Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért ennyire ördögtől való a...

Miért ennyire ördögtől való a tápszerezés egyesek szemében?

Figyelt kérdés
Sajnos az van, hogy kevés a tejem. Csak este-éjszaka tudok a babámnak a mellemből enni adni, nap közben viszont ki kell pótolni tápszerrel az étkezéseket, mert különben éhes marad. Komolyan mondom már kezdem magam egy rakás szarnak érezni, mert nem tudom normálisan táplálni a gyerekemet, mert mindenhol azt hallom, látom, olvasom, hogy a tápszer mennyire nem jó. Mert az olyan anyukák, akik tápszereznek, azok lusták. A családom is folyamatosan nyomja rám a stresszt, hogy szaporítsam a tejemet, de hiába próbáltam már ki mindent, egyszerűen nem termelődik több. Miért kell ennyire sz@rul éreznie magát az embernek ez miatt? Miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek így megy valakinek meg úgy? Egyáltalán miért ennyire rossz a tápszer egyesek szemében?

2022. jún. 25. 13:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
84%
Én csak ahhoz szólnék hozzá, amit az egyik válaszoló írt, hogy a szoptatás a beszédfejlődésre előnyösebb, mint a tápszer. A kislányom elejétől tápszeres, pár napig szopott csak. Most 22 hónapos lesz, mondatokban beszél, olyan szavakat mond ki, amik kifejezetten nehezek, szóval ez az állítás sem igaz. Az anyatej/szoptatás nem csodaszer vagy csodamódszer, senki nem lesz attól rossz anya, ha tápszert ad(bármilyen okból). Senkinek semmi köze hozzá, hogy más mivel táplálja a gyerekét, nem kell elfogadnia vagy megértenie, mert ez nem az ő dolga.
2022. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
76%
Én meg az vagyok, aki 6 éve szoptat (gyerekenként 2-2 év). Első gyerek 4,5 évesen kezdett beszélni, második 3,5, harmadik 1,5 évesen. Ugyanolyan neműek. Pedig ciciztek ám rendesen :)
2022. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
90%

Én sem értem, hogy mi ez a már-már fanatizmus a szoptatással kapcsolatban. Pont nincsen senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki hogyan eteti a gyerekét. Tévedés ne essen, akkor sincs beleszólnivalója a dologba senkinek, ha az illető saját döntésből nem szoptat (és nem is szoptatott egyáltalán).

Csak mert némelyek előadják, hogyha anyuka próbálkozott, de nem tudott szoptatni, akkor tök jók amúgy a tápszerek, olyankor nem az ördög elesége, de ha valamilyen oknál fogva megtudják, hogy tudatos döntés miatt nem szoptat valaki, akkor az egyből sátán fattya lesz, a tápszer meg hirtelen a világ legborzalmasabb tápláléka…🤷🏻‍♀️

Nagyon jól össze vannak rakva a mai tápszerek, tökéletesen felnő vele az a gyerek, akkor is, ha azért kapja, mert az anyukája nem tudott szoptatni és akkor is ha azért, mert más okokból egyáltalán nem is akart. A tápszer minősége és összetétele mindkét esetben ugyanaz, az okokhoz meg tényleg senkinek nincs köze.

2022. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
67%

Ne törödj senkivel. Mondjon bárki bármit. A te gyermeked,te tudod mi a legjobb neki!

Nekem a családom elfogadó volt az elejétől kezdve,igaz én mindig is azt csináltam amit jónak láttam.

Mi 1 hétig voltunk kórházban,ott picit nehezen indult a szoptatás(kevés tejem volt és nehezen indult meg). Utána hazajöttünk,lassan lassan megindult a tejem. Evett is szépen,éjjel is 1szer kelt fel enni. Aztán 2 hónaposan azt mondta a doki kicsi a súlya. Szóval evett anyatejet,kb elég is volt neki,de súlyra nem nött(hosszúságra igen 😄). Ő azt javasolta annó,hogy rizset főzzek és annak a sűrű levét adjam neki,hogy hízzon. Persze,hogy nem ezt tettem. Elmentem más dokihoz. Ő mondta,hogy próbáljam meg a tejport pótlásként. El is kezdtem. A súlya is elkezdett nőni.

