát az a szint, amikor olyan, mintha tüzes vasat nyomtak volna fel...)


Ezek voltak életem legdurvább fájdalmai, és szeretném felmérni, hogy a szülés ezekhez képest mennyivel rosszabb? Mindenki riogat, hogy a menzesznél rosszabb, de a menzesznél a fentiek mindegyike sokkal rosszabb volt számomra.


Ha esetleg valaki sajnálatos módon átélte ezeket a fájdalmakat és szült is, össze tudná hasonlítani a kettőt?


A menzeszt én nem szoktam olyan durván megélni, általában valami fájdalomcsillapító és elvegetálok magamban, mert egy lassabb, tartós, de tompa sajgó valaminek élem meg.


2019. júl. 20. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Állítólag olyan, mintha érzéstelenítés nélkül levágnák a lábad.
2019. júl. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Az elsőben volt részem, nekem a szülés sokkal kellemesebb volt, pedig nem kaptam érzéstelenítőt. De végig tudtam, hogy hamarosan vége és ott lesz a kisbabám ami mindenért kárpótol. Egyébként a toló fájásokig volt vészesebb, utána már sokkal jobb és mikor megszületett, mintha elvágták volna, minden fájdalom elmúlt. A végén kicsit varrtak, nekem az volt a legrosszabb része.
2019. júl. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Minden szülés más. Nekem pl könnyű szülésem volt, nem viselt meg, bármikor újra csinálnám. A legrosszabb része az álmosság volt mert 26 órát vajúdtam.

A kislábujjam tört egyszer, az se volt nyílt, de jobban fájt mint a szülés.

2019. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Olyan, mintha 10 csontod egyszerre törne el. Kb...
2019. júl. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Mind a 4 bölcsességfogamat kiszedték, egyiket beletörték, begyulladt, utána még egy műtét érzéstelenítés nélkül, mert arra allergiás vagyok.

Vesemedence-gyulladásom is volt.

Egyik se hasonlítható a szüléshez. Máshogy fáj, máshol fáj.

Első szülésem brutális volt, hónapokba telt felépülni. Vákuumra volt szükség, utána pedig vérátömlesztésre. De pihenni nem volt időm, mert a gyereket fejlesztésre kellett hordani, mert ő is sérült.

Második szülés sokkal jobb volt, de ott is arra vágytam a finish előtt, hogy valaki lőjjön már le, mert nem bírom, mindjárt kettétörik a gerincem. A fenti fájdalmak egyikénél se éreztem ezt.

2019. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

A szülési fájdalmat egy durva hasmenéses görcshöz hasonlítanám Sokkal erősebb kiadásban. Ha 10-es skalan az 9-es akkor:

A gyulladt bölcsességfog 4-5(nem volt lazam csak begyulladt)

Csonttoresem soha nem volt

Hugyuti fertozest kimaxoltam 4keresztes vesegyulladassal, az 5 erosegu

Ami rosszann a szulesnel: gyokerkezeles erzestelenites nelkul na az 10. nem hasonlit a fajdalom jellege de erossegben rosszabb

Amiben viszont jobb a szules, h csak szakaszosan faj, ahogy elkezdodik egy fajas, egyre jobban faj, kb 10-15 masodperc amikor nagyon rossz, utana fokozatosan elmulik. Egy hugyuti fertozes meg egesz nap faj. Valaki ezt jobban valaki kevesbe jol viseli.

De! Mindenki egyedi es mas az egyes fajdalmak fajdalomturo kepessege. Van akinek mas jellegu a szulesi fajdalma. Ez csak az en velemenyem.

De sokkal jobban viselheto ha hagyod h elteritsen a fajdalom, nem kuzdesz ellene, nem feszitesz be, hanem ellazulsz benne.A tobbi fajdalommal ellentetben erre hatasos ez a modszer!

2019. júl. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Szalag szakadásban és törésben volt sajnos részem, durva fájdalom volt, de nem tudnám a szüléshez hasonlítani.

Mindkét szülésemnél fokozatosan erősödtek a fájások, és mindkét alkalommal volt olyan pont, amikor azt hittem, most már tényleg végem, meghalok, de igazából azt se bántam volna, ha ott helyben lecsapnak. Annyira fájt, hogy szinte kikapcsolt az agyam, és a mai napig sem emlékszem, miket hordtam össze, csak a férjem mesélt róla.

Az első horrorszülés volt, hónapokig tartó felépüléssel, a második végre nekem is úgy sikerült, hogy amint kibújt a baba, elmúlt minden fájdalmam, a szülés utáni napokon is csak azt éreztem, hogy húzódik a hasam.

Igazából nincs értelme más fájdalomhoz hasonlítgatni, mert a szülés alatt egy csomó hormon viszi előre a folyamatot, teljesen másképp éli meg az ember azt a fájdalmat, mint pl. egy törést. De tény, hogy én sokkal elviselhetetlenebbnek éreztem mindkét szülésemet.

2019. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Bölcsességfoggal és húgyúti fertózéssel volt dolgom, plusz két fájdalomcsillapítás nélküli szüléssel. Nem sokkal fájt jobban a szülés. Én azt mondanám, maga a fájdalom azért nagyobb valamivel, de könnyebb elviselni, mert tudod, hogy ezen csak túl kell esni és vége, ráadásul van értelme és célja, a többi szörnyű fájdalom meg csak kínoz, mintha sose akarna elmúlni.
2019. júl. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Vesekő fájdalmasabb,nekem volt 4-szer.
2019. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Ezeket ugyan nem éltem át. De! Nekem gyors szülésem volt, a vajúdás az fájt, de nem tartott sokáig. A tolófájások nem fájtak(vagy legalábbis nem éreztem) nem kaptam semmilyen érzéstelenítőt, de úgy éreztem magam, mint aki be van drogozva. A lényeg, nekem a migrén sokkal rosszabb, az van, hogy egy napig tart, és folyamatos.

Szerintem sokat számít az idő faktor, hogy mennyi ideig kell elviselni a fájdalmat, pár óráig, vagy egy napig.

2019. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!