Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ki miért döntött úgy, hogy...

Ki miért döntött úgy, hogy szoptatás helyett inkább tápszert ad a babájának?

Figyelt kérdés

Azokat kérdezem, akiknek volt választásuk, nem azokat, akiknek elment a teje, vagy akart szoptatni de nem tudott.

Őszinte válaszokat szeretnék, és értelmes felnőtt módra folytatott beszélgetést. Aki veszekedni akar, az máshol tegye.


2020. okt. 15. 12:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
69%

Én ugyan szoptatok, de próbáltam a tápszert is, hogy hatha úgy jobban alszik éjjel (4-5x is kelt éjjel egy időben és fél órákat evett, nagyon fárasztó), és hogy el tudjak menni itthonról 3oranal hosszabb programokra is. De sajnos nem evett mennyiségeket.


Nekem viszolygas kicsit volt még terhesseg alatt, de azt a részét kevésbé tudom aterezni, hogy ezzel nem lehet kibekulni, mert ha belegondolok, a mell alapvetően ezért "van", és a szexuális funkciója ami csak egy plusz. Így gondolkodva elfogadtam és úgy álltam hozzá, hogy megprobalom, es tény hogy furcsa szoptatni az elején de gyorsan meg lehet szokni és onnantól teljesen természetes érzés.


Viszont el tudom fogadni, hogy valaki nem akar szoptatni bármi miatt is, mert a tápszer sem rossz a gyerekeknek, semmilyen szempontból nem látok különbseget a tejjel és a tápszerrel etetett gyerekek közt azon kivul h más ütemben híznak. Egyéni döntés.

2020. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
81%
Viszolygok a szoptatás gondolatától. Eleinte fejtem tejet az immunanyagok miatt és mellette kapott tapszert. 3 hónapos korára elapadt a tejem teljesen.
2020. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
59%
A 9es személyében megjött a napi "nemakérdésreválaszolokDemuszájleírnomhogy2évigszoptattam"anyu
2020. okt. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
69%
Igen én se értem, aki szoptat az miért írkál ide. Örülünk, hogy van aki tud/képes/kedvevan/lelkileg nyitott a dologra. De itt most nem ez a kérdés :)
2020. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%
Meguntam hogy állandóan csak cici cici kell. Míg másnál megnyugodott ha kézbe vette nálam csak a mellemtől. Egy két lábon járó tőgynek éreztem magam. Viszolyogtam attól is hogy más előtt kelljen szoptatni, ki se mertem mozdulni. Bónuszként rondák lettek a melleim pedig nem sokáig szoptattam.
2020. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
90%
Ikrek, egyik teljesen elutasította a cicit az első mellretételtől kezdve, a másik szopizott volna, volt, hogy elég volt, volt, hogy nem. Mikor éjjel 1 óra után is csak 15 grammot evett (kis súly miatt mérnem kellett), akkor éjjelre teljesen átálltunk tápszerre. Napközben azért minden etetéskor mellre tettem, amíg a férjem is itthon volt velünk, de egyébként percre pontosan egyszerre voltak éhesek és egyedül nehéz lett volna ezt megoldani, így elhagytuk a cicit. Tehát a kényelem miatt.
2020. okt. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
22%

9es vagyok. Bocs, ha valakinek a lelkébe gázoltam.

Csak sosem értettem ezt a fejés-fétist. Minek?? Nem elég a szoptatás?

Persze, hogy belefárad a friss anyuka...


Amúgy a testvérem tápszerezte a 3 gyerekét, mert nem akart szoptatni. Sosem volt ez téma köztünk.

Tök mindegy nekem, hogy más mivel eteti a gyerekét. Akár feles tejet is adhat neki (apósom azon nőtt fel, él és virul).

2020. okt. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
77%
17 ha valóban érdekel a válasz tedd fel külön kérdésben. Biztos fogsz kapni 20 különféle választ, ki miért. Van aki pl eladja az anyatejet, másik gyerek is kapja. Van aki fagyaszt tartalékba. Stb.
2020. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
15%
Akinek pszichés oka volt, érdekes az nem undortó, meg belefér a modern civilizációba hogy egy pasi használja élvezeti tárgyként a melleteket, de a saját gyereketektől megtagadjátok neki a legjobbat?
2020. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
81%
#19 szerintem jobb lenne ha megfékeznéd az ujjacskáidat. Akkor magyarázz ilyet, ha téged is ért már ilyesmi. Nem kívánom neked! Áh te bizonyára megvédenéd magad egy ilyen faszitól igaz? 11 éves kislánykényt, amikor ketten vagytok a faszi meg 2 méter és 150 kiló.
2020. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!