Másfél hónapig működött ez:anyatej+tejpor. Utána már nem akart cicizni. Sokszor próbáltam,de mindig nagyon kevesett evett,már ha evett. Így 3 és fél hónaposan anyatejesek lettünk.

Eleinte zavart,mert én is azok közé tartoztam,akik úgy gondolják,hogy így jobb.

Kényelmesebb is volt. Csak cicire tettem és evett. Nem kellett megvenni,megcsinálni,fertőtlenìteni. De elfogadtam. Láttam így jó neki és nem zavart. Örülök annak,hogy eddig is tudtam szoptatni. Más anyukák fejték első perctől. Ők nem tudtam szoptatni. Na az még lehet rossz.

Ne foglalkozz másokkal. Nincs elég tejed akkor ez van. Azért van a tápszer,hogy ilyen esetekben használd.

Te megtettél mindent,amit csak lehet. Csodát te sem tehetsz. Mások csinálják máshogy az ő gyermekükkel.

Ne stresszelj ezen,inkább élvezd ki minden percét. Hidd el ajándék. ❤

Nagyon hamar nőnek és bánni fogod,hogy ezzel töltötted el az időt a lényeges dolgok helyett.

2022. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
78%

#24 es vagyok

Amúgy sokak szerint pl a tetoválás is ördöktől való,mégis sok embernek ez add önbizalmat,vagy segít valamiben a továbblépésben.

Nézőpont kérdése az egész. Te légy a pozitív oldalon,ahol csak magaddal és a babáddal foglalkozol. 😘

2022. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
17%
Én megértem ha valaki okból nem szoptat,ebbe viszont nem tartozik bele a jaj csúnya lesz a cicim vagy jaj undi a szoptatás dolog. Igen a tápszer most már sokkal jobb,de ha van rá mód meg kell próbálni az anyatejet. Ha nincs rá mód akkor pedig jobb a tápszer minthogy éhen haljon a gyerek.
2022. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
63%
Ismét 24-es. Most látom... elírtam. 3 és fél hónaposan tejporosok lettünk. Le lehet pontozni,de nálunk ez volt,nekem ez a véleményem.
2022. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
19%

Nekem van olyan ismerősöm, aki azért ad inkább tápszert, mert így bármikor lepasszolhatja a gyereket. 6 hete szült, simán lepasszolja fél napokra a gyereket az anyjának, jövő hónapban már éjszakára is, mert kiruccannak a férjével bulizni.


Ez egy elég szélsőséges eset, szerintem ebből van kevesebb.


A legtöbb tápszeres babánál valami oka van, hogy azt kapja, és ezzel nincs is semmi gond.

Szeribtem a tápszeres anyukák igazi hősök. Mosogatni, sterilizálni, legyen elég tápszer, meleg víz, annyi adag, amennyi kell, ha kimozdulsz....én ezzel szemben csak odafordulok, és eszik a gyerek. Volt vele meló az elején, de hosszú távon TI vagytok a hősök.

2022. jún. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
77%

"jaj csúnya lesz a cicim vagy jaj undi a szoptatás dolog"


Miért is ne tartozna bele? Mert te azt mondod? Ja, az más..

Mindenkinek a legbensőbb magánügye, hogy szoptat-e és ha nem, akkor miért nem. Az mondjuk szerintem elég nyomós ok, ha valaki undorodik tőle. Miért kéne magára erőszakolnia, amikor van olyan megoldás is (tápszer), ami a babának és az anyának is egyaránt jó? Sose értettem miért kéne az embernek direktbe szívatnia magát. És nem, nem "kell" megpróbálnia sem, ha nem akarja, ez nem egy kötelező dolog.

2022. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
77%
Meg sem kísérlem megérteni 30, hogy miből sikerült ezt ilyen okosan és ügyesen kikövetkeztetned, épp eleget árul el rólad, hogy ennyit tudtál leszűrni a kommentemből. És nem, nem féltem a drága cicijeimet, de ha így lenne sem lenne ám hozzá a világon semmi közöd. :)
2022. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!