Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés fájdalma mennyivel...

A szülés fájdalma mennyivel rosszabb az alábbi fájdalmakhoz képest?

Figyelt kérdés

Csak az válaszoljon aki átélte ezek közül valamelyiket:

- bölcsességfog műtét után begyulladt seb, lázzal

- szalag szakadás

- nyílt csonttörés

- krónikus hugyuti fertőzés (tehát az a szint, amikor olyan, mintha tüzes vasat nyomtak volna fel...)


Ezek voltak életem legdurvább fájdalmai, és szeretném felmérni, hogy a szülés ezekhez képest mennyivel rosszabb? Mindenki riogat, hogy a menzesznél rosszabb, de a menzesznél a fentiek mindegyike sokkal rosszabb volt számomra.


Ha esetleg valaki sajnálatos módon átélte ezeket a fájdalmakat és szült is, össze tudná hasonlítani a kettőt?


A menzeszt én nem szoktam olyan durván megélni, általában valami fájdalomcsillapító és elvegetálok magamban, mert egy lassabb, tartós, de tompa sajgó valaminek élem meg.


2019. júl. 20. 18:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy nem ugyanaz a fájdalom a fent felsorolt esetekben, mint a szülésnél, de egy körülbelüli intenzitást kb be tudok lőni így.
2019. júl. 20. 22:21
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem hasonlítható egyéb fájdalomhoz. Valahogy teljesen másképp áll hozzá az ember, még akkor is ha tényleg volt egy pont mikor elhittem, hogy bele fogok halni. Nem a fájdalomba, hanem kompletten az egészbe.
2019. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Volt többször szalag szakadásom, durva kismedence gyulladásom, 15 műtétem.

Egyikhez sem tudnám hasonlítani a vajúdás fájdalmát. Teljesen más. Egyrészt jobb, mert azért vannak szünetek, így rá lehet készülni a következőre. Másrészt rosszabb, mert a fájások olyan erősek voltak, hogy a fájáscsúcson egyszerűen nem kaptam levegőt sem.

Nekem a vége császár lett. Arról határozottan meg tudom állapítani, hogy az utána következő egy hét sokkal rosszabb volt, mint bármelyik másik műtétem, vagy sérülésem után.

2019. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

Bírom, hogy ezeknél a kérdéseknél, ha valaki le meri írni, neki könnyű szülése volt, azt lepontozzák a fenébe, aki meg halálközeli élményekről számol be az 100%.

Mire jó ez? A "nekem nem volt vészes" pont olyan válasz, mint a majd belehaltam.

Hihetetlen, hogy néhány nő már ebben is versenyt lát, ki szenvedett meg jobban.


Kérdező te meg ne agyalj ezen, vagy készíts összehasonlító elemzéseket, mert minden szülés más, mindenki máshogy éli meg. Még akkor is ha ez a túlvilágot megjárt szupermamkiknak nem tetszik, akkor is.

Na jöhet a nulla.

2019. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
9-es! Tau bacsi.... mondd, hogy nem férfiként írsz véleményt a szülésről!
2019. júl. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!