Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Nem szeretném mellre tenni a...

Nem szeretném mellre tenni a babámat, kórházban lehet kérni a tápszert? Kell adniuk?

Figyelt kérdés

2020. okt. 16. 08:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
72%
Kedves 20as,csak halkan megjegyzem, régen is volt alternatíva annak aki nem akart vagy tudott szoptatni. Pl lótej, kecsketej, tehéntej, leves, különböző kásák, sőt sörben áztatott kenyér. Szerencsére a 21.században már számít az anya döntése is és a tápszer a legjobb az anyatej helyettesítésére. Nyugodtan lehet engem is lepontozni, gyerekorvosi rendelőben vagyok asszisztens 6 éve, a doktornőnk vezet egy statisztikát arról, hogy a tápszert vagy anyatejet fogyasztó gyerekek lesznek e gyakrabban betegek és az anyatejes gyermekek állnak a rosszabb helyen. Szóval annyira nem kell szidni😉 de most biztosan jön valami szoptatásőrült és kismillió tanulmányt fog ide belinkelni, hogy megmutassa nincs igazam. A tápszer legnagyobb baja, hogy a világon sok helyen nem elérhető a tiszta ivóvíz az elkészítéshez, és/vagy az anyák nem tisztítják, sterilizálják a cumisüveget rendesen. Gyertek lepontozni.
2020. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
62%
21 igen. A barátnőm anyatejes kislánya is full beteges. Mert a barátnőm is. Nyilván az ő vacak immunrendszerét örökölte. Ezt nem fogja felülírni az anyatej. Másik anyatejes barátnőm gyereke egy éves és egyszer volt lázas beteg. Nővérem tapszeres kislánya meg egyszer sem. Szinten egy éves. Sokkal többet nyom a latba, hogy milyen immunrendszert örököl a gyerek, milyen a lakás (pl nincs e tulsterilizalva) stb. Nem 4-6 hónapnyi anyatej fogja megmenti a világot a pusztulástól.
2020. okt. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
40%
Kedves 20-as. Mit gondolsz miből jön az anyatej? A műkaját evő anyukából.
2020. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 jonyka ***** válasza:
20%

Kedves 23, az már megint az anyuka baja. S ha az lenne erre a kifogás, hogy már semmi sem bió ezen a földön... Mégis van egészségesebb s kevésbé egészségesebb élelem.

21-esnek pedig, nagy különbség van az állati eredetű tej valamint a sok kérdőjeles származékokból összeálló tápszer között.

El ne jöjjön az az idő, amikor már az anyuka méhe, teste se kell a gyerek fejlődéséhez s megszüléséhez. Majd, ha majd az is divatba jön, ugyanilyen "pozitív" eredményekről lesznek himnuszok, hogy a mű jobb s nem a természetes. Ja... és a nem akar vagy nem tud között nagy különbség van. Az első okot nem tudom egyszerűen megérteni-tolerálni. Bezzeg, kés alá majd befekszenek egyesek, de a szoptatáshoz fáj nekik vagy túl kényelmesek? Néha túl egyenesen fogalmazok, de gondoljon csak bele mindenki egy pillanatra...

2020. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
82%

24 “az elso okot nem tudom megérteni-tolerálni”.

Erre két kérdésem van: és ki vagy te, hogy bárki a megértésed után ácsingózna, pláne a toleranciád után? A másik meg hogy ki a lofa.t érdekel? 😀

En ettől meg nagyon jól fogok aludni.

2020. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
66%
Kedves 24. Én mikor megszültem a fiamat, eldöntöttem, hogy szoptapni fogom. De mivel olyan szinten befelé forduló volt a mellbimbóm, hogy bimbovédővel is nagy szenvedések árán tudott enni a fiam, akkor ismét döntöttem. Nem szenvedek én sem és a fiam sem. Tápszert kap. Ennyi.
2020. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
92%
Ja mivel kihordtam, megszültem és nevelek egy gyereket. Ez az anya definíciója. A szoptatás nincs benne a definícióban. Az csak a táplálás egy fajtája. Az anyaság egy kicsit több és összetettebb a szoptatásnál. De megértem, hogy nem érted. En is ismerek olyat akinek csak szülni meg szoptatni van esze nevelni pl már nincs. Meg amikor már nem csak szoptatni kene akkor már nem olyan lényeges mivel tomi a gyereket. De hat ő szoptat. Biztos jó anya szerinted 🤷🏼‍♀️ Lelked rajta. A tied is csak egy vélemény a sok közül.
2020. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!