Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ha tápszerrel szeretném majd...

Ha tápszerrel szeretném majd táplálni a babámat, nekem kell majd vinnem, és elkészítenem a tápszert a kórházban?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam nem nagyon támogatják a csecsemős nővérek a tápszeres táplálást.
2022. máj. 4. 18:04
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
51%

És szerinted kit érdekel te mit tartasz gáznak és mit nem? Én speciel meg a te hozzáállásod tartom gáznak, na és? Hogy jön bárki ahhoz, hogy idegeneket kérdőre vonjon minek szül?! Főleg hogy egy ilyen nevetséges dolog miatt jutunk el odáig, hogy “minek szül”, mint a szoptatás..🤦🏻‍♀️ Mintha attól lenne valaki igazi anya meg jó anya, hogy szoptat. Köze nincs ennek a feminizmushoz, nem is értem minek kell idekeverni.


De akkor ha jól értem az az anya, aki ugyan szoptat, de közben lelkileg tönkrevágja a gyereket (ismerősi körben van/volt rá példa) az szüljön csak, mert hát nem kényeskedik, bezzeg aki tápszerezi és mellette tisztességesen neveli, az minek szül ugyebár. Teljesen logikus.


Döntő többségében amúgy indoknak messze nem az állítólagos “kényeskedést” látom, hanem hogy valaki szimplán irtózik az egésztől, kellemetlen és rossz érzés számára ha hozzáérnek a melléhez. De mégis hogy merészel tápszert adni a gyerekének, inkább ott kéne görcsösen szenvednie, mert XY azt mondta a GYK-n..:D

2022. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagyok befeszülve, pusztán nevetségesnek tartom, hogy felnőtt emberek tényleg azon szinten vannak, hogy “minek szül, aki nem szoptat”. Az elszámoltató, már-már kérdőre vonó stílusról ne is beszéljünk. Mindenkinek magánügye a gyerekvállalás. Mégis milyen kérdés az, hogy minek szül? Talán mert vágyik rá? Logikusnak tűnik, nem?

Meg azért ne említsük már egy lapon a bármilyen okból nem szoptató nőket a bántalmazó, gyerekükből lelki roncsot csináló szülőkkel, mert ez még viccnek is rossz. A tápszeres gyerekek semmilyen hátrányt nem szenvednek, ellenben akiket lelkileg terrorizálnak.. Ég és a föld.

2022. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
40%

22

Természetesen így máshogy látom én is,és én is bocsánatot kérek. Remélem helyre jössz,a baba is biztos fog segíteni kicsit. Jó egészséget nektek.

2022. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
51%

És azt hiszed azért, mert a kérdező igazat adott neked, automatikusan igazad is lesz? 😅


A szoptatás mindig, minden körülmények között a nő egyéni döntése és főleg magánügye! Bár nem tudom hol írt bárki olyat, hogy azért nem szoptat, mert nincs kedve, de ehhez se lenne ám senkinek semmi köze. Személy szerint én még ilyen indokot életemben nem hallottam, olyat már annál inkább, hogy valaki ódzkodik magától a szoptatástól, nem bírja elviselni, ha birizgálják a mellét, kellemetlen, fájdalmas meg társai. Nem is értem, hogy aki nyűgként és szenvedésként éli/élné meg az egészet, az minek erőltesse magára a szoptatást, ha egyszer ott a tápszer is, amivel ugyanúgy felnő a baba és legalább anyuka is kiegyensúlyozott. A gyereknek sem jó, ha az anyja foghúzva, gyomorgörccsel, kínlódva eteti, megérzik ha valami nincs rendben, márpedig neki is egy boldog és kiegyensúlyozott anyára van szüksége, nem pl egy lelkironcsra.

2022. máj. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
43%
Aki attol lesz lelki roncs hogy ugy eteti a gyereket ahogy az Isten/termeszet megalkotta, az nem eleg erett agyilag arra hogy szuljon.😀
2022. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg az nem érett a szülésre, aki ilyet ismeretlenül kijelent. Na meg aki nem képes ésszel felérni, hogy vannak nők, akik nem akarnak szoptatni és kész. Millió és egy totálisan inkompetens szülő van, akire egy plüss macit sem bíznék, nem hogy egy másik emberek lényt, de nyilván ekézzük a nem szoptató nőket..🤦🏻‍♀️


Egyébként pedig igen, könnyen lelkironccsá válhat az, aki annak ellenére, hogy a gondolattól is irtózik, magára erőlteti a szoptatást, csak mert az okosok azt mondják azt úgy kell és minden etetés előtt már előre gyomorgörcse van és rossz szájízzel áll neki az egésznek. Őszintén nem értem miért jó egy boldogtalan, kiegyensúlyozatlan anyuka a gyereknek, mikor ez a probléma áthidalható a tápszerrel. De kb úgy csináljak egyesek, mintha az a sátán eledele lenne.

2022. máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Valóban, senkinek nincs hozzá köze, hogy ki hogy eteti a gyerekét. Mindenki úgy táplálja a gyereket, ahogy akarja. Így van, senki nem fogja megmondani pár év múlva a különbséget.

Viszont! Mindenkinek joga van a véleményéhez, és azt meg is oszthatja. Ezért nem is akadtam ki azokon a válaszokon, hogy miért nem akarok szoptatni. Ti már arra játszotok itt napokon keresztül, hogy megváltoztassátok a másik véleményét. Nem fog menni. Sőt. Úgyhogy abba hagyhatjátok a "vitatkozást", meg a felesleges kisregényeket, senkit nem érdekel, és nem fogjátok meggyőzni a másikat.

Csak a kérdést offoljátok feleslegesen...

2022. máj. 11. 15:22
 38/40 anonim ***** válasza:
78%
Én aztán nem misztifikálom túl. Nem szoptatok és pont. Elmondom a véleményem és pont. Ilyen egyszerű. :)
2022. máj. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
72%

Valaki árulja már el mégis miféle összefüggés van a szülői kompetencia, esetlegesen jó anyaság és a szoptatás között, mert őszintén felfoghatatlan számomra. Senki nem attól lesz (jó) anya/kompetens szülő, mert szoptat. Rémisztő, hogy felnőtt emberek így gondolkodnak.


Persze szabad véleménynyilvánítás, na de azért az, hogy vagy 4-5x odabököm, hogy minek szül, aki nem szoptat, az már bőven túlmegy a szimpla vélemény kategórián, ez a másik ok nélkül sértegetése, még jó hogy van, aki nem hagyja ezt szó nélkül. Mondom ezt úgy, hogy szoptattam, de meg nem fordulna a fejemben bárkit ezért bántani esetleg kérdőre vonni, hogy ugyan minek szült. Ez nettó parasztság, persze az én véleményem szerint..

2022. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled, de úgysem fog senki választ adni a kérdésre, mert az sem tudja a választ erre a kérdésre, aki belém kötött, hogy miért nem akarok szoptatni. Gondolom az anyaság más területein nem teljesít valami jól, de legalább szoptatott, úgyhogy ebben méri azt, hogy ő milyen jó anya.

De te is, miért írsz ide mindennap kisregényt? Te is idelököd ezt a senkinek semmi köze hozzá ki hogy etet dolgot többször egy nap már napok óta. Komolyan, minek? Úgysem kapsz rá választ.

2022. máj. 11. 21:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!