Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért a tápszert találják...

Miért a tápszert találják sokan megoldásnak?

Figyelt kérdés

Most nem arról beszélek amikor valaki nem akar szoptatni.

Hanem mondjuk amikor nyűgös a baba, akkor már biztos nincs elég tej, tápszer kell. Vagy szopja az ujját, akkor cumi kell, ne csinálja. Vagy éjszaka többször kel, tápszer, majd az elnyomja.

Amikor tök sokszor semmi probléma nincsen és nem is kéne alapesetben, mert csak ront a helyzeten általában.


2023. dec. 16. 01:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
65%

Azért mert csak

Mi közöd?

Tunj már innen el a hülye kerdeseiddel.

Nem veszed észre,hogy debil vagy?

2023. dec. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
60%
Nem félsz, hogy a te eszedet öröklik a gyerekeid?
2023. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Ez a második tápszeres kérdésem, az első is hónapokkal ezelőtt volt és más kategória. De ha neked ez sok...


És te?:)

2023. dec. 16. 09:55
 14/31 anonim ***** válasza:
20%

13 igen,a második.

Mellette még a sok szarsag amit felraksz.

Én nem kerdezgeted hülyeségeket,kettőnk közül te vagy az aki nemnormalis

2023. dec. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
75%

A bölcsőhalálnak nem a tápszer, hanem a bottle feed, vagyis cumisüveges táplálás a rizikófaktora, valószínűleg azért, mert a gyerek kevesebb munkával jobban lakik és átalussza magát a túlvilágra.


Hozzáteszem, ebben az országban a rossz szoptatási statisztika ellenére is nagyon alacsony a sids előfordulása, és szinte az összes eset olyan régióban fordul elő, ahol a mélyszegénység jellemző. Itthon nincs igazán összefüggésben a tápszerrel, sem a cumisüveggel, de a lakásban dohányzó szülőkkel,va kis születési súllyal és a rossz szociális körülményekkel inkabb.


További jó provokációt mindenkinek.

2023. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
77%

Azert valasztottam a tapszert 7 honap nem alvas utan, mert en igy akartam. 😜

Minden problemankat megoldotta, a kislanyom azota 8-9 orat alszik egyben ejszaka, a 30-40 percenkenti keles helyett.

Sokkal-sokkal boldogabb vagyok es vegre embernek erzem magam.

2023. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Az ilyet pont megértem.

De én azt kérdeztem hogy miért mindenre is a tápszert ajánlják itt is és Facebook csoportokban is még apró -cseprő dolgokra is amikre lenne barátibb megoldás is.

2023. dec. 17. 21:48
 18/31 anonim ***** válasza:
17%

Sajnos eltűnt a válaszom... :(


Azért ajánlják a tápszert, mert az egyszerűbb. Ehet bármit az anya,ihat alkoholt,cigizhet, szép marad a melle, sőt,megetetheti apuka is.


Ezért. Mert a mai világunk ilyen. Mindenhol ez jön veled szembe: Vásárolj! Vásárolj! Valósítsd meg önmagad! Az ÉNidő a legfontosabb!



Na a szoptatás, főleg a baba igényeit kiszolgáló igény szerinti szoptatás nem ilyen. Ott oda kell figyelni,mit ehetsz, mit nem. Nincs cigi,nincs alkohol,nincs a gyógyszerek többsége.

Viszont van egy baba,aki konkrétan tejcsárdává alakít téged. Éjjel-nappal folyik a tej belőled.

Én 2 évig szoptattam igény szerint. Van tapasztalatom.


Nagyon megkönnyíti a táplálást,mert csak mellre rakod,eszik.

Viszont NEM vásárolsz. Tudod,milyen bevétekiesés az a tápszergyártóknak?.


Az én lányom egy csepp tápszert,tejitalt vagy tejpépet nem evett meg. Ezt a tápszergyártók nehezen viselik.


Belebeszélik a friss bizonytalan anyukába,hogy rossz,kevés a teje. Hisz szinte ellenőrizhetetlen az,ami már a baba gyomrában van,hogy az tápláló volt-e,vagy sem.


Kell egy HATALMAS bizalom a tested felé. Hogy meg tudod termelni azt a tejmennyiséget,ami a babának kell. Nem elbizonytalanodni. Ha ez nincs meg,nem fog menni.


Vannak növekedési ugrások,van szopási sztrájk, cumizavar,menstruáció miatt negváltozott tej,sőt,megbetegedhet az anya. Ez mind befolyásolja a tejet.


Ilyenkor egy hormongőzös anyuka nagyon befolyásolható. És sok fizetett emberke ezt használja ki. Rábeszélik a tápszerre az anyukát,és meg is van az újabb biztos vásárló.


És mindez olyan köntösbe van csomagolva, hogy még EL IS HISZED,hogy JÓT TESZEL a babáddal. Pedig nagyon nem.


Kb ezért ajánlják a tápszert.

2023. dec. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
29%

18-as a tápszergyártók valószínűleg még most is zokognak fájdalmukban, hogy a kislányod nem fogyaszt az borzalmas mérgükből. Jajj.

Csak egy gyereked van amúgy? Mert akkor bőven volt időd a gyerekkel fetrengve egész nap szoptatni. Akik többet vállalnak azoknak nem jár ez a luxus.

dec. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
64%

19!


Látod,anélkül ítélsz,hogy ismernél! Nem szép szokás....


Igen, egy gyerekem van. De nem fetrengtem vele 2 évig,nyugi. Bejártam vele az országot,mert betegen született. Szoptattam én kórházi folyosókon ajtó mögé bújva, különböző városi kórházakban, Tesco wc-től kezdve autópálya pihenőig mindenhol. S kórház a második otthonunk volt 3 évig.

Szóval ne írj nekem olyat,hogy otthon fetrengtem,mert kinyílik a bicska a zsebemben!

dec. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!