Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszert kértem és kaptam is...

Tápszert kértem és kaptam is a kórházban, mert nem szerettem volna szoptatni?

Figyelt kérdés

Valahogy mégis minden ott dolgozó azt akarta rámerőltetni, hogy szoptassak, holott az elején az orvosommal akihez terhesgondozásra járok megbeszéltem, hogy nem szeretnék. Mégis 2 napig győzködtek, de nem csak engem, azt is csesztették, akinek nem indult be kb azonnal a teje.

Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak , akik nem szeretnének szoptatni és nem ezen múlik ,mennyire lesz jó vagy rossz a kapcsolata az anyának a gyerekkel (lásd, akiknek nincs tejük és tápszeres a baba)?!



márc. 15. 22:11
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
*jártam
márc. 15. 22:11
 2/48 anonim ***** válasza:
Melyik korhaz? Sote 1? 😃
márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Nem. Nyugat Magyarország.....
márc. 15. 22:18
 4/48 anonim ***** válasza:
81%

Talán mert egészségügyi szempontból az a legjobb a gyereknek? Ez olyan, mintha azon háborognál, hogy miért csesztet ah orvos azzal, hogy ne dohányozz, ha egyszer te elhatároztad, hogy fogsz és kész.

Attól, hogy nem fogadod el, az újszülött számára a legjobb táplálék az anyatej. Igen, fel fog nőni tápszeren is, de az orvosnak (pláne egy gyerekorvosnak) az a dolga, hogy a gyerek számára a legjobb megoldást propagálja.

márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom miert eroltetik ennyire …persze jobb ha anyatejet kap foleg az elejen , de szerintem majdnem ugyanilyen jo a tapszer is.

Ha valasztani kene en is tapszereznem a babamat, mer az elozo gyerekeimmel is csak egy nagy macera volt a szoptatas…

En megertem ha valaki nem akar szoptatni . Mindenkinek a sajat dontese .

márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Köszi ötös! Nem is volt tejem , és itthon is csak azért fejtem ,hogy ne gyulladjon be a mellem, aztán öntöttem ki a lefejt tejet mert baromira kevés is volt. Szóval jól is hízik és vidám baba a kislányom tápszerrel is.
márc. 15. 22:30
 7/48 anonim ***** válasza:
83%
Azért csinálják, mert az anyatej a legjobb a gyereknek a hosszú távú hatásait is figyelembe véve. Ez tény, egészségügyi dolgozóként meg pláne fontos erre felhívni a figyelmet. Ettől függetlenül nyilván tápszeren is fel lehet nőni. (Én is azon nőttem fel.)
márc. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Oké, csak hát az én testem, ha nem akarok szoptatni, akkor nem akarok. Még megindokolni sem kell.
márc. 15. 23:08
 9/48 anonim ***** válasza:
72%

Már hiányoltam egy ilyen szoptatás kontra tápszeres provokatív kérdést.

A hangsúly a majdnemen van. A tápszer csak MAJDNEM olyan jó, mint az anyatej. Az eü.dolgozóknak meg kutya kötelessége amellett kampányolni, ami az újszülöttnek a LEGJOBB, ha már az anyjának nem fontos annyira, hogy a legjobbat kapja.

Igen, a saját tested, de mivel kórházban vagytok, az ő felelősségük is. Hiába a te tested, akkor is rád fognak szólni, ha épp fel akarod akasztani magad a lepedővel.😂 Tudom, extrém példa, de azt kéne elfogadnod, hogy vannak helyek, ahol joguk van elmondani a véleményüket a szakembereknek. Otthon meg majd azt csinálsz, amit akarsz. Mint ahogy az autószerelő is elmondhatja, hogyha így vagy úgy használnád a kocsit, ritkábban jelentkezne az adott probléma, ami miatt ott vagy. Legfeljebb nem fogja, mert az anyagi érdekével ellentétes.

márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
60%

Nekem meg úgy írt fel tápszert hazamenetelkor a kórház, hogy csak szoptatni akartam. A kutya nem kérte. Meg a kórházi napokban is pótolták (legalább svéd itatópohárral). Szintén Nyugat-Magyarország...


Egyébként nem értem, ezen mit kell pörögni. Ha kéred, felírja a gyerekorvos a tápszert, vagy ha ezzel sem akarsz foglalkozni, megveszed a patikában. Ha megrögzött tápszeres lettem volna, senkit sem akarnék meggyőzni az álláspontomról, hanem megoldottam volna csendben, a védőnőt is kész tények elé állítom.

márc. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!