Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért ennyire ördögtől való a...

Miért ennyire ördögtől való a tápszerezés egyesek szemében?

Figyelt kérdés
Sajnos az van, hogy kevés a tejem. Csak este-éjszaka tudok a babámnak a mellemből enni adni, nap közben viszont ki kell pótolni tápszerrel az étkezéseket, mert különben éhes marad. Komolyan mondom már kezdem magam egy rakás szarnak érezni, mert nem tudom normálisan táplálni a gyerekemet, mert mindenhol azt hallom, látom, olvasom, hogy a tápszer mennyire nem jó. Mert az olyan anyukák, akik tápszereznek, azok lusták. A családom is folyamatosan nyomja rám a stresszt, hogy szaporítsam a tejemet, de hiába próbáltam már ki mindent, egyszerűen nem termelődik több. Miért kell ennyire sz@rul éreznie magát az embernek ez miatt? Miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek így megy valakinek meg úgy? Egyáltalán miért ennyire rossz a tápszer egyesek szemében?

2022. jún. 25. 13:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem szoptatok, mert sajnos szülés után is megmaradt a súlyos magas vérnyomásom és az egyetlen gyógyszer, amit terhesség illetve szoptatás alatt szedni lehet, lószart nem hatott. Az első két hétben tudtam csak szoptatni, amíg át nem lettem állítva másik gyógyszerre. A kardiológustól így is megkaptam, hogy szar anya vagyok, amiért inkább lemondok a szoptatásról, szerinte el kellett volna viselnem a 180-as vérnyomásingadozásaimat a szent szoptatás érdekében. Akkor orvost váltottam és ő azonnal beállított egy olyan gyógyszert, ami mellett sajnos nem lehet szoptatni, de sokkal jobb mint az előző. Még most is bánt, hogy nem tudtam szoptatni, főleg a drága orvos miatt.
2022. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
56%
Én csak azt nem szeretem amikor valaki azért nem szoptat, mert juj csúnya lesz a mellem. Amúgy sajnos van ilyen amikor nincs tej akk9r jön a tápszer. Meg mindig jobb mintha éhen halna a gyerek. Nálunk mindenkinek rengeteg teje van, nagyanyám háború idején még a szomszéd gyerekét is szoptatta annyi teje volt,de ez genetika függő, nem a saját érdemem hogy van tejem.
2022. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
21%

De ne keverjük össze azt, amikor valamilyen akadálya van a szoptatásnak minden erőfeszítés ellenére is. Aki ezért megszól mást, mert nem tud szoptatni, az egy hülye.

Az meg megint más, hogy hallotta, hogy csúnya lesz a cici, jujj a nőiségével mi lesz, meg jujj apuka mit fog szólni stb. Na ezt már nem tudom elfogadni.

2022. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Igazatok van amúgy le kéne tojni, hogy ki mit gondol vagy éppen mond. Csak kiborulok, amikor a nővérem veri a mellét, hogy bezzeg ő 3 éves koráig szoptatta a lányát, akkor ilyen nincs, hogy nekem nem megy, mert ő szerinte én semmit nem teszek ennek érdekében… Hát o nem látja mit szenvedek és azért ez elég rosszul esik.
2022. jún. 25. 15:38
 15/33 anonim ***** válasza:
80%
Szoptatós anyukaként mondom, hogy ne foglalkozz vele! Lehet, hogy nehéz, de tényleg engedd el. A leírásod alapján nagyon jó anyukája vagy a babádnak, aki semmiben nem szenved hiányt! Inkább egyen tápszert és legyen egy kiegyensúlyozott anyukája, minthogy sírjon, mert éhes és vele együtt még anya is, mert szarnak érzi magát!
2022. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nővéred jó genetikát örökölt ennyi, de amúgy a mai tápszer annyit tud mint az anyatej.
2022. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is éppen ott tartok, hogy lassan elengedem és tápszerezni kezdünk. A héten még adok egy esélyt egy tanácsadónak, ha az sem hoz eredményt, nem vagyok hajlandó stresszelni a tejkérdésen. Borzasztó rossz érzés, hogy a lányom állandóan cicin lenne, állandóan ordít és alig tud valamit szopizni. Ettem-ittam már mindent, kipróbáltam mindenféle fejési technikát, hát nem tudom... Ha ezért sz*r anyák vagyunk, legyünk.
2022. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
11%

#10 De, nekem a rutinkérdések közé tartozik, hogy hogyan zajlott a szülés, szoptatás. A fiam figyelemzavaros. Kb.minden állapotfelmérést úgy kezdünk, hogy akkor most meséljek a szülésről, szoptatásról, fejlődési mérföldkövekről.

Kérdező, a szoptatásnak annyi előnye van a cumisüvegből adott tápszerrel szemben, hogy erősödnek a száj körüli izmok, amik majd a beszédfejlődéshez fognak kelleni. Meg a fogazat alakulásába zavarhat be a cumisüveg. De hálistennek vannak logopédusok, meg fogorvosok, akik tudják korrigálni az esetleges elváltozásokat.

A családodnak annyiban igaza lehet, hogy minél többet szoptatsz, annál több tej termelődik. Elvileg. Aztán van úgy, hogy a baba valamiért nem tud rendes vákuumot képezni, és így nem ad megfelelő ingert a mellnek. Szoptatási tanácsadón túl vagytok már? Vagy te már elengedted ezt a szoptatás dolgot?

2022. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
14%

Nem, nem tud.

Azért szomorú, hogy 16 ember - nagyrészt szülő anyák - nem tudják, hogy MIÉRT jobb az anyatej, mint a tápszer?


A mai tápszerek tökéletesen táplálnak, az igaz.

DE az anyatej a baba egészségét is védi!

Méghozzá ráadásul változik az ellenanyag tartalma a baba szükségletei szerint.

Ezen kívül az anyatej szárazanyag részének a HARMADA egy olyan cukorfajta, amit a baba nem tud megemészteni.

De akkor mit keres ott, és ráadásul ennyire sok?

Az az érdekes, hogy ezt baktériumok fogják megemészteni, és aztán ami lesz belőle, az lerakódik a gyomor falára.

VISZONT ez egy olyan fajta cukor, amilyen a sejtek falában is van, tehát a különféle kórokozók ebbe kötnek bele: azért, hogy majd ezzel jól bemegy a sejtbe.

Hát nem megy be, mert ez csak egy védőréteg.

A tudomány egyelőre még nem tudja ezeket a cukrokat legyártani, pedig nagyon hasznos lenne.

Addig viszont marad az anyatej.

Ha kevés van, adj annyit a babának, amennyit csak tudsz, a többi lehet tápszer.

2022. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
11-és vagyok, én szívből leszartam volna, hogy milyen lesz a mellem, ha normálisan tudtam volna szoptatni. Akkor fájt nagyon, amikor a kisfiam pár hetes korában a hasamon feküdt és kereste volna a cicit. A kardiológus szavai beégtek, borzalmasan éreztem magam. Így is kb. örültem, hogy a rohadék vérnyomásom ellenére a kisfiam gyönyörű és szépen fejlődik azóta is.
2022. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!