Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tejital leszoktatása, de hogyan?

Tejital leszoktatása, de hogyan?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 èves múlt nemrèg, vacsora után, fürdès után begurìt 210-240 ml tejitalt-Milumil 4. Az apja ès már èn is nehezen bìrjuk az utòbbi időszakot, mivel úgy èrezzük visszafelè fejlődünk. Kèpes átaludni az èjjelt tej, vìz nèlkül, tudjuk, hisz már 1,5 èves kora òta megtörtènt jòpárszor. Viszont most minden áldott èjjel, hajnali 3-5 òra közt követeli a tejet. Vìz nem jò, èhesnek gondoljuk. Az utolsò 2 foga jön leghátul, vagyis már át is törtek vègre egy ponton, láthatò a foga. Előtte alig evett, csipegetett, ami okès is, hisz fogzott, most jòl eszik. A sok tej miatt állandò èjszakai átöltöztetès kell, mert kipisil. Vettünk drága Libero bugyipelust, abbòl is, DM ből ritkábban. Minden 2.èjjel át kell öltöztessem szinte + hajnalban tejet kèszìteni. Mit csináljak már vele?? Amúgy jò evő, volt már olyan is, hogy bevacsizott bősègesen, mègis kèrte a tejitalt 5-kor. Mièrt lehet ez? Teljesen rászokott a hajnali tejitalra. Ha nem kapja meg, ordìt. Megiszik 210ml-t simán. Ha szomjas lenne vizet elfogadná, gondolom, előtte elfogadta. A fèrjemmel úgy gondoljuk már nagy ehhez. Kakaòt nem akarok adni neki lefekvès előtt, mert mindenki ezt tanácsolta, inkább maradtam a tejitalnál. Minket a hajnali tej ès a sok pisi idegel már ki. Mit gondoltok mit csináljak? Adjunk bolti tejet? Na de a Milumil mègiscsak jobb neki, nem? Hagyjam ordìtani? Kìnáljam vìzzel? Ha nem akar rendesen vacsizni ok, kap tejet, de mièrt nem bìrja ki reggel 7-fèl 8-ig vele? Nem èrtem :( Segìtsetek!
2023. jan. 11. 14:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%

Koveteli ?

Ki a felnott, o vagy ti ?

Nincs tej kisfia, viz van. Lehet 2 ejjelt ordit, de a harmadikon mar fel sem kel.

2023. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%

Én nem venném el tőle, amíg kéri. Az én lányom 2 éves, néha ő is kéri éjjel, bár már nem sokszor.

Amikor kéri az italt, akkor cserélj neki pelust is, így nem fog kipisilni. Maradj a tejitalnál, sokkal jobb neki, mint a bolti tej. Idővel el fogja hagyni az éjjeli evést!

2023. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Elozo, ket evesen mar nincs szuksege ejjeli etkezesre, ez csak rossz szokas mar ilyenkor. Ha szomjas lenne meginna a vizet.
2023. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Termèszetesen mi vagyunk a főnökök, de te honnan tudnád biztosra, hogy nem az èhsèg èbreszti? Magambòl kiindulva, èn sem tudok èhesen elaludni. Ha tudnám, hogy egy "rossz" szokás biztosra, nem hezitalnèk, hagynám sìrni, adnám a vizet ès kèsz. De az a baj, hogy mivel tegnap sem volt hajlandò vacsizni rendesen az a gyanúm, hogy valòban èhes lehet. Tanácstalan vagyok, tènyleg nem tudom hagyjam , s majd leszokik, mert eddig magátòl elhagyta az èjszakai evès, most újra kezdte a fogzás òta...Van aki azt mondja, hagyjam, majd leszokik, van aki meg totál fennakad ezen, hogy ilyen nagy fiú ès mèg kel enni. Első gyermekünk, nem tudom mit kezdjek ezzel a szituval..
2023. jan. 11. 14:25
 5/25 anonim ***** válasza:
40%

Ejjeli evesre a csecsemoknek van szuksege, ez ugye max. 1 eves kor.

A szevezet ejjel pihen, regeneralodik, 2 evesen nem kell enni ejjel, vagy elhiszed, vagy nem, attol meg nem kell.

2023. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Akkor ez olyan rossz szokás a fiamnak, mint más cicis gyerekeknek az èjjeli cicizès? Mert azt valahogy mindig mondják, hogy gyakori ès nem igazán vèlik problèmának akár 3 èves korig sem. Most akkor hogy van ez ?
2023. jan. 11. 14:39
 7/25 anonim ***** válasza:
63%
Ez úgy van, hogy ha éhes egy gyerek, akkor meg kell etetni. Ha szomjas lenne, elfogadná a vizet is. Ne vadidegenek döntsék már el a gyakorin, hogy kinek, mikor és mennyi ideig lehet tejitalt adni. A legalapvetőbb szabály, hogy az éhes gyereket nem hagyjuk éhezni.
2023. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%

Húha... itt egyesek nagyon általánosítanak. Ez egy kőbe vésett szabály, hogy 1 éves kor felett nem lehet éhes egy gyerek éjszaka? Szerintem ez nagyon sok mindentől függ. Eleve a gyerek méretétől, mit/mennyit evett aznap stb.

Adj neki, ha kér, ha megérik rá, majd elhagyja!

2023. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a lefekves elotti tejitalrol probalnek meg vele beszelni, eleg nagy mar es ertelmes, hogy megertse - es akkor nagyobb lesz a vacsorara mennyisege.

Ha nem vacsorazik es csak a tejital van az eleg gyorsan megemesztodik es ezert ebresztheti ejjel az ehseg.

2023. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Bejelenzkezem. Apa kèrèsère ma tejbegrìzt csináltunk neki, megpròbalkoztunk a kèsőbbi vacsival, 8 òra előtt. Azt hittem majd tejet akar, de nem. Szèpen megevett egy tál grìzt :O Ezután vizet kèrt, már alszik. Bekèszìtettem a vizet az ágya mellè, mondtam, hogy ihat èjszaka, ha szeretne. Tejet nem kapott. Hát most nagyon kìváncsi leszek! Egyèbkènt rendszerint vacsorázik, de általában 6-7 közt volt nálunk a vacsora, fürdès előtt ès ha jòl is lakik, úgy gondolom az időpont korai, ezen pròbálok most változtatni, hátha. Nálatok hogy vannak az ètkezèsek? A dèlutáni alvás után uzsonnáztattok vagy kìnaljátok az ebèdet? Nálunk ha van leves, azt kìnálom alvás előtt, 12 òra körül, ha felkel pedig megkìnálom a másodikkal is. Lehet èn rontom el az időt vagy nem tudom..
2023. jan. 11. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!